Tusk: Będę bezwzględny wobec winnych ws. Stadionu Narodowego

17.10.2012 15:06
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Będę bezwzględny wobec osób, które zawiniły ws. Stadionu Narodowego - zapowiada premier, który przebywa dzisiaj w Bukareszcie na trwającym kongresie Europejskiej Partii Ludowej
Premier Donald Tusk zapowiedział kontrolę w Ministerstwie Sportu i Narodowym Centrum Sportu. Ma ona dotyczyć meczu Polska-Anglia, który z powodu zbyt nasiąkniętej murawy Stadionu Narodowego przełożono z wczoraj na dziś, na godz. 17.Tusk powiedział dziennikarzom w Bukareszcie, że już w nocy rozmawiał z minister sportu Joanną Muchą oraz dyrektorem NCS Robertem Wojtasiem. Szef rządu zapowiedział, że jeżeli potwierdzą się jakiekolwiek nieprawidłowości ze strony Narodowego Centrum Sportu bądź resortu sportu - będzie bezwzględny wobec osób, które zawiniły.Mecz został przełożony, ponieważ murawa Stadionu Narodowego po opadach deszczu była przesiąknięta wodą i nie nadawała się do gry. Dach stadionu, mimo niekorzystnych prognoz, pozostał otwarty decyzją delegata FIFA, po konsultacji ze związkami piłkarskimi Polski i Anglii. Jednak zdaniem premiera błąd popełniła FIFA i PZPN.

Zobacz także
Komentarze (124)
Zaloguj się
 • slimslider

  Oceniono 184 razy 134

  Problemy Sadionu Narodowego sa w kompetencjach Premiera 40 milionowego panstwa?
  Niebywale, nie ma innych, wazniejszych narodowych problemow?

 • benkmen

  0

  Tusku- weź łopatę i zrób wykopki , wtedy sprawdzisz , czy dreny ujęte w projekcie i zafakturowane- zostały faktycznie wykonane.

 • cleryka

  0

  Nie dość,że ma duże braki w wiedzy z zakresu szkoły średniej,to w dodatku nieobyty i żałosny cham.

 • gitta

  Oceniono 1 raz 1

  To już teraz w Polsce jak za Komuny, za wszystko odpowiada I Sekretarz Partii czy jak?

 • gitta

  Oceniono 1 raz 1

  W takim razie mamy w Polsce trzy prawice PO, SLD, PiS i żadnej lewicy?
  Ten działacz zapomnial dodać, ze kobieta powinna chodzić jeszcze do kościoła!
  No nie, takich durniów to się nie spodziewałem.
  Może by tak tych polityków dac do babskiego magla a kilka kobiet mimo wszystko zostawić w rządzie?

 • wieguz

  0

  Tusk: Będę bezwzględny wobec winnych ws. Stadionu Narodowego
  =======================================================
  Podpowiadam kto ponosi winę za tą kompromitację za 2 mld zł:
  Kto powołał kolesia bez kompetencji i jak się okazało zamieszanego w "aferę hazardową" na stanowisko Ministra Sportu a ten z kolei powołał na stanowisko Prezesa NCS swojego kolesia a ten z kolei wybrał projekt stadionu swojego kolesia, stadionu za 2 mld zł z dachem, którego nie można zamknąć lub otworzyć wtedy kiedy potrzeba?!
  Jeżeli na stanowiska wymagające kompetencji powołuje się kolesi nie nie mających pojęcia o danej dziedzinie i niekoniecznie kryształowych, to co się dziwić, że dachu nie można zamknąć gdy pada, autostrady po miesiącu nadają się do remontu a naiwne firmy wykonujące je plajtują, Służba Zdrowia rozłożona na łopatki, Wymiar (Nie)Sprawiedliwości na usługach przestępców, Kościół rozkrada Polskę bo Premier i Minister Finansów, też koleś przymykają oczy udając Greka. Można tak wymieniać wszystkie dziedziny. Sami fachowcy mający dobro Polski i Polaków na celu!

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 4 razy 2

  A może tak premierze oddałbyś się do dyspozycji narodu?

 • jackie53

  Oceniono 3 razy 1

  Sprawa jest prostsza, niż prosta! Jeżeli załóżmy; ktoś urządza przyjęcie, to jest w pełni odpowiedzialny za jego przebieg: za menu, muzykę, towarzystwo, atmosferę, etc.
  Organizatorem meczu Polska:Anglia, był PZPN! Na jego czele stoi (jeszcze) Grzegorz Lato. I to on jest W PEŁNI odpowiedzialny za ten skandal, który miał miejsce 16.X na Stadionie Narodowym! Za to właśnie (odpowiedzialność), między innymi bierze TAKI SZMAL!!!

 • moro0

  Oceniono 4 razy 2

  Tusk: Będę bezwzględny wobec winnych ws. Stadionu Narodowego

  Świetnie cymbale rudy . Zapomniałeś tylko że to ty jesteś temu winny ale wiem że jak każde twoje obiecanki tak i tym razem nic z tego nie wyjdzie tym bardziej jak do twojego tępego gara dotrze że ty jesteś winien wszystkiego co w tym kraju się dzieje nie po myśli Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje