PO znów prześcignęła PiS. Exposé pomogło?

16.10.2012 06:24
Wyniki sondażu

Wyniki sondażu (Fot. Gazeta.pl)

Platforma znów na czele sondaży - wynika z badania TNS Polska dla "Polityki". Jak opisuje tygodnik, przewaga PO może wynikać z piątkowego exposé premiera.
W sondażu Platforma uzyskała 37 proc. poparcia. Tuż za nią jest PiS, na który swój głos oddałoby 36 proc. respondentów. W badaniu TNS Polski dla "Wiadomości" TVP z 12 października, robionego w takim samym standardzie, PiS uzyskało 40 proc., a PO 35 proc. poparcia.

Trzecie miejsce w sondażu zajął SLD - 12 proc., tuż za nim Ruch Palikota - 7 proc. Dla tej partii to dobry wynik, bo w niektórych ostatnich badaniach poparcie dla RP spadło poniżej progu wyborczego.

Do Sejmu nie dostałyby się Polskie Stronnictwo Ludowe - 4 proc. poparcia, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry - 2 proc., Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 1 proc. Partia Polska Jest Najważniejsza zanotowała 0 proc. poparcia. 1 proc. respondentów zagłosowałoby na "inną partię".

Sondaż dla "Polityki" przeprowadzony został przez TNS Polska w dniach 13-14 października (metodą CATI, na próbie 1000 dorosłych Polaków).

Czytaj więcej w tygodniku "Polityka" >>

PYTANIE Czy dominacja PiS w sondażach utrzyma się na dłużej? [GŁOSUJ]

 • Tak, po 6 latach trend odwrócił się na dobre i teraz PiS będzie zajmować pierwsze miejsce w sondażach
 • Tak, ale tylko, jeśli PO nadal będzie bezczynna, a politycy PiS nie zaliczą jakiejś większej wpadki
 • W części sondaży PiS będzie zajmował pierwsze miejsce, w reszcie badań - PO
 • Nie to tylko jednorazowe wahnięcie w sondażach
Zobacz także
Komentarze (217)
Zaloguj się
 • sammler

  Oceniono 2 razy 2

  No i wyszło szydło z worka I WIELKA MANIPULACJA GAZETY! Zestawienie w "Polityce" zawiera dwa dodatkowe słupki: trudno powiedzieć 30% oraz nie głosowałbym 16%. Komentarz z "Polityki":

  "W przypadku notowań partii politycznych wzięto pod uwagę tylko grupę deklarujących swój udział w wyborach i zdecydowanych, na kogo chcą głosować (stąd wyniki nie sumują się do 100 proc.; gdyby wziąć pod uwagę rozkład procentowy w całej grupie badanej, to PO ma 20 proc. poparcia, a PiS 19 proc.)."

  Czyli to, o czym pisałem: żadna z partii nie ma takiego poparcia, jakie wyżej przedstawiono. PO ma 20%, PiS 19%. A GAZETA OSIĄGNĘŁA POZIOM BRUKU...

  S.

 • kowalix2

  Oceniono 3 razy 1

  "Exposé pomogło?" Krótko mówiąc: jesteśmy jak dzieci, lubimy słuchać bajek

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy 0

  Rudy szybciej do wojny doprowadzi niz odda wladze strach jest silniejszy niz zycie ludzkie

 • sigizm

  Oceniono 2 razy 2

  co do zasady, gdyby nawet wygrali, to musieliby mieć większość w koalicji: albo z SLD, albo z Ruchem Palikota, albo Polskie Stronnictwo Ludowe; a liczy się SLD i Ruch Palikota
  czyli tak czy owak to przegrywają, ale dzwonek alarmowy dla PO, bo w następnych wyborach PO też będzie musiała wybierać albo z SLD, albo z Ruchem Palikota, innej alternatywy nie ma, więc pat.

 • 2zetor

  Oceniono 6 razy -2

  Expose kłamcy i kanciarza działa jak lep na muchy dla frajerów którzy nadal wierzą w jego cud gospodarczy i zieloną wyspę . Zieloną wyspę sponsorowaną w dużej mierze przez mocną gałąz gospodarki czyli emigrację

 • papa_s

  Oceniono 1 raz -1

  Prześciganie się będzie wzajemne POPiSu bo taki jest układ wyborczy. Ciekawe czy PSL bądź Ruch Palikota ma już nie łapać się w ten układ? Wygląda na to, że PSL się nie łapie;) Wyglądało by na koalicję PO-SLD czyli liberalno-konserwatywno-socjalistyczną... To już chyba w końcu prędzej POPiS;)

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 4

  A jakie znaczenie ma ten sondaż oprócz sztucznego podtrzmywania tematu?

 • sinhuesinhue

  Oceniono 6 razy 4

  jak się okazało i PO i PiS to to samo g...wno tylko opakowane w inny papierek. Jak odwiniesz niczym sie nie różnią. I to jest najsmutniesze w naszej polityce. Udało im się zbudować konflikt który zdominował całą scenę polityczną.- a po odwinięciu z papierka ....

 • lukki69

  Oceniono 6 razy 2

  przykro ze szarej masie społecznej wystarczy usmiech i ułozone przemówienie w tv-i dopiero po tym jak premier został zmuszony do działania a nie z własnej woli....czekam na expose z osiągnięć a nie z planów....i Wam radze to samo.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje