Włochy szukają "nielegalnego bohatera", który uratował tonącą rodzinę

15.10.2012 18:11
Włoska policja

Włoska policja (Fot. FRANCO DEBERNARDI AP)

We Włoszech trwają poszukiwania młodego mężczyzny, prawdopodobnie Marokańczyka, który uratował życie trzech osób, wyciągając je z tonącego samochodu. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, najprawdopodobniej dlatego, że jest nielegalnym imigrantem.
Do zdarzenia doszło na zamglonej drodze w Abruzji, w rejonie miasteczka Avezzano. Auto, którym jechali rodzice z dzieckiem, wpadło do kanału i zaczęło tonąć.

Wyłonił się z mgły i skoczył na ratunek rodzinie

Świadkowie zdarzenia błyskawicznie zadzwonili po straż pożarną. Zanim jednak przyjechała na miejsce, z mgły wyłonił się młody mężczyzna, bez chwili wahania zerwał z siebie ubranie i wskoczył do wody. Wyciągnął z samochodu troje pasażerów, ratując ich przed utonięciem.

Niestety, młody bohater zniknął bez śladu przed przybyciem na miejsce straży i pogotowia. Nikt nie zdążył mu podziękować ani wyrazić uznania dla jego odwagi.

Przypuszcza się, że był to jeden z imigrantów z Maroka pracujących w tym rejonie Abruzji. Najwyraźniej obawiał się kontaktu z przybyłą na miejsce policją, gdyż przebywa we Włoszech nielegalnie. Bał się otrzymania nakazu opuszczenia kraju.

Lokalne władze chcą zalegalizować jego pobyt

Historia ta poruszyła opinię publiczną. Przewodniczący władz prowincji L'Aquila Antonio Del Corvo zaapelował do bohatera, by zgłosił się w jego urzędzie. Chce on wynagrodzić mu jego czyn, legalizując natychmiast jego pobyt. - Ten chłopak zasługuje na wszystko. To zdarzenie pokazuje, że jest dużo dobrych ludzi wśród imigrantów - powiedział Del Corvo.

Apele nie przyniosły na razie rezultatu. Być może pomocny okaże się portret pamięciowy bohatera, który zostanie sporządzony na podstawie opisu kilku świadków wypadku i uratowanych rodziców z dzieckiem.

Trzyosobowa rodzina z tonącego auta trafiła do szpitala. Ojciec jest w stanie poważnym, ale matka z dzieckiem czują się dobrze - podaje "Corriere della Serra".

Zobacz także
 • Popiersie Gajusza Juliusza Cezara Archeolodzy odkryli w Rzymie miejsce zabójstwa Juliusza Cezara
 • Część szczątków znalezionych na bezludnej wyspie nadal może należeć do Earhart. "Amelia Earhart żyła i zmarła jako rozbitek. Na bezludnej wyspie"
Komentarze (36)
Włochy szukają "nielegalnego bohatera", który uratował tonącą rodzinę
Zaloguj się
 • afrochinczyk

  Oceniono 101 razy 99

  Znak czasu - teraz się robi portret pamięciowy i ściga człowieka, żeby mu wręczyć nagrodę :) Świetnie się spisał - życzę mu wszystkiego najlepszego. Przyjemnie wśród afer, wojen itp znaleźć wreszcie jakiś pozytywny artykuł

 • mryetan

  Oceniono 84 razy 42

  No i ukradł status bohatera jakiemuś Włochowi.

  A na poważnie, jakim idiotą trzeba być aby oceniać ludzi po miejscu urodzenia?
  I przyznawać np. możliwość pobytu lub pracy.

  Ktoś jeszcze wierzy, że imigranci kradną miejsca pracy? (co innego zasiłki i cały socjal, ale to trzeba w końcu zlikwidować, bo się kiełbasa wyborcza nigdy nie skończy).

 • osmiol

  Oceniono 43 razy 37

  jak się zgłosi , to dostanie prawo pobytu. Tylko,że w wyniku wywiadu środowiskowego znajdą melinę gdzie mieszka i wywalą oddział jego braci, kuzynów i kolegów, którzy za parę groszy utrzymują wieloosobowe rodziny w Afryce. Jak nie jest durny to sie nie zgłosi.

 • szlajus

  Oceniono 60 razy 34

  Pojęcia "nielegalny pobyt" i "nielegalna praca" powinny być NIELEGALNE!

 • adi606

  Oceniono 18 razy 16

  facet pokazał , że nie ważny kraj ale liczy się człowiek i chwała mu za to że pokazuje ze jeszcze tacy ludzie jak on żyją na tym świecie.... Dziękuję panie x jest pan moim BOHATEREM...

 • hr.pafnucy

  Oceniono 18 razy 12

  To był zapewne kapitan Schettino. Oddalił się z miejsca zdarzenia, by nie wyszło na jaw, że znajduje się pod wpływem.

 • robal_pl

  Oceniono 11 razy 9

  No proszę. To pokazuje różnice w myśleniu obecnych europejczyków i innych nacji. Europejczyk, rozpieszczony, zniewieściały, otumaniony socjalizmem dzwoni po "służby". Policję w czasie napadu, straż jak w tym przypadku, itp. Marokańczyk, prawdziwy mężczyzna rzuca się na ratunek i robi to co trzeba.
  Cywilizacja europejska chyli się ku upadkowi...

 • jarek.p

  Oceniono 8 razy 8

  "Świadkowie zdarzenia błyskawicznie zadzwonili po straż pożarną."

  Normalnie, aż serce rośnie...
  Ciekaw jestem, czy gdyby nie ten marokańczyk, staliby dalej, przyglądając się, jak tamci toną.

  J.

 • infancia_magica

  Oceniono 17 razy 7

  "na miejsce, z mgły wyłonił się młody mężczyzna"

  Kogoś grubo poniosła fantazja.

  A teraz zdajmy sobie sprawę, że tak ubarwnia się _każdego_ njusa.

  ehm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje