Włochy szukają "nielegalnego bohatera", który uratował tonącą rodzinę

15.10.2012 18:11
Włoska policja

Włoska policja (Fot. FRANCO DEBERNARDI AP)

We Włoszech trwają poszukiwania młodego mężczyzny, prawdopodobnie Marokańczyka, który uratował życie trzech osób, wyciągając je z tonącego samochodu. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, najprawdopodobniej dlatego, że jest nielegalnym imigrantem.
Do zdarzenia doszło na zamglonej drodze w Abruzji, w rejonie miasteczka Avezzano. Auto, którym jechali rodzice z dzieckiem, wpadło do kanału i zaczęło tonąć.

Wyłonił się z mgły i skoczył na ratunek rodzinie

Świadkowie zdarzenia błyskawicznie zadzwonili po straż pożarną. Zanim jednak przyjechała na miejsce, z mgły wyłonił się młody mężczyzna, bez chwili wahania zerwał z siebie ubranie i wskoczył do wody. Wyciągnął z samochodu troje pasażerów, ratując ich przed utonięciem.

Niestety, młody bohater zniknął bez śladu przed przybyciem na miejsce straży i pogotowia. Nikt nie zdążył mu podziękować ani wyrazić uznania dla jego odwagi.

Przypuszcza się, że był to jeden z imigrantów z Maroka pracujących w tym rejonie Abruzji. Najwyraźniej obawiał się kontaktu z przybyłą na miejsce policją, gdyż przebywa we Włoszech nielegalnie. Bał się otrzymania nakazu opuszczenia kraju.

Lokalne władze chcą zalegalizować jego pobyt

Historia ta poruszyła opinię publiczną. Przewodniczący władz prowincji L'Aquila Antonio Del Corvo zaapelował do bohatera, by zgłosił się w jego urzędzie. Chce on wynagrodzić mu jego czyn, legalizując natychmiast jego pobyt. - Ten chłopak zasługuje na wszystko. To zdarzenie pokazuje, że jest dużo dobrych ludzi wśród imigrantów - powiedział Del Corvo.

Apele nie przyniosły na razie rezultatu. Być może pomocny okaże się portret pamięciowy bohatera, który zostanie sporządzony na podstawie opisu kilku świadków wypadku i uratowanych rodziców z dzieckiem.

Trzyosobowa rodzina z tonącego auta trafiła do szpitala. Ojciec jest w stanie poważnym, ale matka z dzieckiem czują się dobrze - podaje "Corriere della Serra".

Zobacz także
Komentarze (36)
Zaloguj się
 • niegrzecznymisiek

  Oceniono 2 razy -2

  To był Batman

 • jarek.p

  Oceniono 8 razy 8

  "Świadkowie zdarzenia błyskawicznie zadzwonili po straż pożarną."

  Normalnie, aż serce rośnie...
  Ciekaw jestem, czy gdyby nie ten marokańczyk, staliby dalej, przyglądając się, jak tamci toną.

  J.

 • robal_pl

  Oceniono 11 razy 9

  No proszę. To pokazuje różnice w myśleniu obecnych europejczyków i innych nacji. Europejczyk, rozpieszczony, zniewieściały, otumaniony socjalizmem dzwoni po "służby". Policję w czasie napadu, straż jak w tym przypadku, itp. Marokańczyk, prawdziwy mężczyzna rzuca się na ratunek i robi to co trzeba.
  Cywilizacja europejska chyli się ku upadkowi...

 • zeldox

  Oceniono 5 razy 1

  W Ameryce to się nazywa superbohater i kręcą o tym film. w Europie nielegalny imigrant. Ot, różnica...

 • spam.nl

  Oceniono 4 razy -4

  ... niech policja rozejrzy się po plażach , pewnie gdzieś chodzi i ręczniki sprzedaje i inne "firmowe"gadżety :)
  WŁOSI - nikt nie zgadnie co takiemu w głowie siedzi a reszta ... to tak normalnie już ... jak u ludzi :)

 • psik12345

  Oceniono 10 razy -4

  Od kiedy to za uratowanie życia nagradza się obywatelstwem? Dziwny sposób. Nie ma innych, aby pokazać szacunek dla tego wyczynu???

  Nie zgadzam się, że jedynym sposobem docenienia jest wręczenie obywatelstwa. To jest głupie. Arabowie i czarni nie są tak głupi... gdy tylko jakiś podrzędny urzędnik zacznie decydować o udzielniu obywatlestwa, natychmiast w pobliżu znajdzie się ciemna masa tysięcy muzułmanów i kolorowych, którzy zrobią wszystko by przekręcić to na swoją korzyść. Za chwile będzie setki muzułmańskich bohaterów. To jest na 100% pewne.

  "... znajdą melinę gdzie mieszka i wywalą oddział jego braci, kuzynów i kolegów, którzy za parę groszy utrzymują wieloosobowe rodziny w Afryce" - zajebiście, więc zalegalizujmy jego pobyt, jego rodziny a następnie ściągnijmy jeszcze innych z afryki i innych krajów. Ciekawe za czyje pieniądze będą dalej zyć w tych melinach. Ja się nie zgadzam. Nie pracują, nic nie robią, żyją na socjalu - zgodnie z przepisami powinno się ich usunąć - i co w tym dziwnego???

 • ergosumek

  Oceniono 9 razy -5

  We Włoszech lokalny urzędnik niskiego szczebla jest władny zalegalizować pobyt takiego Marokańczyka, a u nas?
  Chyba tylko wszechwładny Donek...

 • maaac

  Oceniono 2 razy 0

  Dziwne, ze nikt jeszcze nie skojarzył:
  www.filmweb.pl/film/Przypadkowy+bohater-1992-8968

 • adi606

  Oceniono 18 razy 16

  facet pokazał , że nie ważny kraj ale liczy się człowiek i chwała mu za to że pokazuje ze jeszcze tacy ludzie jak on żyją na tym świecie.... Dziękuję panie x jest pan moim BOHATEREM...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje