Tusk: Będę bezwzględny wobec winnych ws. Stadionu Narodowego

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Będę bezwzględny wobec osób, które zawiniły ws. Stadionu Narodowego - zapowiada premier, który przebywa dzisiaj w Bukareszcie na trwającym kongresie Europejskiej Partii Ludowej
Premier Donald Tusk zapowiedział kontrolę w Ministerstwie Sportu i Narodowym Centrum Sportu. Ma ona dotyczyć meczu Polska-Anglia, który z powodu zbyt nasiąkniętej murawy Stadionu Narodowego przełożono z wczoraj na dziś, na godz. 17.Tusk powiedział dziennikarzom w Bukareszcie, że już w nocy rozmawiał z minister sportu Joanną Muchą oraz dyrektorem NCS Robertem Wojtasiem. Szef rządu zapowiedział, że jeżeli potwierdzą się jakiekolwiek nieprawidłowości ze strony Narodowego Centrum Sportu bądź resortu sportu - będzie bezwzględny wobec osób, które zawiniły.Mecz został przełożony, ponieważ murawa Stadionu Narodowego po opadach deszczu była przesiąknięta wodą i nie nadawała się do gry. Dach stadionu, mimo niekorzystnych prognoz, pozostał otwarty decyzją delegata FIFA, po konsultacji ze związkami piłkarskimi Polski i Anglii. Jednak zdaniem premiera błąd popełniła FIFA i PZPN.

Zobacz także
 • Polityczne echa odwołania meczu. "Widać, że państwo nie działa"
 • Ile będzie kosztować skandal narodowy? Podwójne koszty
 • Jarosław Gowin Gowin: Brytyjczycy mają Monty Pythona, my mamy PZPN
Komentarze (124)
Tusk: Będę bezwzględny wobec winnych ws. Stadionu Narodowego
Zaloguj się
 • slimslider

  Oceniono 184 razy 134

  Problemy Sadionu Narodowego sa w kompetencjach Premiera 40 milionowego panstwa?
  Niebywale, nie ma innych, wazniejszych narodowych problemow?

 • gabrielr

  Oceniono 116 razy 54

  Panie Premierze trzeba zacząć od siebie - jak się obsadza stanowiska ministrów ludźmi nie kompetentnymi to
  tylko kolesiami to trzeba najpierw siebie usunąć gdyż ryba psuje się od głowy.

 • ubudubu4

  Oceniono 74 razy 50

  Kolesie w PZPN, Kolesie w Ministerstwie Sportu , KOLESIE w Narodowym Centrum Sportu.
  Tak jak z Amber Gold?
  Słupy (Plichta) kara, a Kolesie na raut.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 93 razy 49

  "Premier Donald Tusk zapowiedział kontrolę w Ministerstwie Sportu i Narodowym Centrum Sportu. Ma ona dotyczyć meczu Polska-Anglia, który z powodu zbyt nasiąkniętej murawy Stadionu Narodowego przełożono z wczoraj na dziś, na godz. 17."

  A jak ten caly premier odniesie sie do tego, ze ten planowany na dzis mecz jest... niezgodny z polskim prawem (ustawa o bezpieczenstwie imprez masowych)???
  Czy tez bedzie mial polskie prawo w du... jak minister sprawiedliwosci?
  ________________________________

  Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej o zmianie terminu rozegrania meczu zadecydował delegat FIFA.
  Jednak zmiana terminu spotkania, która jest możliwa według przepisów federacji piłkarskiej nie jest zgodna z ustawą z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych.

  Organizacja imprezy masowej wymaga zezwolenia, które wydaje prezydent miasta, właściwy ze względu na miejsce przeprowadzenia imprezy masowej. Co istotne, w wymienionej wyżej ustawie przewidziano, że o zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej należy wystąpić na co najmniej 30 dni przed planowanym terminem jej rozpoczęcia, a do wniosku należy dołączyć szereg innych wymaganych dokumentów.

  Organizator może posiadać zezwolenie na cykliczne przeprowadzanie imprez masowych. Ale nawet gdyby Polski Związek Piłki Nożnej takie zezwolenie posiadał to zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w przypadku zmiany terminu imprezy masowej (mającej odbyć się jednorazowo lub według ustalonego terminarza), organizator na 7 dni przed terminem jej rozpoczęcia musiałby zawiadomić prezydenta miasta oraz komendanta powiatowego Policji i komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, dysponenta zespołów ratownictwa medycznego i państwowego inspektora sanitarnego.

  prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/655152,przeniesiony_mecz_polska_anglia_jest_niezgodny_z_ustawa_o_bezpieczenstwie_imprez_masowych.html

 • hippolitkwas

  Oceniono 55 razy 39

  A co ty do tego masz ?
  Zostaw mecz dziennikarzom i piłkarzom.
  Zajmuj się państwem. Za to bierzesz pieniądze.
  I przestań zajmować się PR a zacznij myśleć o Polsce i o Obywatelach.

 • chateaux

  Oceniono 61 razy 33

  Tusk jak Łukaszenka. Gospodarską ręka wszystkiego dotknie, i będzie bezwzględny wobec winnych.

 • kawabis

  Oceniono 45 razy 27

  Qrwa panie premierze tu nie ma co kontrolować ośmieszono cały kraj w tym i mnie, odpowiedzialność polityczna jest jasna, czas sięgnąć po muchozol, następnie gość z NCS, na zieloną trawkę, może być taka jak wczoraj na stadionie. Inaczej ciągle będziemy wystawiani na taki obciach przez amatorów w pana rządzie. Czas skończyć z PR i wyciągać konsekwencje.

 • m-kow

  Oceniono 36 razy 22

  Przydałoby się żeby dla odmiany wreszcie ktoś w naszym kraju za coś odpowiedział...
  Choćby dlatego, że to nie puszenie się wzrastającym PKB i innymi lokalnie pompowanymi PR'owymi "sukcesami", ale własnie takie żałosne potknięcia jak to wczorajsze budują wizerunek Polaka-głupka, na zasadzie "daj chłopu zegarek a kłonicą nakręci"...

 • braunal

  Oceniono 15 razy 13

  Cuda w państwie Tuska.Jest dach którego nie można użyć w czasie deszczu.Jest minister sportu która nie ma zielonego pojęcia o sporcie i prezes Lato którego nikt nie może ruszyć.Co za szambo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje