Żłobek, którego opiekunki miały znęcać się nad dziećmi, nie był zarejestrowany

16.10.2012 18:01
Brama żłobka przy ul. Lipowej

Brama żłobka przy ul. Lipowej (Fot. Joanna Dzikowska)

Wrocławski żłobek, którego dwie opiekunki usłyszały zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziewięciorgiem dzieci, nie był zarejestrowany jako placówka opiekuńcza w urzędzie miasta.
Chodzi o punkt żłobkowo-przedszkolny przy ul. Lipowej. Wczoraj wrocławska prokuratura poinformowała, że dwie opiekunki tej placówki usłyszały zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziewięciorgiem dzieci w wieku od 6 miesięcy do dwóch lat.

"Karmiły na siłę"

Zarzuty dotyczą okresu od 3 września do 12 października. Według prokuratury opiekunki miały m.in. krępować dzieci becikiem i pieluszkami, tak aby nie mogły się ruszać. - Opiekunki kładły również dzieci w łóżeczka bez materacy bezpośrednio na szczebelkach oraz na siłę karmiły - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Klaus poinformowała, że punkt żłobkowy nie był zarejestrowany w urzędzie miasta, co oznacza, że nie miał pozwolenia na prowadzenie placówki opiekuńczej. Jak dodała Klaus, placówka miała tylko pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

Do prokuratury zgłaszają się rodzice

O znęcaniu się opiekunek nad dziećmi w żłobku przy ul. Lipowej poinformował prokuraturę w zeszłym tygodniu jeden z rodziców. - Rodzic dowiedział się o sytuacji w punkcie żłobkowo-przedszkolnym od innej z opiekunek, która pokazała mu film oraz zdjęcia, na których widać m.in. jak jedno z dzieci jest przetrzymywane za nóżki i ręce i na siłę karmione - powiedziała Klaus.

Do prokuratury zgłaszają się kolejni rodzice, którym śledczy pokazują zdjęcia i zarejestrowany film. Przesłuchiwane są również inne opiekunki.

Wobec opiekunek, które usłyszały zarzuty - w tym kobiety, która jest żoną właściciela punktu żłobkowo-przedszkolnego - prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakazał im wykonywania zawodu. Kobietom grozi do pięciu lat więzienia.

Zobacz także
Komentarze (43)
Zaloguj się
 • alicjawstrzasnieta

  0

  To my- mamy, rodzice- musimy bardzo dokładnie i z lupą sprawdzać gdzie i komu powierzamy nasze dzieci.
  Czyli wszystko co mamy. W moim przypadku cały mój świat.
  Wczoraj jak zobaczyłam ten materiał w telewizji nie mogłam przestać płakać.
  MUSIMY OBSERWOWAĆ nasze dzieci, ich zachowanie, nauczyć się słuchać i odbierać sygnały. Bo nie wierzę że Tamte Maleństwa nie dawały sygnałów że jest źle. To wstrząsająca lekcja dla nas wszystkich. Obserwujmy dzieci, złobek. Reagujmy na najmniejsze sygnały.
  A swoją drogą- mam wielką, przwielką nadzieję, że te zwyrodniałe suki, psychopatki bez mózgu i serca, ścierwa, obleśne odrażające kreatury- zgniją w więzieniu. Ale przedtem doznają wiele wiele złego.
  Mam ochotę je związać i znęcać się nad nimi w najbardziej zwyrodniały sposób. Mam nadzieję że to je czeka w więzieniu!

 • jagi48-60

  0

  Mając przykład para Rządu RP i poczynań tusko-ambergo-landu, można się dziwić, że ludzie stają się zwierzętami

 • pseudo12345

  0

  Dzisiaj minister pracy mówił, że mieli 3 lata na zarejestrowanie, więc po co się to rozdmuchuje. Nie wiem, co właściwie im się zarzuca. Ja byłabym zadowolona, gdyby nawet na siłę karmiły mojego syna, który jako niejadek nic nie jadał w przedszkolu i nikt się tym nie interesował. Moja wnuczka doznaje przemocy od własnej matki i nie jestem w stanie nikogo tym zainteresować. Jak czytam o zarzutach dotyczących tego żłobka to naprawdę uważam, że są przesadzone. Nie występują tam symptomy dziecka krzywdzonego, jak u mojej wnuczki: przepłakane niektóre całe noce w okresie niemowlęctwa, tłumienie płaczu - pierwszy raz już w 10-tym miesiącu życia, wymioty od 5-go roku życia po większych przeżyciach, siniaki i wiele innych. sędzia nie chciał nawet zobaczyć zdjęcia posiniaczonego dziecka. Widocznie w dzisiejszych czasach matce wszystko wolno.

 • bialoskory

  0

  bo polska to taki kraj gdzie dbaja tylko o to zeby plod byl donoszony,
  jak juz sie urodzi to wszyscy maja je w doopie.
  chociaz wlasnie czytalem o "meczu", wiec tez nie ma sie czemu dziwic...

 • opt

  Oceniono 2 razy 2

  I to jest Polska właśnie. Nawiedzone solidaruchy w imię gospodarki rynkowej , swobód gospodarczch z zapałem likwidowali przedszkola i żłobki, puścili wszystko na żywioł i mamy tego efekty. A taki jeden głupek
  kurator co to miał osiągnięcia w spaniu na styropianie , to nawet mówił,że przedszkola odrywają dzieci od rodziny , by je indoktrynować. Wiadomo głupota nie zna granic i ciekaw jestem ,czy głosiciel takich idei i likwidator przedszkoli ma nadal takie samo zdanie, czy też się już douczył polityki oświatowej , o której nie miał zielonego pojęcia.

 • maciek20td

  Oceniono 1 raz 1

  Wychodzi na to, że jeżeli tylko żłobek będzie zarejestrowany to będą mogły się znęcać nad dziećmi. Podwójne brawa za tytuł tu czy przez rss. lastcast.tv/galeria/obraz/166478527.jpeg

 • bogda35

  Oceniono 1 raz 1

  chcieliście wolność- no to ja macie.Za nieboszczki komuny urzad nie zarejestrowałby tego żłobka bez "niepotrzebnych " obecnie opinii san-epidu,straży pożarnej , zgody wydziału budownictwa na zmiane sposobu użytkowania obiektu, sprawdzenia kwalifikacji personelu ktory ma do czynienia z bardzo małymi dziecmi. No to teraz sie nie dziwcie że jest jak jest - a pan Gowin dereguluje co sie da. I wcale za komuny te wymagania nie były głupie i niepotrzebne - zabezpieczały podstawowe warunki zdrowotne i higie niczne oraz bezpieczeństwa dzieci.

 • coppermind

  Oceniono 1 raz -1

  samice ssaków często znęcają się nad obcymi dziećmi, bo to zwiększa szanse przeżycia ich potomstwa.

  to takie proste a większość debili myślących jajnikami (matek) nie może pojąć,
  że samice mordują dzieci obce i niechciane bo taki mają instynkt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje