Koło Berlina skradziono ciężarówkę ze zwłokami 12 osób. Jest w Polsce?

17.10.2012 17:39
Niemiecka policja

Niemiecka policja (Fot. Archiwum)

Samochód ciężarowy, w którym znajdowały się trumny z ciałami 12 osób, skradziono w miejscowości Hoppegarten pod Berlinem - poinformowała prokuratura we Frankfurcie nad Odrą. Policja przypuszcza, że złodzieje uciekli za wschodnią granicę.
- Zapewne sprawcom nie chodziło o to, by ukraść zwłoki - powiedział rzecznik prokuratury Ingo Kechichian, którego cytuje agencja DPA. Samochód został skradziony w nocy z niedzieli na poniedziałek z terenu firmy pogrzebowej wraz z dwoma innymi pojazdami; jedno z aut odnaleziono już w Poznaniu.

Według przedstawicieli firmy pogrzebowej trumny z ciałami zmarłych osób miały zostać przetransportowane do krematorium w Miśni w Saksonii. Przed odjazdem kierowca przymocował trumny, zamknął pojazd i udał się do budynku firmy, aby umyć ręce. W tym czasie doszło do kradzieży.

Policja w Brandenburgii wstrzymywała się do dziś z opublikowaniem informacji o kradzieży, aby poinformować krewnych zmarłych, których ciała zaginęły.

W przygranicznych regionach na wschodzie Niemiec kradzieże samochodów są prawdziwą plagą od czasu zniesienia kontroli na granicy z Polską i Czechami. Według niemieckich danych od 2007 r. liczba kradzieży aut w Brandenburgii wzrosła o 250 proc. Coraz częściej giną też drogie maszyny rolnicze i budowlane. Podobne problemy mają także Saksonia, Berlin i Meklemburgia-Pomorze Przednie, a niemiecka opinia publiczna jest bardzo zaniepokojona kradzieżami i domaga się od miejscowych władz bardziej zdecydowanych działań przeciwko złodziejom.

Zobacz także
Komentarze (74)
Zaloguj się
 • alexy-dwa

  0

  Czyżby maczała w tym ręce znana firma pogrzebowa z Łodzi zajmująca się handlem tzw ,, skórami'' wspólnie z lekarzami i sanitariuszami z pogotowia ?

 • ewelm

  0

  Ciekawe, kiedy policja niemiecka zacznie strzelać do złodziei z Polski, Rumunii czy Bułgarii? Jak długo starczy im cierpliwości i jak długo politycy w imię poprawności politycznej i dbania o zachowanie standardów etycznych, będą nieugięci w kwestii unikania rozlewu krwi. Jak sondaże spadną albo nastroje się mocno zradykalizują trzeba będzie kogoś odstrzelić, choćby na pokaz, że się zdecydowanie przeciwdziała przestępcom i dla postrachu.

 • szoferek1

  Oceniono 2 razy 2

  A nasza policja ma trochę luzu bo złodzieje "biorą" teraz auta bezpośrednio u "producenta"!

 • pitollonewidi

  Oceniono 2 razy 2

  Niemcy chcieli przerobic na mydlo to uciekli i szlus

 • ergo_zywy

  Oceniono 2 razy 0

  Pole Ein Leiche Dieb, eine neue kategorie, gratuliere!

 • romek8490

  Oceniono 4 razy 4

  ale zlodzieje beda w szoku jak zobacza ladunek tej ciezarowki. 12 niemieckich trupow i bedzie jak w tej komedii "Cialo"

 • haniluk2

  Oceniono 4 razy 2

  katozłodzieje z pokolenia błogosławionego jana pawła II , ptrona pedofili w sutannach

 • losowynik

  Oceniono 2 razy 2

  "... a niemiecka opinia publiczna jest bardzo zaniepokojona kradzieżami i domaga się od miejscowych władz bardziej zdecydowanych działań przeciwko złodziejom."

  Ja też domagam się bardziej zdecydowanych działań, np. starego i sprawdzonego ucinania złodziejowi dłoni. Mentalności złodziejskiej to nie zmieni, ale bardzo utrudnia kontynuowanie złodziejskiego procederu.

 • haniluk2

  Oceniono 1 raz 1

  o k...o ! znów eshumacje na koszt polskiego podatnika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje