Kurski bije rekordy prędkości za kierownicą. Bruksela nie wierzy, że to możliwe

Jacek Kurski

Jacek Kurski (FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA)

Europoseł Jacek Kurski po raz kolejny pokazał, że za kierownicą lubi poszaleć. Tym razem przejechał 840 km z granicy polsko-niemieckiej do Brukseli tak szybko, że urzędnicy Parlamentu Europejskiego zakwestionowali rozliczenie jego podróży, twierdząc, iż pokonanie takiej trasy w takim czasie jest niemożliwe - donosi ?Newsweek?.
Jak wynika z rozliczenia przedstawionego przez europosła Solidarnej Polski, 840 kilometrów udało się mu pokonać w 6 godzin i 17 minut. Urzędnicy uznali, że to niemożliwe. - Jak to niemożliwe? Przecież to banalnie proste. Na niemieckich autostradach nie ma ograniczeń i nie ukrywam, że z tego korzystam - tłumaczył w rozmowie z "Newsweekiem" Kurskim.

Aby udowodnić, jak szybko potrafi jeździć, europoseł chce przedstawić zdjęcia licznika kilometrów oraz przejścia granicznego zrobione podczas kolejnej podróży. Wynika z nich, że tym razem 840 kilometrów pokonał w... zaledwie 5 i pół godziny.

Jacek Kurski znany jest z brawurowej jazdy samochodem. Polityk był niejednokrotnie karany za przekroczenie prędkości czy łamanie zakazów wyprzedzania. Jego najsłynniejszym wyczynem było podłączenie się w 2008 roku pod konwój CBA, przewożący niebezpiecznego przestępcę. W ten sposób polityk wracał z Gdańska do Warszawy.

Zobacz także
 • BMW Jacka Kurskiego zaparkowane na trawniku w Gdańsku Kurski znowu złamał przepisy. "Jestem oburzony na samego siebie"
 • Jacek Kurski piratem drogowym. Powinien stracić prawo jazdy
 • Jacek Kurski i policja Kierowca Kurski znów na trasie. "Twarz rozszyfrowano po miesiącach"
Komentarze (416)
Kurski bije rekordy prędkości za kierownicą. Bruksela nie wierzy, że to możliwe
Zaloguj się
 • pllx3

  Oceniono 578 razy 532

  A jak się kiedyś rozwali (przy takiej głupocie na drodze to tylko kwestia czasu) to koledzy z klubu SP zażądają powołania komisji śledczej bo to oczywiście był zamach.

 • czyngis-cham

  Oceniono 451 razy 415

  Co w tym dziwnego? I samochód, i przejazdy fundują mu podatnicy. Dlaczego nie skorzystać, tym bardziej, że w zanadrzu jest immunitet - niezwykle przydatny podczas kontoli drogowej.

 • cyklista

  Oceniono 203 razy 187

  Marnuje się chłopak w parlamencie.

 • snurfik

  Oceniono 210 razy 186

  Niech pokaże...dzięki temu odbiorą mu zwrot za dojazd :) żeby pokonać tą trasę tak szybko, trzeba gnać nie tylko po niemieckiej autostradzie

 • anonimowa_melancholiczka

  Oceniono 177 razy 155

  Lepszy od Baumgartnera :P

 • zbigniew_szulc

  Oceniono 95 razy 81

  Przyznawanie się przez znanego polityka wprost do patologicznych zachowań i skłonności za kierownicą w obliczu rzezi na polskich drogach wynikających w większości z przyzwolenia społecznego na łamanie ograniczeń prędkości zakrawa na skandal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje