Szał na "elki", bo od stycznia trudniej o prawo jazdy

16.10.2012 06:43
Auto szkoły nauki jazdy

Auto szkoły nauki jazdy (Fot. Paweł Kozioł / AG)

Ruch na krakowskich ulicach paraliżują setki "elek". Kandydaci na kierowców przypomnieli sobie, że 19 stycznia zmieniają się zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy - stwierdza "Dziennik Polski". Właśnie na początku roku w życie wejdą nowe, ostrzejsze przepisy i zdecydowanie trudniej będzie uzyskać uprawnienia do prowadzenia samochodu czy motocykla.
Ulice Krakowa paraliżują setki wolno jeżdżących "elek". Tłumy przyszłych kierowców walczą codziennie o wolny termin na egzamin w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego. A w szkołach nauki jazdy prawdziwym hitem stały się tzw. kursy przyspieszone, które są droższe, ale trwają zdecydowanie krócej - ok. 1,5 miesiąca.

Jak wylicza Adam Sawa z MORD, od stycznia do października 2012 r. do egzaminu przystąpiło blisko 40 tys. osób, czyli o prawie 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. A to dopiero początek - podkreśla i przewiduje, że im bliżej będzie stycznia, chętnych będzie coraz więcej.

Zobacz także
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • 1radika

  Oceniono 3 razy 3

  Dobrego kierowcę czynią lata praktyki.Takie utrudnione egzaminy - nic nie dają !!! Wręcz przeciwnie !! Są bardzo groźne - dlaczego ? Dlatego,że dają przyszłym kierowcą fałszywe poczuci pewności siebie i swoich umiejętności - a to jest pierwszy krok do tragedii.Dlatego twierdzę że - cała sprawa z trudniejszymi egzaminami jest zakamuflowaną korupcją,mającą na celu napędzenie klientów na kursy prawa jazdy i wyciągniecie od nich jak najwięcej pieniędzy. - a wszystko pod pretekstem dbania o bezpieczeństwo. Jest to postępowanie bardzo groźne i efekcie doprowadzające do tragedii.Żaden kurs nie zastąpi wielu lat praktyki - natomiast taki kurs może być wstępem tragedii.Powtarzam jeszcze raz - cały pomysł wygląda na zakamuflowaną korupcje !!!!!!!!!

 • bogucjusz

  Oceniono 3 razy 3

  Łapówki nieźle podrożeją...

 • miecio1313

  Oceniono 4 razy 4

  Myślę że nie tylko Kraków zawalony elkami, pojeździjcie po warszawskim Bródnie- tam na Odlewniczej egzaminują na wszystkie kategorie więc po Bródnie jeździ wszystko co ma elkę - osobowe, ciężarówki, autobusy. Brakuje chyba tylko traktorów

 • stafarda

  Oceniono 4 razy 4

  Zdanie na prawko moze być mega trudne i co z tego. Kursy i tak uczą zdać egzamin a nie jeździć.

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 13 razy 5

  Dlaczego w tym paranoicznym systemie jest CORAZ TRUDNIEJ o prawo jazdy?
  Czy prawo jazdy jakiś niebywały przywilej dla najbardziej uzdolnionych?
  Dosyć tego!

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 7 razy 1

  Nic nie zmieni faktu, że kerowec z Wolski to porażka - najgorsi kierowcy w Europie to Wolacy!

 • wersja_robocza

  Oceniono 9 razy 9

  Z każdą nowelizacją przepisów w tym zakresie wszyscy krzyczą: będzie trudniej o prawo jazdy. Trudniej i trudniej. Kiedyś w końcu napiszą: zdobycie prawa jazdy stało się niemożliwe.

 • iwka901

  Oceniono 17 razy 7

  Ojtam ojtam:-) każdy z nas był na początku kursu taką zawalidrogą , trzeba być wyrozumiałym

 • rucki

  Oceniono 15 razy 15

  ależ niekompletny artykuł! wielu pewnie, jak ja, wchodzi tu przeczytać, jak te zasady niby się zmienią, a tu tylko reklama dla eLek i tyle...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje