"Fakty" TVN: Marcin P. sprzedał OLT Express Germany za 1 euro

"Fakty" TVN poinformowały, że ich dziennikarze dotarli do dokumentów sprzedaży przez Amber Gold niemieckiego oddziału firmy lotniczej OLT. Samą firmę i cztery należące do niej samoloty sprzedano za 1 euro.
Transakcja odbyła się dwa miesiące temu, tuż przed upadkiem gdańskiej spółki. Jak podały "Fakty", samoloty nie były obciążone żadnym długiem. Sprzedano je holenderskiej spółce lotniczej.

Jarosław Frankowski, były dyrektor OLT, nie chciał dziennikarzom "Faktów" potwierdzić sumy ani powodów sprzedaży za bezcen. - Jestem zobowiązany do zachowania poufności - powiedział.

Marek Serafin z Polskiego Rynku Transportu Lotniczego przypuszcza, że prezes Amber Gold pozbył się linii, żeby po ewentualnym bankructwie nie mieć na głowie niemieckich prokuratorów.

"Fakty" przypominają, że w niemieckie OLT Marcin P. zainwestował ok. 13 mln dolarów.

Sprawę sprzedaży bada prokuratura.

Zobacz także
 • Kompleks biurowy przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku, w którym siedzibę miała firma Amber Gold Nowe życie żony Marcina P. Przejęła 35 mln zł należnych Amber Gold
Komentarze (8)
"Fakty" TVN: Marcin P. sprzedał OLT Express Germany za 1 euro
Zaloguj się
 • easy-babette666

  Oceniono 12 razy 8

  No nieeeeeeeee skonać można :)))))) Mój znajomy tez sprzedal dom za 120 tys.euro, a zainkasował 205 tys.:)) Papier wszystko przyjmie.

 • 2bankier

  Oceniono 7 razy 7

  To jeszcze jeden dowod na ,ze facet spelnial role slupa.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 5 razy 5

  Pieniadze, za sprzedaz lini , w walizce zostaly przewiezione do szwajcarskiego banku.

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego rząd nie kupił tych samolotów? Miały by VIP - y czym latać, a i tanio by wyszło....

 • selfhelp

  Oceniono 3 razy 3

  to ten samolocik co go JUZEF BAK ARESZTOWAL ~`szulerki szybciutko ambrgol bamber falsz pozbyli sie najceniejszych wartosci no i teraz te zacofane jopki pseudo=prokuratorki maja GIT KIT sprawe??? do umorzenia

 • dyrdy.mal

  Oceniono 3 razy 3

  Spokojnie. Na razie do papierow dotarli dziennikarze. Polscy sledczy dotra do nich za jakies 5 lat. I wtedy dowiemy sie ze wszystko bylo w porzadku.

 • yyyama

  Oceniono 3 razy 1

  Coś taniutkie te samoloty,to chyba używane Cesny.

 • jagi48-60

  0

  Świetne posuniecie para Rządu RP z para Premierem Tuskiem i parasolem nad tusko-ambergo-landem! A prawdziwy Marcin Plichta, robi para Rząd RP, z para Premierem Tuskiem, który opłacany jest przez Polaków, w ... ,! Nie staram się znaleźć trafnego okreslenia!
  Dzisiaj szerzy się strach, brak poczucia bezpieczeństwa i lepszych widoków "jutra", coraz większa agresja zarówno wśród młodych jak i wcześniej urodzonych! Wielka rozpacz matek i ojców którzy decydują się na pozbawienie życia swoich najbliższych i również dzieci! Zwiększająca się ilość samobójstw /ok. 7.000rocznie./ z przyczyn ekonomicznych! Czy długo trzeba czekać na inne reakcje Polaków z Polski, a nie Polaków z RP?
  Społeczeństwo polskie traktowane jest jak przygłupy nic nie wiedzące, nie douczone i nic nie rozumiejące! Rząd RP z Tuskiem na czele, daje bandyckim f-om bandyckie uprawnienia, które pozwalają znęcać się nad Polakami, nie tylko psychicznie i moralnie ale i finansowo. W mętnej wodzie, łatwo jest się ukryć! Np. Tusko-ambergo-land stworzył parasol ochronny nad bandyckim firmami! Dzisiaj dziennikarze określają, że Rząd RP to jest "Mafia" i ja się z tym zgadzam. 14.10. - TVN, Amber Gold i narodziny klasycznej MAFII, cz. 3!
  Wszystkie Urzędy RP będące dla przeciętnego Kowalskiego Urzędami Państwowymi i Urzędami stworzonymi przez Państwo i z urzędnikami zatrudnianymi przez RP, określane są jako "para urzędy"! I to nie RP odpowiada za ich działalność, a ten właśnie Kowalski, bo on nie przewidział, nie domyślił się, że para Rząd RP stworzył "fikcje"tj. para instytucje! Kowalski idąc do takiego para Urzędu czy instytucji, sam sobie jest winien .... , wszystkiego ... ! Czyli jak mamy para Rząd RP, Para Premiera i wszystkie Urzędy para, to Ty "para obywatelu” jesteś nieudacznikiem i niedoukiem bo się nie domyśliłeś, że wcześniej już należało uciekać z RP, a sprawy swoje załatwiać np. w Niemczech, Czechach, Austrii, a może nawet na Białorusi i szlag wie gdzie jeszcze!
  Tusko-ambergo-land bierze nasze pieniądze ze swoja świtą, ale za co, odpowiecie mi! Straszą Polaków kataklizmem, apokalipsa, końcem świata, a tak naprawdę, „Tragedia Narodowa Polaków” już się rozpoczęła!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje