Szał na ?elki", bo od stycznia trudniej o prawo jazdy

Auto szkoły nauki jazdy

Auto szkoły nauki jazdy (Fot. Paweł Kozioł / AG)

Ruch na krakowskich ulicach paraliżują setki "elek". Kandydaci na kierowców przypomnieli sobie, że 19 stycznia zmieniają się zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy - stwierdza ?Dziennik Polski". Właśnie na początku roku w życie wejdą nowe, ostrzejsze przepisy i zdecydowanie trudniej będzie uzyskać uprawnienia do prowadzenia samochodu czy motocykla.
Ulice Krakowa paraliżują setki wolno jeżdżących "elek". Tłumy przyszłych kierowców walczą codziennie o wolny termin na egzamin w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego. A w szkołach nauki jazdy prawdziwym hitem stały się tzw. kursy przyspieszone, które są droższe, ale trwają zdecydowanie krócej - ok. 1,5 miesiąca.

Jak wylicza Adam Sawa z MORD, od stycznia do października 2012 r. do egzaminu przystąpiło blisko 40 tys. osób, czyli o prawie 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. A to dopiero początek - podkreśla i przewiduje, że im bliżej będzie stycznia, chętnych będzie coraz więcej.

Zobacz także
 • W Gdańsku zdawalność jest wyższa, niż w Gdyni Ponad pół tysiąca osób straci prawo jazdy? Egzaminator WORD z zakazem prowadzenia pojazdów
 • Zgubiła 450 tys. w autobusie? Pięć dni śledztwa... historia zmyślona
 • Budowa południowej obwodnicy Warszawy Obwodnica nieprzejezdna na Euro. Ale za to skończą A2?
Komentarze (23)
Szał na ?elki", bo od stycznia trudniej o prawo jazdy
Zaloguj się
 • wkkr

  Oceniono 130 razy 100

  "Ulice Krakowa paraliżują setki wolno jeżdżących "elek". "
  =====
  Heheheheh :)
  Przypominam że te "wolno jeżdżące eLki paraliżujące ruch" jeżdżą tak a nie inaczej bo kursanci przestrzegają prawa ruchu drogowego (a w szczególności obowiązujących na drogach dopuszczalnych prędkości).
  To nie eLki są problemem, to pozostali kierowcy nie przestrzegają prawa.
  Taka typowo polska hipokryzja. Zamiast uchwalić prawo dostosowane do realiów, ustanawia się przepisy idealistyczne które wszyscy maja w dupie a ci którzy ich przestrzegają uważani są za utrudiniającycyh życie idiotów.

 • rucki

  Oceniono 15 razy 15

  ależ niekompletny artykuł! wielu pewnie, jak ja, wchodzi tu przeczytać, jak te zasady niby się zmienią, a tu tylko reklama dla eLek i tyle...

 • wersja_robocza

  Oceniono 9 razy 9

  Z każdą nowelizacją przepisów w tym zakresie wszyscy krzyczą: będzie trudniej o prawo jazdy. Trudniej i trudniej. Kiedyś w końcu napiszą: zdobycie prawa jazdy stało się niemożliwe.

 • iwka901

  Oceniono 17 razy 7

  Ojtam ojtam:-) każdy z nas był na początku kursu taką zawalidrogą , trzeba być wyrozumiałym

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 13 razy 5

  Dlaczego w tym paranoicznym systemie jest CORAZ TRUDNIEJ o prawo jazdy?
  Czy prawo jazdy jakiś niebywały przywilej dla najbardziej uzdolnionych?
  Dosyć tego!

 • miecio1313

  Oceniono 4 razy 4

  Myślę że nie tylko Kraków zawalony elkami, pojeździjcie po warszawskim Bródnie- tam na Odlewniczej egzaminują na wszystkie kategorie więc po Bródnie jeździ wszystko co ma elkę - osobowe, ciężarówki, autobusy. Brakuje chyba tylko traktorów

 • stafarda

  Oceniono 4 razy 4

  Zdanie na prawko moze być mega trudne i co z tego. Kursy i tak uczą zdać egzamin a nie jeździć.

 • 1radika

  Oceniono 3 razy 3

  Dobrego kierowcę czynią lata praktyki.Takie utrudnione egzaminy - nic nie dają !!! Wręcz przeciwnie !! Są bardzo groźne - dlaczego ? Dlatego,że dają przyszłym kierowcą fałszywe poczuci pewności siebie i swoich umiejętności - a to jest pierwszy krok do tragedii.Dlatego twierdzę że - cała sprawa z trudniejszymi egzaminami jest zakamuflowaną korupcją,mającą na celu napędzenie klientów na kursy prawa jazdy i wyciągniecie od nich jak najwięcej pieniędzy. - a wszystko pod pretekstem dbania o bezpieczeństwo. Jest to postępowanie bardzo groźne i efekcie doprowadzające do tragedii.Żaden kurs nie zastąpi wielu lat praktyki - natomiast taki kurs może być wstępem tragedii.Powtarzam jeszcze raz - cały pomysł wygląda na zakamuflowaną korupcje !!!!!!!!!

 • bogucjusz

  Oceniono 3 razy 3

  Łapówki nieźle podrożeją...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje