Parlament pyta: Jak można jechać tak szybko? Kierowca Kurski: W Niemczech naprawdę można przydusić [POSŁUCHAJ]

16.10.2012 08:44
Jacek Kurski w Parlamencie Europejskim

Jacek Kurski w Parlamencie Europejskim (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Urzędnicy Parlamentu Europejskiego zakwestionowali rozliczenie podróży Jacka Kurskiego, twierdząc, że pokonanie 840 kilometrów w 6 godzin i 17 minut jest niemożliwe. - Może zakwestionowali to za dużo powiedziane. Poprosili bardzo uprzejmie o wyjaśnienie - precyzował Kurski.
- Jak szybko ostatnio pan jechał do Brukseli? - zagadnęła swojego gościa Dominika Wielowieyska. - W Niemczech na 90 proc nie ma limitu prędkości i w związku z tym, kiedy ma się przyzwoity samochód, tam naprawdę można przydusić - odpowiadał europoseł Jacek Kurski.

- Nie sądzę, żebym częściej łamał przepisy niż statystyczny poseł czy posłanka - mówił zdecydowanie.

Posłuchaj:Zobacz także
Komentarze (32)
Zaloguj się
 • ciociastenia

  Oceniono 1 raz 1

  Wybory do Parlamenty Europejskiego to od jakiegoś czasu wątek numer 1 w Polsce. No ale w gruncie rzeczy można się było spodziewać tego. Ludzie mają po uszy już tuskowego "działania" i szukają solidnej władzy. Ciekawie o wyborach do parlamentu UE piszą w: wybory-2014.info

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  Kur(ew)ski. I to by było na tyle, jak mawiał niezapomniany profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski...

 • atlas41

  Oceniono 2 razy 2

  Kurskiego nalezaloby juz zwolnic

 • daniella-3

  Oceniono 1 raz 1

  www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zaplacisz-za-mandat-za-granica-2645709.html
  Proponuje poczytac jakie sa kary w poszczegolnych krajach

 • daniella-3

  Oceniono 3 razy 1

  Jechalam 880 km. do celu 18 godz.przez Niemcy.Korki spowodowane wypadkami .To tacy jak Pan Kurski piraci drogowi.Co kilkadziesiat km.jakis wypadek.Serce sie kroilo jak ginely cale rodziny.

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 0

  Easy rider?

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 3 razy 3

  Autem z diety europosła można spokojnie, zwłaszcza że paliwo też jest sponsorowane. Warunek, to ma się płynnie rozpędzać z 80 do 200. Niemcy ograniczenia stosują rozsądnie, tam gdzie jest to konieczne i gdzie faktycznie coś się dzieje.

 • punter

  Oceniono 4 razy 2

  Akurat na najkrótszej trasie z W-wy do Brukseli (przez Berlin i Hanower) brak ograniczenia prędkosci jest tylko na odcinku za Berlinem), nie mówiąc już o tym, że ponad sto kilometrów poseł Kurski musiał pokonać jeszcze przez Belgię lub Holandię a tam miejscami potrafi być i ograniczenie do 100 km/h.
  Kurski to taki mały kłamczuszek, który nie może przejść obojętnie obok paru Euro wychapanych z kasy PE.

 • artking

  Oceniono 2 razy 0

  JAK MOZNA takiemu jeszcze placic za podroz do EUROPY- powinien siedziec w swojej prawnie kupionej za 20 tys. lesniczowce i pokazywac swoj organ - tak jak robil juz nie raz - tzn. pokazywal kolegeom- i taki reprezentuje katolickie PiS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje