"Jego śmierć to moja ofiara" - zeznania matki ks. Popiełuszki w procesie beatyfikacji

18.10.2012 06:00
Marianna Popiełuszko, czerwiec 2010

Marianna Popiełuszko, czerwiec 2010 (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

"Gazeta Wyborcza" publikuje dziś fragmenty zamieszczonych w najnowszej książce wydawnictwa Znak zeznań Marianny Popiełuszko z procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego. Matka księdza opisuje m.in. swoje relacje z synem oraz to, jak dowiedziała się o jego śmierci.
Zeznania matki księdza zamieściła Milena Kindziuk w swojej książce "Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko" (niebawem ukaże się w wydawnictwie Znak).

Marianna Popiełuszko mówiła m.in., że już przed urodzeniem syna chciała, by był księdzem: "Modliłam się kiedyś, a było to w czasie ciąży, o łaskę powołania dla swego dziecka. Powiedziałam wtedy Panu Bogu, że jak będzie syn, żeby został kapłanem, a jeśli dziewczynka - zakonnicą. Ofiarowałam go jeszcze przed urodzeniem Panu Bogu i na jego śmierć patrzę w konsekwencji jako na swoją ofiarę".

Matka księdza - zamordowanego 19 października 1984 r. - o jego śmierci dowiedziała się dzień później, z telewizji. "Przy rozpoznaniu zwłok syna nie byłam. Serce moje by tego nie wytrzymało. Za mnie zrobił to syn Józef oraz przedstawiciele kurii metropolitalnej warszawskiej. (...) Księdza Jerzego widziałam w prosektorium, gdy był włożony do trumny i ubrany. Jestem całkowicie pewna, że to był mój syn" - zeznała.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (46)
Zaloguj się
 • paweltmczk

  0

  Uwazam ,ze nie jest ważne kim był ten człowiek Czy księdzem czy tez politykiem Wazne jest ,ze nie siedział za piecem ale walczyl o wolna Polske I chwala mu wielka za to co czynil !!!

 • nokryd

  Oceniono 2 razy 0

  Tu komentuje sama hołota !!! Cieknie jad !!!

 • donek_corleonek

  Oceniono 4 razy 0

  "Matka ks. Popiełuszki modliła się do syna:"

  Przypominam pierwsze z dziesięciu przykazań:
  Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bałwochwalcy.

 • czerwonylech

  Oceniono 3 razy -1

  Ofiarowanie syna na smierc to cięzka dewiacja.

 • ayouseptim

  Oceniono 13 razy 5

  Moja mama też chciała, żebym został księdzem. Pomimo, że wówczas byłem gorliwym (ogłupionym, przez instytucję katolicką) katolikiem, nie posłuchałem rady swojej mamy i dziś z satysfakcją stwierdzam, że decyzja moja była słuszna, ponieważ studiując Biblię doszedłem do przekonania, że katolicyzm, prawosławie a nawet protestanci, to są zwodzące ludzi sprzeczne z Pismem Świętym religie. Rodzice ogłupieni przez ZAFAŁSZOWANĄ religię wyrządzają krzywdę swoim dzieciom namawiając ich do zgubnych decyzji życiowych, w tym przypadku nawet tragiczną. A panowie w czarnych sukienkach wykorzystują takie tragiczne wydarzenia i sieją propagandę na full.

 • vibhisana

  Oceniono 19 razy 13

  Problem z Ksiedzem Popiełuszko jest podobny do problemu z Ojcem Kolbe. Ten drugi jest instrumentalny w Kościelnej apologetyce w czasach Holocaustu(Kolbe bohater-katolik uratował Żyda), a Ten pierwszy buduje mit Solidarności(czy można potępiać Kapłana za Polityczne Msze za Ojczyznę, skoro przyczynił sie do powstania IIIRP?). Dwie postaci, dwa polityczne mity! O Popiełuszce krytycznie ma odwagę dziś mówić tylko Urban - Niekatolik, zaangażowany w propagandę PRL. Kto mu uwierzy? A ja uważam, że krytyka Urbana, tzw. Mszy za Ojczyznę, które nazywał "seansami nienawiści i politycznej wścieklizny", jest SŁUSZNA! Dziś doświadczamy w całej rozciągłości POLITYCZNEJ WŚCIEKLIZNY w wykonaniu Hierarchów KK!

 • alexy-dwa

  Oceniono 23 razy 11

  Nie popieram komuchów i Sb ków , ale gdyby głupi Popiełuszko nie przeginał pały to by go gnoje nie zabili.Popiełuszko był politykiem a nie księdzem.Teraz kościół robi go świętym - dobre sobie !

 • padoq

  Oceniono 8 razy 2

  A kto teraz utrzymuje wnuki Jurka ?

 • wasserski

  Oceniono 11 razy 3

  Na chrzcie nadano mu Alfons póżniej podmieniono na Jurek,widocznie alfons żle się kojarzyło,nieudacznik
  za komuny miał swoje 5 minut,sekta KrK z glempem na czele olała go niepotrzebnie mącił,mamusia Ewolucja
  skasowała go

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje