Wiemy kim jest bloger, który wrzucił drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy

18.10.2012 10:24
Trumny z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej na Okęciu, 14 kwietnia 2010

Trumny z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej na Okęciu, 14 kwietnia 2010 (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Bloger, który opublikował drastyczne zdjęcia katastrofy smoleńskiej, pochodzi z Barnaułu znajdującego się w syberyjskim Kraju Ałtajskim. Swoje blogi prowadzi na kilku serwisach, ma też profile na najbardziej popularnych portalach społecznościowych. Nie podaje żadnych szczegółowych danych na swój temat, wiadomo tylko, że ma 51 lat i jest żonaty.
Autor bloga zaznacza, że wpis, w którym pojawiły się drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jest kompilacją dwóch tekstów innej blogerki, którą jest 57-letnia kobieta.

Na swojej stronie internetowej przedstawia się ona jako doktor psychologii i dziennikarka. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (MGU) im. Michaiła Łomonosowa i Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Służby Państwowej przy prezydencie Federacji Rosyjskiej.

W przeszłości pracowała w agencji APN i piśmie "Mieżdunarodnaja Żyzń", a także w strukturach ONZ w Nowym Jorku i Genewie.

Według blogera zamach był zaplanowany. Tak jak inne katastrofy

Z materiału zamieszczonego przez blogera wynika, że wydarzenia, które rozegrały się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, mogły być z góry zaplanowane i mieć rytualny charakter. To samo dotyczy wspomnianej w tej publikacji katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego Suchoj SuperJet w Indonezji w maju tego roku, zatonięcia promu "Bułgaria" na Wołdze w lipcu 2011 roku, zabójstwa dwóch dziewczynek w Sewastopolu, na Krymie, w lutym 2011 roku oraz katastrofy śmigłowca Mi-8 na Ałtaju w styczniu 2009 roku.

Autor bloga nie zdradza, kto udostępnił jemu lub blogerce, na którą się powołuje, zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej.

Polska oczekuje ukarania winnych wycieku

We wtorek polskie media ujawniły, że na rosyjskich stronach internetowych znajdują się drastyczne zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według ABW zdjęcia niektórych ofiar pojawiły się na rosyjskich stronach internetowych 28 września. MSZ przekazało ambasadorowi Rosji, że Polska oczekuje ukarania winnych wycieku drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej. Komitet Śledczy FR oświadczył, że nie są to zdjęcia ze śledztwa. Interwencję podjął prokurator generalny, a także minister sprawiedliwości.

Zobacz także

Najnowsze informacje