Umorzono sprawę ws. obrażania papieża Jana Pawła II

16.10.2012 08:06
18.08.2002 Kraków - Kuria Biskupia Jan Paweł II wyjeżdża na Wawel.

18.08.2002 Kraków - Kuria Biskupia Jan Paweł II wyjeżdża na Wawel. (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Płocka prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie wulgarnego obrażania polskiego papieża. W uzasadnieniu decyzji śledczy podali, że osoba Jana Pawła II "nie jest przedmiotem czci religijnej" - opisuje "Gazeta Polska Codziennie".
Stanowisko prokuratury oburza ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. - Błogosławiony Jan Paweł II jest przedmiotem kultu. Atakowanie zmarłego papieża to atakowanie Kościoła - podkreśla duchowny. Jak przypomina "GPC", chodzi o profil na portalu Facebook, który sugerował, jakoby papież Jan Paweł II był pedofilem i pozwalał na pedofilię w Kościele.

W maju senator PiS Marek Martynowski złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, a gdy ta odmówiła wszczęcia dochodzenia, odwołał się do sądu, który nakazał śledczym ponowne zajęcie się sprawą. Policja 2 października ponownie wszczęła dochodzenie, ale dzień później sprawę umorzyła prokuratura.

Jak relacjonuje "Codzienna", po licznych interwencjach, m.in. "GPC", strona obrażająca papieża została zablokowana. - W związku z tym, że strona już nie funkcjonuje, nie będę po raz kolejny odwoływał się do sądu - stwierdza Martynowski.

Zobacz także
  • Zrzut ekranu ze strony promującej ''Demona'' Ksiądz: Reklama napoju Demon jest groźna. Zaprasza złe duchy
  • Podwarszawska Lesznowola to od kilku lat prawdzie dyniowe zagłębie. - W kuchni polskiej dynia miała swoje ważne miejsce. Dziś zamiast do jedzenia, służy jednak do straszenia - mówi Pani Zofia Dusza, która była tu jednym z pionierów. Haloween to niebezpieczny pogański zwyczaj? "Śmiech na sali"
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje