Po 37 latach budowy szpital w Łodzi nadal nie nadaje się do użytku

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne w Łodzi

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne w Łodzi (Fot. Sergiusz Pęczek/AG)

37 lat - tyle trwała budowa Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ale szpital - nie do wiary! - i tak nie nadaje się do użytku - pisze "Gazeta Wyborcza".
Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (CKD) od dekad prześladuje pech. Najpierw - na początku lat 80. - pieniądze przeznaczone na tę inwestycję odpłynęły na budowę innego wielkiego szpitala - Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W latach 90. rząd zdecydował się na reanimację Centrum, ale kiedy udało się znaleźć pieniądze, upadła firma, która wygrała przetarg na jej zakończenie.

Po wielu perypetiach szpital udało się dociągnąć do takiego etapu, że zaczęto planować otwarcie, ale kolejne terminy trzeba było przełożyć, bo kiedy zabrano się za prace wykończeniowe, odkrywano takie wady, że zdobycie pozwolenia na użytkowanie stało się nierealne.

Przez ostatni rok udało się usunąć większość usterek i szefostwo ma nadzieję, że na koniec pierwszego kwartału 2013 r. dostanie zgodę na użytkowanie CKD.

Ale to wcale nie oznacza, że uda się otworzyć szpital! - pisze "Gazeta Wyborcza". Wszystko przez naprawy usterek. Pochłonęły ponad 50 mln zł. I zabrakło pieniędzy na wyposażenie szpitalnych oddziałów w specjalistyczny sprzęt medyczny.

Szczegóły w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Raport NFZ ws. 5-latka z Gostynia: Poważne uchybienia w działaniu szpitala
Komentarze (79)
Po 37 latach budowy szpital w Łodzi nadal nie nadaje się do użytku
Zaloguj się
 • yyyama

  Oceniono 159 razy 143

  Jak się inwestuje własne pieniądze to takie zjawisko prawie nigdy nie występuje.Ja się robi za publiczne to prawie zawsze.
  Wniosek?

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 124 razy 114

  wzorem Ukrainy - wsadzajmy odpowiedzialnych ( prezesów firm, soby kóre robiły odbiory techniczne, projektantów ) poprostu do więzienia. Dlaczego ludzie ktorzy narzzali skarb państwa na milionowe straty zawsze pozostaja bezkarni. Jeśłi wszyscy mają by c bezkarni to szefa Amber Gold tez wypuścicie.

 • 1warren

  Oceniono 81 razy 71

  Zadnego prywatnego inwestora nie jest stac na 37 letni cykl budowy. A tutaj winnych nie bedzie na 100%.

 • hary221i

  Oceniono 42 razy 34

  dlaczego mnie to nie dziwi?

 • klarneta8

  Oceniono 28 razy 28

  W Jastrzebiu-Zdroju, budowano szpital przez 20 lat, w koncu zasiedlili sie w nim bezdomni, rozkradli co sie dalo , teraz zakupila ten ogromny gmach SPOLKA WEGLOWA i przerobili ten gmach na biurowiec.

 • login-ka

  Oceniono 24 razy 24

  No i nie będziemy mieli swojego Seattle Grace Hospital? Hmm...

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 41 razy 21

  PIs kryje PO i vice versa :) raj jedni przy żłobie raz drugi - zasada jedna , nie dopuścić nikogo innego.

 • fjan

  Oceniono 36 razy 18

  No a chcemy budowac elektrownie atomowa ? Chyba by Polska zostala wysadzona w powietrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje