Luft ostro odpowiada Rydzykowi ws. ojca: Trzeba być wyjątkowo podłym...

Krzysztof Luft

Krzysztof Luft (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

PRZEGLĄD PRASY. - Trzeba być wyjątkowo podłym i małym człowiekiem, żeby publicznie atakować prawie 90-letniego i niezwykle zasłużonego, także dla Kościoła, starszego pana w związku z działalnością jego syna - mówi Krzysztof Luft z KRRiT o ojcu Tadeuszu Rydzyku. Rozmowę zamieściła ?Gazeta Wyborcza?.
W zeszłym tygodniu w "Naszym Dzienniku" o. Rydzyk napisał: "Zwróciłbym się do tatusia pana Lufta. Może przemówi do syna. (...) Dowiedziałem się, że tata uczy w seminarium archidiecezjalnym. (...) Proszę zwrócić się do syna i powiedzieć: Synu, co wyprawiasz?". Kapłanowi chodziło o brak miejsca dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.

Jak te słowa o. Rydzyka odebrał Krzysztof Luft? - Trzeba być wyjątkowo podłym i małym człowiekiem, żeby publicznie atakować 90-letniego i niezwykle zasłużonego, także dla Kościoła, starszego pana w związku z działalnością państwową jego syna - mówi Luft.

- Co prawda w Polsce pojawiło się w ostatnich latach już kilku "lustratorów rodzinnych" cynicznie atakujących w ten sposób przeciwników, ale chyba po raz pierwszy robi to ksiądz, i to w imię krzyża i Kościoła katolickiego. To jakaś ponura parodia kapłaństwa i katolicyzmu - podkreśla rozmówca "Gazety".

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej ''Gazecie Wyborczej''

Zobacz także
 • Dorota Masłowska Masłowska: Świat bez Boga stracił środek
 • Dyrektor Radia Maryja, ks. Tadeusz Rydzyk Rydzyk do Kurskiego: Człowieku, miej ty rozum! Pół miliona było
 • Lekcja religii w Zespole Szkół Samochodowych Po co religia w szkole? ''Kościół boi się, że sale katechetyczne będą świeciły pustkami''
Komentarze (274)
Luft ostro odpowiada Rydzykowi ws. ojca: Trzeba być wyjątkowo podłym...
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 469 razy 381

  Dlaczego "ojciec Rydzyk"? to zwykły Rydzyk dla mnie facet który udowodnił jak pod płaszczykiem czarnego sukna można zrobić swoje prywatne państwo.
  Kiedy Rydzyk rozliczy się z pieniędzy na ratowanie stoczni?

  Multipleks? niech zapłaci w pierwszej kolejności karę zasądzoną przez sąd

 • executioner

  Oceniono 425 razy 351

  ˙

  > (...) To jakaś ponura parodia kapłaństwa i katolicyzmu.

  Ależ skądże... To prawdziwe oblicze.

  ˙

 • dziadekjam

  Oceniono 333 razy 269

  "Trzeba być wyjątkowo podłym...."
  =========================
  Jakim podłym? Tak przecież wygląda "miłość bliźniego" w wydaniu kieckowych. Ojdyro nie jest wyjątkiem, jest po prostu bardziej popularny...

 • sara01012010

  Oceniono 249 razy 193

  Oszust, wydrwigsz żerujący na ludzkiej naiwności, nic nie posiadający ale pławiący się w luksusach, zapewne ukryty homo, nie wierzy w nic poza kasą. No i ta częstotliwość od KGB sowieckiego ! Agent - śpioch ?

 • ercu

  Oceniono 215 razy 175

  Może by tak Rydzyka jeszcze raz ochrzcić? Bo chyba mu sie coś popierdzieliło w tej narośli na karku.

 • darekfordon

  Oceniono 198 razy 158

  dopuki sie go kijami nie przepedzi sam nie odejdzie

 • cillian1

  Oceniono 175 razy 127

  Rydzyk ma ochronę - ale chyba czas i to jakoś obejść!
  On też obchodzi prawo - ciągle!

  DOŚĆ! I nikt pajacem się nie zmartwi!

 • w12121

  Oceniono 136 razy 116

  Towarzysz Rydzyk znakomicie wykonuje swoje zadania. Po to dostal za darmo nadajniki od Matuszki Rosiji by siac nienawisc i wywolywac podzialy w spoleczenstwie. Inne zadania to opluwanie wszelkich mozliwych polskich autorytetow by wywolac w Polakach poczucie nizszosci, opluwanie przywodcow i dyskriminowanie wszelkich polskich osiagniec by polacy czuli sie nieudacznikami. Dokladnie to samo robili kiedys zaborcy!

 • arche556

  Oceniono 68 razy 62

  Jeszcze kilkanaście lat działalności (podłości) "ojca" Rydzyka i do kościoła katolickiego w Polsce będzie się przyznawać kilka procent społeczeństwa. Czy tego chce Episkopat? Może Watykan? Młodych i myślących w kościele już nie ma. Pogratulować Rydzykowi, ktory również drwi sobie z Episkopatu i hierarchów KK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje