"Zamknij czarną mordę". Sąd: Nie będzie kary. Znikoma szkodliwość

Sądowa dokumentacja

Sądowa dokumentacja (Fot. Agnieszka Sadowska / Agenc)

Nie odpowiedzą za obrażenie kobiety na tle rasowym, bo sąd właśnie umorzył sprawę. Dwaj mieszkańcy Lublina zostali oskarżeni przez prokuraturę o znieważenie Mulatki z powodu koloru jej skóry. Procesu jednak nie będzie.
Całe zdarzenie miało miejsce w marcu 2012 roku. Pani Kamila, Mulatka, była w kiosku, gdy weszło do niego dwóch mężczyzn. Chcieli kupić szklane lufki do palenia tytoniu.

Jak ustaliła prokuratura, gdy wychodzili, najpierw to kobieta użyła słów "Ty białasie". Potem oni, już na ulicy, mieli nazwać dziewczynę "bambusem", używając przy tym także innych, również niecenzuralnych słów. Świadkiem była sprzedawczyni z kiosku.

Początkowo przed sądem mieli odpowiadać wszyscy: w jednym procesie pani Kamila za znieważenie mężczyzn, a w drugim oni - za obrażenie kobiety. Ostatecznie sprawę kobiety umorzono jeszcze w prokuraturze. Prokuratura uznała bowiem, że do znieważenia doszło, ale nie jest to przestępstwo ścigane z urzędu, bo mężczyźni nie zostali znieważeni publicznie, na ulicy, tylko w kiosku.

Teraz sąd umorzył też sprawę oskarżonych mężczyzn. Zrobił to z powodu znikomej szkodliwości społecznej czynu. Uzasadnienie ma być znane w ciągu siedmiu dni.

Komentarze (50)
"Zamknij czarną mordę". Sąd: Nie będzie kary. Znikoma szkodliwość
Zaloguj się
 • jestemzalegalem

  Oceniono 109 razy 79

  Dlaczego w tytule napisalescie "zamknij czarna morde", a nie "ty bialasie"? Rasizm dziala tylko w jedna strone?

 • wyginamcialosmialo

  Oceniono 86 razy 40

  Szkoda że pani nie została skazana. Przydałoby się, żeby wreszcie jakiś sąd wydał wyrok w sprawie rasizmu z tej drugiej strony, bo juz od dawna jest on o wiele powazniejszym problemem niż odwieczne prześladowanie biednych afroeuropejczykow

 • antybiurokrata

  Oceniono 41 razy 25

  "Prokuratura uznała bowiem, że do znieważenia doszło, ale nie jest to przestępstwo ścigane z urzędu, bo mężczyźni nie zostali znieważeni publicznie, na ulicy, tylko w kiosku."

  A ten prokurator to sobie mozg po znajomości ze smoleńskiego demobilu załatwił czy coś?

  Sklep/kiosk to nie jest miejsce publiczne? Poza tym, znając mentalność Polakow proby wprowadzenia jednostronnej odpowiedzialności za takie numerki tylko "bialasow" raczej nie poprawia sytuacji, wrecz przeciwnie.

 • piastpiastun

  Oceniono 23 razy 19

  Tytuł mnie zmylił - myślałem, że ktoś nawrzucał księdzu.

 • rainzug

  Oceniono 40 razy 18

  Trzeba to powtarzać głośno i wyraźnie, to czarni są największymi rasistami, a muzułmanie z bardziej zacofanych muzułmańskich krajów najbardziej nietolerancyjni i to właśnie dlatego, musimy być w stosunku do nich dokładnie tak prymitywni jak oni w stosunku do nas, a to po to by nas nie zjedli, bo agresywny pies zagryzie spokojnego i nie będzie miało żadnego znaczenia, że ten martwy był miły i fajny.

 • dariuszhoroszko

  Oceniono 17 razy 13

  Ja jestem rasistą. Uwielbiam spaniele i rottweilery. Nienawidzę jamników. Nikt mnie za to nie ukarał ani mojego psa za to że ugryzł jamnika bo był rasistą. Kto jest antyrasistą niech jedzie do USA w murzyńską dzielnicę i im to powie. Nie dajmy się zaczepiać przez innych i dajmy spokój innym.

 • gonzo44

  Oceniono 42 razy 12

  oczywiście, że mała szkodliwość. co iinego, gdyby powiedzieli tak do wielebnego.

 • maxstirner

  Oceniono 27 razy 11

  Pierwszy raz w życiu zgadzam się z prokuraturą - wreszcie jakiś krok w kierunku zaprzestania karania za słowa w tym kraju.

 • maly-bazyl

  Oceniono 6 razy 4

  Paragrafy "antyrasistowskie" chronią tylko żydów.
  Po to zostały wymyślone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje