10 lat łagru dla lidera rosyjskiej opozycji? "Przygotowywał zamach stanu"

Siergiej Udalcow z Frontu Lewicowego

Siergiej Udalcow z Frontu Lewicowego (Fot. MAXIM SHEMETOV REUTERS)

Jeden z najaktywniejszych liderów rosyjskiej opozycji może trafić na 10 lat do łagru. Siergiej Udalcow z Frontu Lewicowego podejrzewany jest o przygotowywanie zbrojnego przejęcia władzy.
Jego koledzy twierdzą, że to kolejny element represji wobec przeciwników prezydenta Władimira Putina. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął oficjalne śledztwo w sprawie przygotowywania przez Udalcowa i jego współpracowników nielegalnych demonstracji i zamieszek.

Postępowanie wszczęto po emisji filmu "Anatomia protestu", w którym zasugerowano, że lider Frontu Lewicowego oraz kilku innych opozycjonistów przygotowywali zamach stanu. Akcja miała być finansowana z zagranicy.

"Idę walczyć o sprawiedliwość"

Udalcow przed wejściem na przesłuchanie zapewniał o swojej niewinności. - Wszyscy ludzie są z nami, a przeciwko nam tylko siły zła. Idę walczyć o sprawiedliwość i udowodnić, że nie jestem agentem służb specjalnych. Prawda zwycięży, a oszczercy zostaną ukarani - oświadczył opozycyjny polityk.

Jego koledzy obawiają się, że to kolejny element represji wobec opozycji, który może zakończyć się dla Udalcowa 10-letnim więzieniem.

Zobacz także
 • Materiał SBU po zatrzymaniu mężczyzny Ukraina nie wyda Rosji niedoszłego zabójcy Putina
 • Piotr Pawlenski zaszył sobie usta w proteście przeciw aresztowaniu członkiń grupy Pussy Riot Szokujący protest - zaszył sobie usta w obronie Pussy Riot
 • Pussy Riot w czasie występu Rosja: wokalistki zespołu Pussy Riot wciąż w areszcie
Komentarze (4)
10 lat łagru dla lidera rosyjskiej opozycji? "Przygotowywał zamach stanu"
Zaloguj się
 • kacap_z_moskwy

  Oceniono 6 razy 2

  Lepiej by napisali co jest w filmu. www.ntv.ru/peredacha/proisschestvie/archive/i113556/

  A tez dlaczego nie mozno komentowac tekstow o zdjeciach? Wystarczylo 5 min zeby znalezc faceta z Barnaulu i jego wpis. Oto jego drugi blog. Nawet nie wie za co pierwszy mu zamkneli. Mysli ze za cos innego. A i jest on paranoikiem! gorojanin-iz-b.livejournal.com/ znajacy rosyjski znajdzie wszystko co chce.

 • pedauikierownica

  Oceniono 13 razy -1

  Putin to z pewnością nie jest ucieleśnienie poszanowania wolności, praworządności, uczciwośći, ale ma jedną niewątpliwą zaletę. Mianowicie trzyma władzę przez co trzyma za mordę opozycję, która w 99% to banda komunistów i socjalistów, dlatego Polska zdecydowanie powinna popierać opozycję rosyjską, gdyż silna Rosja nie jest nam na rękę. A wiadomo, jak się soclalisci albo komuchy dorwą do władzy, to Rosjanie będą wytwarzać żelazo w dymarkach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje