Jeszcze będzie ciepło. Ponad 20 stopni Celsjusza

15.10.2012 08:04
Prognoza na sobotę

Prognoza na sobotę (pogodynka.pl)

Dzisiaj od 12 stopni na zachodzie i północy do 21 st. C na południowym wschodzie. Jeszcze cieplej zrobi się pod koniec tygodnia. Na termometrach ma być powyżej 20 stopni C.
Dziś w południowo-wschodniej części Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami większe z przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st. C, 15 st. C na zachodzie i północy do 17 st. C w centrum i 21 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, na zachodzie Polski wiatr skręci na zachodni. Początkowo na południu wiatr miejscami porywisty, w porywach do 65 km, w górach początkowo wiatr fenowy.

W nocy temperatura minimalna od 3 st. C, 6 st. C na zachodzie i północy do 10 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny.

Nawet 23 stopnie Celsjusza

Jutro na południu Polski zachmurzenie duże lub całkowite, okresami opady deszczu, na Śląsku prognozowana suma opadów do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, gdzieniegdzie większe z przejaśnieniami, miejscami deszcz. Temperatura maksymalna od 11 st. C, 13 st. C na zachodzie do 15 st. C, 17 st. C na wschodzie. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, na północy miejscami zmienny.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane po południu wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby, wschodni.

Pod koniec tygodnia ma być cieplej. Według długoterminowej prognozy TVN Meteo w piątek i sobotę termometry mają pokazać nawet 22-23 st. C. Z kolei synoptycy IMGW przewidują, że słupki rtęci pokażą wtedy około 20 st. na Śląsku i południowym wschodzie. W sobotę w centrum kraju ma być 19 stopni, na Warmii i Mazurach 18 st. C. Najchłodniej 16 stopni ma być na północno-zachodnich krańcach Polski.

Zobacz także
 • Stała pokrywa lodowa w Arktyce, 26 sierpnia 2012 Biała Arktyka znika
Komentarze (2)
Jeszcze będzie ciepło. Ponad 20 stopni Celsjusza
Zaloguj się
 • hary221i

  Oceniono 23 razy 23

  nie mogę powiedzieć, żebym narzekał ;)

 • niepyszczyc

  Oceniono 1 raz 1

  ..dalej pogoda zmienna jak PO cholera....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje