Wielkie śledztwo w sprawie Kwaśniewskiej i SLD. Wyniki: prawie zero

16.10.2012 06:00
Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska (Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta)

Fundację Jolanty Kwaśniewskiej i polityków SLD od 2006 r. rozpracowywała policyjno-prokuratorska specgrupa. Przetrzepano 250 prywatnych rachunków bankowych, sprawdzono prawie tysiąc osób. Wynik: prawie zero - pisze "Gazeta Wyborcza".
Z siecią zarzuconą przez PiS na SLD łączy tę sprawę nazwisko Andrzeja Kratiuka, prezesa fundacji Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej. Jego kancelaria prawna obsługiwała owe transakcje; jest on jednym z oskarżonych.

W schyłkowych latach rządów SLD (2004-05) sejmowa komisja śledcza ds. Orlenu badała kulisy zatrzymania prezesa koncernu Andrzeja Modrzejewskiego. Zdominowana przez posłów prawicy daleko odeszła od sprawy, do której została powołana. Wzięła się m.in. za ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i fundację dobroczynną jego żony. Teza: przez fundację przepływały nielegalne pieniądze, a kto nie płacił, nie mógł robić w Polsce interesów.

Prokuratura zabezpieczyła akta fundacji. Kwaśniewską komisja przesłuchiwała przed kamerami. Sugerowano jej związki z aferzystą Markiem Dochnalem oraz Edwardem Mazurem oskarżonym o zlecenie zabójstwa gen. Papały. Niczego nie udowodniono.

O roli w tej sprawie Zbigniewa Ziobro, innych podejrzanych, specjalnej grupie funkcjonariuszy CBŚ, która miała wspierać katowickich prokuratorów, i wynikach śledztwa czytajw ''Gazecie Wyborczej'' .

Zobacz także
Komentarze (138)
Zaloguj się
 • wels5

  0

  No to może by tak koszta tej operacji sami zapłacili?

 • rita57

  Oceniono 1 raz 1

  Tekst dla lemingów. Lemingi drogie , gdybyście czytali jak Jolka grepsuje:) Gdzie ta dama?:)

 • rita57

  Oceniono 1 raz 1

  Jak ktoś czytał o działaniach wokół Kwaśniewskich, to się zdziwił jak Jolka grepsuje:) Serio. Ona jest chyba księgowym w rodzinie?

 • jur56

  0

  "Nawet król nie ma prawa podporządkowywać interesów stanu swoim osobistym sympatiom i antypatiom". "Im ludzie wiedzą mniej o powstawaniu kiełbas i praw tym lepiej w nocy śpią" . "Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sku...synem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi". "Za pomocą bagnetów można zrobić wszystko, nie można tylko na nich siedzieć". Prezes i jego pretorianie powinni niektóre wypowiedzi klasyków , jak przytoczone von Bismarcka , przeanalizować nieco dokładniej i najlepiej przyswoić sobie .

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 3 razy 3

  jak ktoś wierzy, że dynastia Kwaśniewskich utrzymuje się tylko z emerytury prezydenckiej i występów jolki na temat jedzenia bezy to jest po prostu lemingiem :-)

 • jkredman

  Oceniono 5 razy 1

  5 lat Tusk ze Schetyną, Millerem i Cichockim szukali haków na Kwaśniewskiego i znaleźli winnego Ziobrę, to mniej niż zero panowie

 • kaczkawrydzykach

  Oceniono 5 razy 1

  Kaczyński ma taki sam stosunek do prawa jak Włodzimierz Lenin: wyraża ono wolę i interesy klasy panującej. Liczy się „kto kogo”, a nie jakieś abstrakcyjne zasady. Kaczyński uważa, że Prawo musi służyć dobrym przeciw złym, a nie złym przeciw dobrym. Kto jest dobry, a kto zły – decyduje Kaczyński.
  Kiedy Trybunał Stanu dla tych PiSowskich przestępców?

 • 1.stanley

  Oceniono 9 razy -3

  Jak się chce to dowody się znajdzie,a jak się nie chce,no cóż.Trafiło na wysoko postawionych ludzi i taki wynik śledztwa był do przewidzenia.Pod dywan,pod dywan.......wszystko pod dywan mości panowie.

 • bilderberg500

  Oceniono 8 razy 0

  No to powiedz mi panie Michnik z czego się pan cieszysz?
  z tego, że próbowali bo miało być normalnie czy z tego, że nic nie znaleźli?

  to z czego się pan cieszysz panie Michnik?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje