Tym po głosowaniach ws. aborcji. "To programowa durnota ożeniona z polityczną dywersją"

17.10.2012 08:21
Stanisław Tym

Stanisław Tym (Fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta)

"Dałem się nabrać. Sądziłem, że tych 40 z PO, którzy głosowali za odesłaniem do komisji wniosku ziobrystów (całkowity zakaz aborcji) plus 28, którzy się wstrzymali - to ci słabsi umysłowo. Okazało się jednak, że w tych łupinkach, które mają na szyjkach, jakieś tam procesy myślowe całkiem gęsto się kłębią" - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.
A chodzi o projekt ustawy Solidarnej Polski, który znacząco ogranicza prawo kobiet do aborcji. Na ostatnim posiedzeniu Sejmu, decyzją posłów przeszedł do dalszych prac w komisjach. Przeciwko niemu zagłosowało w sumie 189 polityków. Za - było 207. Aby projekt został odrzucony zabrakło 19 głosów. Aż 64 posłów i posłanek wstrzymało się od głosu lub nie pojawiło się na głosowaniu w ogóle.

W środę to wydarzenie komentuje w "Polityce" Stanisław Tym. "Nie było to zagubienie szarej ćmy poselskiej, tylko rozmyślne głosowanie na złość szefowi klubu parlamentarnego PO Rafałowi Grupińskiemu. Grupiński przypomniał przed, o co chodzi w tym głosowaniu, więc oni przypomnieli Grupińskiemu, że ich to nie dotyczy. To była programowa durnota ożeniona z polityczną dywersją w wykonaniu 68 posłów Platformy. Fajnie jest. Tylko weź tu, człowieku, przy następnych wyborach głosuj na PO! Samemu sobie na złość?" - pyta publicysta.

A może tak posłowie by coś zrobili?

Tym punktuje, że kiedy w Sejmie odbywało się głosowanie "za prawem do szczęścia", w Telewizji Polskiej pokazano materiał o rodzicach, którym odebrano dziecko, bo jego matka cierpi na porażenie mózgowe. "Niech więc może państwo Ziobro, Kempa&Co przeforsują najpierw ustawę o obowiązku zapewnienia przez państwo odpowiedzialnych fachowców, którzy roztoczą opiekę nad taką rodziną. Niepełnosprawna matka też ma prawo do szczęścia i nie musi startować na bieżni w Londynie. Kocha dziecko, które jej zabrano w majestacie prawa tylko dlatego, że jest chora od urodzenia" - podsumowuje felietonista.

Zobacz także
Komentarze (45)
Zaloguj się
 • bodora73

  0

  Proponuje wszystkich zwolennikow zakazu aborcji zamknac do jednego pomieszczenia i trzymac ich tam tak dlugo dopoki nie splodza przynajmniej po jednym dziecku. Homoseksualistow, tacy sa wsrod nich rowniez, zmusic rowniez do plodzenia dzieci. Kler czarnomafijny bedzie ich za to z pewnoscia blogoslawil.

 • jur.jam

  0

  Potrzeba nam wiecej dzieci z Downem ? Jeśli to bóg chrześcian wymyślił geny z ich mutacjami i słabe osobniki umierały naturalnie nie dożywając wieku prokreacji to widocznie dla populacji było to dobre ? Po co medycyna ingeruje w los człowieka ? Pozwolcie chrześcijanie aby ateiści robili aborcje w swoim gronie bez żadnych zakazów .....a po kilkuset latach bedą oni jak spartanie silni i zdrowi .......a downy i inne "cheścijańskie" potworki niech jeżdżą na Jasną Górę po łaske i uzdrowienie .......

 • red2000.eu

  Oceniono 2 razy 2

  Paradoks polega na tym, że mimo wybierania, zgodnie z najlepszymi intencjami i wiedzą, przy obecnej ordynacji wyborczej Polacy nie są w stanie wybrać nikogo konkretnego poza szefami poszczególnych partii, którzy z kolei rozdają mandaty najbardziej posłusznym im partyjniakom / lizusom.

  Zdecydowanie popieram kombinację:
  J.O.W. (najlepiej w wydaniu Australijskim) + Możliwość odwoływania posłów przez wyborców w każdym momencie kadencji.

 • r.maszkowski

  Oceniono 3 razy 3

  > ... projekt ustawy Solidarnej Polski, który znacząco ogranicza prawo kobiet do aborcji.

  Spora przesada. Absurdalny projekt SP chce pozbawić prawa do aborcji kilkaset kobiet rocznie. "Znacząco" to ogranicza obecna ustawa, bo dotyczy 100 tysięcy kobiet rocznie.

 • pumpernik

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro jest tak, jak to opisał Tym, to może czas wywalić tego wybitnego inaczej Grupińskiego.
  Jeżeli posłowie, z jego powodu, są gotowi głosować przeciwko własnej partii to, to musi być wyjątkowa .....

 • krzak164

  Oceniono 7 razy -3

  Zakaz aborcji jest tak samo ważny dla katolików jak i innych cywilizowanych ludzi. Tylko barbarzyńcy mogą zabijać dzieci, bo nie odpowiadają ustalonym normom. Każda skrobanka, to trauma dla kobiety, dla ojca niedoszłego dziecka. Chyba, że ktoś jest nikczemnym dewiantem. Inna sprawa, że ludzie mający niepełnosprawne, chore dziecko są zostawieni sobie samym z tym problemem.
  Prosty przykład z Niemiec, gdzie za leki dziecki do lat 18 nie płaci się nic. Płacą kasy chorych, które w tym roku mają za dużo pieniędzy i sa dyskusje co z tym zrobić. Podręczniki tez nie kosztują nic. Oczekuję, że tym też Ziobro się zajmie, skoro mu zależy na dzieciach poczętych.

 • aa_6

  Oceniono 5 razy 3

  Dobrze, że S. Tym to pisze.

 • dzaga41

  Oceniono 8 razy 4

  Drańskie to państwo ,które nie przestrzega konstytucji ,zahukane kościelnym światopoglądem i nie respektujące praw wszystkich obywateli.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 9 razy 5

  Primo, zlikwidować możliwość "wstrzymywania się od głosu" - nie po to poseł tam siedzi, żeby nie mieć zdania.
  Secundo, za każde opuszczone głosowanie obcinać pensję o połowę.
  Tertio, po pięciu opuszczonych głosowaniach wygasić mandat poselski i zawiesić danej osobie bierne prawo wyborcze na 10 lat.
  Quatro, zobowiązać posłów do wypełniania ich obietnic wyborczych, spisanych w formie umowy z przedstawicielami Narodu. Każda niespełniona obietnica to rok zawieszenia biernego prawa wyborczego.
  Quinto, wprowadzić górne ograniczenie wieku posła w momencie wyborów do 60 lat.

  Kto jest za - kciuk w górę, kto jest przeciw - kciuk w dół, kto się wstrzymał - komentarz z wytłumaczeniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje