Tym po głosowaniach ws. aborcji. "To programowa durnota ożeniona z polityczną dywersją"

"Dałem się nabrać. Sądziłem, że tych 40 z PO, którzy głosowali za odesłaniem do komisji wniosku ziobrystów (całkowity zakaz aborcji) plus 28, którzy się wstrzymali - to ci słabsi umysłowo. Okazało się jednak, że w tych łupinkach, które mają na szyjkach, jakieś tam procesy myślowe całkiem gęsto się kłębią" - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.
A chodzi o projekt ustawy Solidarnej Polski, który znacząco ogranicza prawo kobiet do aborcji. Na ostatnim posiedzeniu Sejmu, decyzją posłów przeszedł do dalszych prac w komisjach. Przeciwko niemu zagłosowało w sumie 189 polityków. Za - było 207. Aby projekt został odrzucony zabrakło 19 głosów. Aż 64 posłów i posłanek wstrzymało się od głosu lub nie pojawiło się na głosowaniu w ogóle.

W środę to wydarzenie komentuje w "Polityce" Stanisław Tym. "Nie było to zagubienie szarej ćmy poselskiej, tylko rozmyślne głosowanie na złość szefowi klubu parlamentarnego PO Rafałowi Grupińskiemu. Grupiński przypomniał przed, o co chodzi w tym głosowaniu, więc oni przypomnieli Grupińskiemu, że ich to nie dotyczy. To była programowa durnota ożeniona z polityczną dywersją w wykonaniu 68 posłów Platformy. Fajnie jest. Tylko weź tu, człowieku, przy następnych wyborach głosuj na PO! Samemu sobie na złość?" - pyta publicysta.

A może tak posłowie by coś zrobili?

Tym punktuje, że kiedy w Sejmie odbywało się głosowanie "za prawem do szczęścia", w Telewizji Polskiej pokazano materiał o rodzicach, którym odebrano dziecko, bo jego matka cierpi na porażenie mózgowe. "Niech więc może państwo Ziobro, Kempa&Co przeforsują najpierw ustawę o obowiązku zapewnienia przez państwo odpowiedzialnych fachowców, którzy roztoczą opiekę nad taką rodziną. Niepełnosprawna matka też ma prawo do szczęścia i nie musi startować na bieżni w Londynie. Kocha dziecko, które jej zabrano w majestacie prawa tylko dlatego, że jest chora od urodzenia" - podsumowuje felietonista.

Zobacz także
 • Kolenda-Zaleska: Poparli zakaz aborcji? Może powinni pożegnać się z PO
 • Demonstracja w obronie prawa do aborcji Antyaborcyjny projekt już w komisji. Ginekolog z PO: Nie głosowałem, bo nie było argumentów
Komentarze (45)
Tym po głosowaniach ws. aborcji. "To programowa durnota ożeniona z polityczną dywersją"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 104 razy 98

  Ale zorganizowanie opieki dla tej matki i wielu innych podobnych rodzin nie ma takiego efektu propagandowego jak wojna aborcyjna na którą liczy Ziobro i inni kolesie

 • hersz_grycmann

  Oceniono 74 razy 68

  Na życzenie KATOLIKÓW należy w Polsce wprowadzić zakaz aborcji z wysokimi karami, ale ten zakaz powinien obowiązywać TYLKO KATOLIKÓW. Zakaz wprowadzić na rok, na próbę. Jeśli się sprawdzi - to na stałe. W ten sposób wszyscy nie-katolicy wyginą na własne życzenie i problem sam zniknie.

 • zaskuba

  Oceniono 87 razy 65

  Państwo generujące przestępców, nierówność i niesprawiedliwość.
  Państwo, nakazujące jednym postępować tak jak sobie życzą inni bardziej wpływowi.
  Państwo zahukane kościelnym światopoglądem, nierealnym w wielu kwestiach w dzisiejszych czasach.
  A bogate panie i tak sobie poradzą. Wyjadą po prostu za wielką kasą zdobytą przez przekręty mężów za granicę.
  I zrobią swoje. Kalekie i te niechciane dzieci, które się urodzą, skazane będą na nieszczęście przez całe swoje życie. Tak katolicy. To po bożemu. Módlcie się. Za rozum. Dla wszystkich.

 • fedorczyk4

  Oceniono 77 razy 59

  Panie Stanisławie Tymie kocham Pana:-) Czy nie mógłby Pan kandydować do sejmu jako niezależny inteligent? Mój głos już Pan ma!

 • endrju1521

  Oceniono 55 razy 43

  .>A może tak posłowie by coś zrobili?<
  ==================================
  Oni już zrobili! Wypięli się na elektorat.
  Zawłaszczyli dla siebie art.4. konstytucji!!!!!
  Art. 4.

  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

  2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

  Nie chcą dać dojść Narodowi do głosu, aby w sposób bezpośredni, czyli w referendum,
  mógł wyrazić swoją wolę.

  To zamordyzm i totalitaryzm!!!!!!!!!!!!!!!

 • nedlog123

  Oceniono 52 razy 34

  najgorsze, ze po prostu nie ma alternatywy w tym momencie.
  Drugi Pilsudski by sie przydal, ktory by to cale towarzystwo rozgonil i zaczal wreszcie
  dzialac politycznie w cywilizowany sposob.

  Z drugiej strony, Polacy maja takie rzady, jakie sobie wybrali i na jakie zasluzyli.

 • ptak57

  Oceniono 29 razy 21

  Pan Tym wykazała się skrajnym optymizmem twierdząc że w skorupkach jakie noszą na szyi pasłowie coś się kłębi ! Panie Stanisławie, tam jest "ćma" i zupełna próżnia ! Jedyną metodą na ten debilizm jest zmiana ordynacji i wprowadzenie okręgów jednomandatowych !! Wtedy każdy z nas będzie wiedział że ktoś wybrany do parlamentu KOGOŚ reprezentuje a nie partyjke taką czy inną. Każdy z nas będzie mógł iść do "swojego wybrańca" i powiedzieć mu kilka słodkich słów bo nie łudzę się że i w tej metodzie prześlizgnię się nie mało głupcow i fanatyków religijnych.

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 21 razy 13

  Ziobrę najwidoczniej przyniósł pijany bocian i dla tego nie zdaje sobie sprawy z tego że prawo do zaglądania kobiecie w to piękne miejsce ma tylko ginekolog a nie politycy.

 • zgryz3

  Oceniono 12 razy 10

  Będę powtarzal jak mantrę: zagłosuję na to ugrupowanie, które jeszcze przed wyborami zorganizuje referendum w palącej sprawie odwoływania posłów w czasie kadencji. O tym nie może, oczywiście, decydować sejm, który dla nieznanej mi liczby posłów jest zwykłym korytem, nieustającym konkursem piękności bądź miejscem wyglaszania światopoglądowych oracji, lecz elektorat. Dokąd nie zostanie to postawione na ostrzu noża i roztrzygnięte ustawowo zgodnie z wynikiem referendum, wybory mnie nie interesują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje