Po 37 latach budowy szpital w Łodzi nadal nie nadaje się do użytku

16.10.2012 06:00
Centrum Kliniczno-Dydaktyczne w Łodzi

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne w Łodzi (Fot. Sergiusz Pęczek/AG)

37 lat - tyle trwała budowa Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ale szpital - nie do wiary! - i tak nie nadaje się do użytku - pisze "Gazeta Wyborcza".
Centrum Kliniczno-Dydaktyczne (CKD) od dekad prześladuje pech. Najpierw - na początku lat 80. - pieniądze przeznaczone na tę inwestycję odpłynęły na budowę innego wielkiego szpitala - Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W latach 90. rząd zdecydował się na reanimację Centrum, ale kiedy udało się znaleźć pieniądze, upadła firma, która wygrała przetarg na jej zakończenie.

Po wielu perypetiach szpital udało się dociągnąć do takiego etapu, że zaczęto planować otwarcie, ale kolejne terminy trzeba było przełożyć, bo kiedy zabrano się za prace wykończeniowe, odkrywano takie wady, że zdobycie pozwolenia na użytkowanie stało się nierealne.

Przez ostatni rok udało się usunąć większość usterek i szefostwo ma nadzieję, że na koniec pierwszego kwartału 2013 r. dostanie zgodę na użytkowanie CKD.

Ale to wcale nie oznacza, że uda się otworzyć szpital! - pisze "Gazeta Wyborcza". Wszystko przez naprawy usterek. Pochłonęły ponad 50 mln zł. I zabrakło pieniędzy na wyposażenie szpitalnych oddziałów w specjalistyczny sprzęt medyczny.

Szczegóły w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (79)
Zaloguj się
 • Iwona Dylik

  0

  Niestety ten "bubel" nazwany szpitalem OTWORZYLI !!! i teraz musimy tu pracować, chociaż wszystkiego brakuje, nawet łóżek...

 • papyr

  0

  takich megaszpitali sie nigdzie nie buduje? www.fnmotol.cz

 • cygan37

  0

  ale Ładny!

 • benzyl

  0

  Ten potworny moloch należy zbombardować, albo zostawić tylko pięć pięter. To relikt z czasów PRL, i znowu będzie że takie wielkie coś generuje tak gigantyczne pieniądze, że będzie trzeba do tego dokładać. Tam nie zaplanowano dróg dojazdowych dla karetek, i osobnych dla dostaw sprzętu i wywozu odpadów. A co ze szczepami lekoopornych bakterii które pojawiają się zawsze w każdym szpitalu ? To są jakieś majaki rektora, który wyrzuca publiczne pieniądze. Nie chce mi się pisać.

 • zenblue1

  0

  E tam,metro budują już o wiele dłużej

 • cleryka

  0

  Centrum Medyczne w takim miasteczku bezrobotnych ?

 • arab-z-bajki

  Oceniono 1 raz 1

  A kto za to "beknie" ? A kto dostanie medal i premie ?

 • czyszynka

  0

  Miś weteran to łódeczka jest młodsza :-)

 • benkmen

  Oceniono 2 razy 2

  A ja się tylko pokornie pytam, ile lat trwała budowa w wolnej i styropianowo - katolickej Polsce i co wtedy robił na budowie kapelan budowlany....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje