Wielkie śledztwo w sprawie Kwaśniewskiej i SLD. Wyniki: prawie zero

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska (Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta)

Fundację Jolanty Kwaśniewskiej i polityków SLD od 2006 r. rozpracowywała policyjno-prokuratorska specgrupa. Przetrzepano 250 prywatnych rachunków bankowych, sprawdzono prawie tysiąc osób. Wynik: prawie zero - pisze "Gazeta Wyborcza".
Z siecią zarzuconą przez PiS na SLD łączy tę sprawę nazwisko Andrzeja Kratiuka, prezesa fundacji Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej. Jego kancelaria prawna obsługiwała owe transakcje; jest on jednym z oskarżonych.

W schyłkowych latach rządów SLD (2004-05) sejmowa komisja śledcza ds. Orlenu badała kulisy zatrzymania prezesa koncernu Andrzeja Modrzejewskiego. Zdominowana przez posłów prawicy daleko odeszła od sprawy, do której została powołana. Wzięła się m.in. za ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i fundację dobroczynną jego żony. Teza: przez fundację przepływały nielegalne pieniądze, a kto nie płacił, nie mógł robić w Polsce interesów.

Prokuratura zabezpieczyła akta fundacji. Kwaśniewską komisja przesłuchiwała przed kamerami. Sugerowano jej związki z aferzystą Markiem Dochnalem oraz Edwardem Mazurem oskarżonym o zlecenie zabójstwa gen. Papały. Niczego nie udowodniono.

O roli w tej sprawie Zbigniewa Ziobro, innych podejrzanych, specjalnej grupie funkcjonariuszy CBŚ, która miała wspierać katowickich prokuratorów, i wynikach śledztwa czytajw ''Gazecie Wyborczej'' .

Zobacz także
 • Kobiety rzadziej chodzą na wybory
 • Jolanta Kwaśniewska Siwiec o Kwaśniewskiej: Polityka jest czymś innym niż mówienie pięknie w salonie
 • Kwaśniewska: Współczuję premierowi
Komentarze (138)
Wielkie śledztwo w sprawie Kwaśniewskiej i SLD. Wyniki: prawie zero
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 346 razy 234

  Ile nas kosztowały te głupie zabawy Kaczyńskich i Ziobry? Czemu oni nie zapłacą za błędy z własnych pieniędzy? Pani Blida zapłaciła najwyższą cenę za rządy oszołomów. Prokurator Święczkowski, agent Tomek mają wysokie emerytury w młodym wieku. Czas z tym skończyć, zabrać przywileje oszustom.

 • zelenyles

  Oceniono 140 razy 90

  Jolka startuj w wyborach nie ważne na co z Kaczyńskim wygrasz na pewno a to już połowa sukcesu.
  Kaczyński jest wyautowany tak jak kiedyś został wyautowany Krzaklewski, Polacy go nie chcą.
  PIS jak chce jeszcze cokolwiek osiągnąć musi odciąć się od Kaczyńskiego, tak na amen w pacierzu.

 • diabetyczka

  Oceniono 82 razy 62

  Tak zaraz zabrać emerytury? Usłużni śledczy - policjanci, prokuratorzy i sędziowie potrzebni są każdej władzy. To tak jak prostytutka zaspokoi cale miasteczko niezależnie do jakiej partii politycznej klienci należą. I każda władza chociaż ich nie szanuje to hołubi. Widocznie tak już w życiu jest.

 • jerzysm42

  Oceniono 81 razy 53

  Kaczyńscy i Ziobro budowali IV Rzeczpospolitą, opartą na prawie i sprawiedliwości, czyli kłamstwach i pomówieniach. Chcieli kierować się swoim prawem i sami wymierzać sprawiedliwość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje