82-letnia kobieta udaremniła obrabowanie banku

17.10.2012 15:45

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

82-letnia mieszkanka niewielkiej miejscowości St. Egyden am Steinfeld na wschodzie Austrii udaremniła obrabowanie lokalnego banku, zrywając sprawcy maskującą kominiarkę i odbierając mu łup - poinformował bulwarowy austriacki dziennik "Oesterreich".
Incydent wydarzył się w poniedziałek przed południem. Gdy 62-letni napastnik Gerhard P. wyciągnął pistolet, stojąca przy okienku kasowym Hertha Wallecker zerwała mu z głowy kominiarkę. - Coś ci nie pasuje? - zwrócił się do niej obcesowo bandyta, nakładając kominiarkę z powrotem. Jednocześnie skierował broń w stronę kasjerki i zażądał od niej pieniędzy.

Wallecker nie straciła jednak zimnej krwi. Ponownie zerwała kominiarkę i rzuciła ją za pulpit kasowy. W tym samym czasie kasjerka podała rabusiowi plastikową torbę pełną banknotów po sto i pięćset euro. Widząc to, Wallecker wykrzyknęła: "Pieniądze należą do banku" i wyrwała bandycie zdobycz. Torba pękła i banknoty wysypały się na podłogę. Wtedy napastnik rzucił się do ucieczki, porzucił również atrapę bomby wykonaną z budzika i sztucznych ogni.

Gerhard P. zbiegł z miejsca zdarzenia samochodem prowadzonym przez jego o 14 lat młodszą przyjaciółkę. 10 godzin później zostali oboje aresztowani w swym miejscu zamieszkania. Dopiero we wtorek pani Hertha dowiedziała się, że uzbrojenie napastnika stanowił pistolet gazowy. Zapytana przez "Oesterreich", czy była jedynym świadkiem wydarzenia, odpowiedziała: - Nie, wokół stali także mężczyźni. Ale żaden z nich nie kiwnął nawet palcem.

Zobacz także
Komentarze (8)
82-letnia kobieta udaremniła obrabowanie banku
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 59 razy 51

  "Nie, wokół stali także mężczyźni. Ale żaden z nich nie kiwnął nawet palcem."

  No cóż, okazało się że to babcia miała największe jaja w tym banku...

 • gazetaplum

  Oceniono 22 razy 18

  Babciu, bankowcy biorą kasę, a takie duperele jak napad mają w dupie.

 • komentatorobiektywny

  Oceniono 11 razy 3

  Babcia "złapała" małego złodzieja po to by oddać forsę wielkiemu złodziejowi? To jednak chyba prawda, że starym ludziom się w głowach mąci.

 • ampulka01

  Oceniono 1 raz 1

  JASNE BO TO BYŁO MAŁZENSTWO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje