Gowin: Brytyjczycy mają Monty Pythona, my mamy PZPN

17.10.2012 08:06
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Zastanawialiśmy się z ambasadorem Wielkiej Brytanii, czy nie wbiec na murawę i nie zacząć tej wody usuwać - mówi w TVN24 minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który był wczoraj na Stadionie Narodowym. - Nie ma takiej rzeczy, której PZPN nie byłby w stanie schrzanić - konstatuje i dodaje, że "Brytyjczycy mają Monty Pythona, a my mamy PZPN".
- Siedziałem obok ambasadora. Obaj zadawaliśmy sobie pytanie, dlaczego organizatorzy meczu nic nie robią z tą wodą na boisku - mówi szef resortu sprawiedliwości. Na pytanie, kto powinien ponieść konsekwencje za wczorajszą kompromitację, stwierdza, że jest wiele pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedź. Zaznacza jednak, że ogromna część odpowiedzialności spoczywa na Polskim Związku Piłki Nożnej. - Decyzja o tym, żeby nie zasuwać dachu, to była decyzja PZPN - mówi.

Gowin odniósł się także do pomysłu Solidarnej Polski, która żąda dymisji Joanny Muchy. - Równie dobrze można żądać dymisji ministra sprawiedliwości, bo przecież decyzję o przerwaniu meczu podjął sędzia - stwierdza.

- Kibice ocenili tę sprawę jednoznacznie, gdy wczoraj skandowali: "Złodzieje". Adresatem tego określenia był PZPN i wydaje mi się, że zdecydowanie największa część odpowiedzialności spoczywa właśnie na związku - podkreśla Gowin.

Dodaje, że są także niejasności co do działania Narodowego Centrum Sportu. - Myślę, że dzisiaj NCS będzie te wątpliwości rozwiewał - mówi.

PYTANIE Kto twoim zdaniem jest winien farsy na Stadionie Narodowym? [GŁOSUJ]

 • To wina organizatorów, oni zawsze powinni dbać o stan boiska
 • To wina organizatorów, FIFA i trenerów drużyn. To była ich wspólna decyzja, by grać przy otwartym stadionie
 • To nie wina ludzi, tylko pogody
 • To niczyja wina

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • cep_0

  Oceniono 1 raz 1

  Gowin jak zwykle bredzi.
  Tam mają Monthy Pythona, a my mamy NCS (Narodowe Centrum Sportu - pod zarządem ludzi pani Ministra Muchy) i MS (Ministerstwo Sporu) pod zarządem tej samej pani ministra.
  MS podlega pod PO (Paskudnie Oszukujemy), no i widać jak oni umieją rządzić, forsę brać to im się udaje.

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  ministerek Gównin niech sie lepiej zajmie swoimi POciotami z NCS, ktorzy regularnie biora premie i nagrody na nic-nie-robienie.... moze chociaz komin pomaluja albo zespawaja kilka elementow. jak pewien wielki ryzy POlaczek...

 • 1radika

  Oceniono 1 raz 1

  Problemem jest kształt dachu !!!!! A winne są osoby,które taki kształt dachu wybrały. Dach nad stadionem narodowym ma kształt odwróconej parasolki - podczas ulewnego deszcz zbiera się w nim woda,która obciąża dach i stanowi zagrożenie. Prawdopodobnie dlatego podjęto decyzję o nie zamykaniu dachu .Dodatkowym problemem jest to,że przy deszczowej i dusznej pogodzie jest duchota na stadionie. Dlaczego dach nad stadionem ma taki kształt - że spełnia swoje zadanie tylko przy lekkim deszczu - kto odpowiada za wybór takiego typu dachu ???

 • londona

  Oceniono 1 raz 1

  Wstydzcie sie, wstydzcie!
  ... I bojcie sie, bojcie!

  Ale pan szef jest sedzia sprawiedliwym i naszych wynagrodzi a tych zyjacych bezstresowo wywali na zbity pysk.
  I wszystko bedzie dobrze ...
  ;)

 • dyrdy.mal

  Oceniono 1 raz -1

  Rzad na PZPN, PZPN na FIFA, FIFA na FA, FA na Boga ("act of God")... I juz wiemy kto zawinil. I tutaj doszukiwalbym sie wszystkich niepowodzen rzadu/kraju.
  Wreszcie wiemy kto za tym wszystkim stoi!

 • wiesiek098

  0

  @a.k.traper
  Czytając Twój wpis z szeregiem myśli zgadzam się.Zawsze jest jednak to "ALE". Na dzień dzisiejszy obowiązują nas odpowiednie przepisy i tych należy się trzymać.
  Musisz przyznać że gdyby dach był przysłonięty - to sprawy by nie było.To po pierwsze Moim zdaniem wówczas sprawa rozbijałaby o to czy dach był otwarty czy zasłonięty gdyby wynik meczu był nie korzystny dla którejś ze stron.
  Moim zdaniem jednak trzeba szukać przyczyny w kierunku - dlaczego nie rozciągnięto dachu.No i kto za tym stoi...

 • gr_ub_y

  0

  Platformo nie otrzepuj się z odpowiedzialności. Jesteś tak samo odpowiedzialna za tę kompromitację co PZPN!

 • antykkk

  Oceniono 1 raz 1

  Ja się pytam gdzie są relikwie, gdzie Marek Jurek? ha ha ha ha

 • drugi-henryk

  0

  U NAS JAK ZWYKLE NIE MA ODPOWIEDZIALNEGO...!!! CZY TO DO JASNEJ CIASNEJ SIĘ ZMIENI...???
  MOŻE ELYTY ZACZNĄ WRESZCIE MYŚLEĆ I ZA COŚ ODPOWIADAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje