Strauss-Kahn: Pożądanie to nie zbrodnia

Dominique Strauss-Kahn

Dominique Strauss-Kahn (Fot. STRINGER REUTERS)

Ponad rok po seksualnej aferze ze swoim udziałem Dominique Strauss-Kahn szuka odkupienia w oczach społeczeństwa i próbuje usprawiedliwić swoje życie rozpustnika. Argumentując, iż władze niesłusznie próbują ukarać go za pożądanie, jednocześnie przyznaje, że łudził się, iż mógł żyć tak, jak chciał - donosi "The New York Times".
63-letni Strauss-Kahn, który miał uczestniczyć w ekskluzywnych orgiach w Paryżu i Waszyngtonie organizowanych przez siatkę stręczycieli, przerwał w czwartek długie milczenie, aby przyznać, że być może jego podwójne życie i niepohamowane żądze były trochę ponad miarę. - Długo myślałem, że mogę prowadzić takie życie, jakie chciałem - powiedział w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Le Point". - Byłem w błędzie - dodał.

Mimo tego przejawu pokory Dominique Strauss-Kahn zarzuca mediom, że osaczyły go, organizując polowanie na człowieka w imię moralizatorsko pojętej "przejrzystości" jego życia prywatnego. - Zostawcie mnie w spokoju - apeluje.

Były dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego nie zamierza także porzucać swojej linii obrony - nadal twierdzi, iż nie wiedział, że kobiety, z którymi zabawiał się na ekskluzywnych spotkaniach, były prostytutkami, a władze... niesłusznie uznają jego pożądanie za zbrodnię.

Podczas rozprawy, która ma odbyć się pod koniec listopada, obrona byłego szefa MFW ma ujawnić, iż w podobnych imprezach jak Strauss-Kahn uczestniczyło także wielu innych wpływowych Francuzów - prawnicy, sędziowie, funkcjonariusze policji, dziennikarze i muzycy. Wszyscy mieli zaczynać od dobrego posiłku, a kończyć wieczór na publicznym seksie z wieloma partnerkami. - W seksualnym życiu rozpustnika nie ma nic karalnego - argumentuje prawnik Strauss-Kahna Henri Leclerc.

Afera za aferą

14 maja zeszłego roku Strauss-Kahna zatrzymano na nowojorskim lotnisku i aresztowano w związku z zarzutem napaści seksualnej na pokojówkę Nafissatou Diallo z hotelu Sofitel. Później trafił do aresztu domowego. Ostatecznie zarzuty przeciwko niemu wycofano w związku z wątpliwościami co do wiarygodności Diallo. Strauss-Kahn powrócił do Francji. Na skutek tego skandalu zrezygnował z pełnienia obowiązków dyrektora zarządzającego MFW. W październiku 2011 roku wyszła na jaw kolejna afera z udziałem Strauss-Kahna. Policja zatrzymała wtedy w Belgii jednego z domniemanych szefów siatki stręczycieli, właściciela domów publicznych Dominique'a Alderweirelda. W trakcie śledztwa przesłuchiwane osoby podały nazwisko Strauss-Kahna jako jednego z uczestników wieczorów w Paryżu i Waszyngtonie organizowanych przez siatkę stręczycieli z siedzibą w Lille, m.in. w tamtejszym hotelu Carlton.

Dochodzenie przeciwko Strauss-Kahnowi w sprawie stręczycieli z hotelu Carlton nadal się toczy. 63-letni były szef MFW zaprzecza wszystkim oskarżeniom i tłumaczy, że nie wiedział, iż kobiety, z którymi się spotykał na tych bankietach, były prostytutkami. Adwokaci Strauss-Kahna domagają się umorzenia również tego dochodzenia; decyzja sądu apelacyjnego w Douai w tej sprawie powinna zapaść 28 listopada.

Zobacz także
 • Dominique Strauss-Kahn w towarzystwie żony Anny, swojego adwokata Benjamina Brafmana ochroniarzy opuszcza budynek sądu

Czy Strauss-Kahn jest skończony?
 • Dominique Strauss-Kahn z żoną Anne Sinclair Strauss-Kahn kontratakuje
Komentarze (10)
Strauss-Kahn: Pożądanie to nie zbrodnia
Zaloguj się
 • dyrdy.mal

  Oceniono 13 razy 11

  "łudził się, iż mógł żyć tak, jak chciał" - witamy w swiecie "przecietnych ludzi". 95% ludnosci ziemi tez sie ludzi, ze moze zyc tak jak chce. IMFowi i jemu podobnym instytucjom rzadzonym przez tych, ktorzy moga "zyc tak jak chca" zawdzieczamy konsumpcyjny model zycia na kredyt, ktory od niewilnictwa rozni sie tylko tym, ze przez chwile mamy radosc z nowego domu czy auta. Potem pozostaje reszta zycia do splacania tegoz "dobra".

 • kaszebe12

  Oceniono 6 razy 2

  Nie chce sie tutaj rozwodzic nad tematem "seks i politycy", choc mozna o tym pisac tomy, ale chce zadac pytania: dlaczego akurat on , dlaczego w takim momencie? -Cala ta afera jest jedna wielka polityczna sciema.-Strauss musial pasc. -We Francji byl niewygodnym pretendentem w wyborach , a na czele FMI zaczal wysuwac "niewygodne" plany wyjscia z wymyslonego nam kryzysu - tu jest klucz calej "afery".- Wsyscy wiedzieli od lat o seksualnym modus vivendi Straussa, nikt go nie tknal w powaznych przekretach typu Elf,MNEF,Lagerfeld , tak ,jak nikt nie rusza za machloje jego nastepczyni , pani Lagarde...
  Drobna uwaga pod adresem pana "maubin"...-Strauss jest Zydem , jak jego zona , z domu Rosenberg-Szwarc

 • misiupisiu2

  Oceniono 1 raz 1

  Bezkarność powoduje niekończące sie problemy z tymi Żydami.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 5 razy 1

  Obleśny dziadzio.

 • kjurek65

  Oceniono 6 razy 0

  Obrzydliwość, hańba, upadek nawet wśród....

 • tuskaczor

  Oceniono 6 razy 0

  ...kury, kaczki, gęsi, świnie... wszystko co się pod h.j nawinie

 • maubin

  Oceniono 19 razy -1

  Dupku tylko jeden maly fakt, o ktorym musisz wiedziec ze mianowicie on nie jest zydem tylko jego zona.
  I to na dodatek zydowka z fortuna... moglaby Cie kupic w calosci razem ze sloma z butow wystajaca :)

 • tuskaczor

  Oceniono 6 razy -4

  ja tam uważam, że dobry reproduktor czy rozpłodnik powinien być w cenie

 • hel_w_mankietach

  Oceniono 16 razy -6

  Pamiętam że Makłowicz też robił kiedyś karpia po żydowsku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje