Luft ostro odpowiada Rydzykowi ws. ojca: Trzeba być wyjątkowo podłym...

15.10.2012 06:00
Krzysztof Luft

Krzysztof Luft (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

PRZEGLĄD PRASY. - Trzeba być wyjątkowo podłym i małym człowiekiem, żeby publicznie atakować prawie 90-letniego i niezwykle zasłużonego, także dla Kościoła, starszego pana w związku z działalnością jego syna - mówi Krzysztof Luft z KRRiT o ojcu Tadeuszu Rydzyku. Rozmowę zamieściła "Gazeta Wyborcza".
W zeszłym tygodniu w "Naszym Dzienniku" o. Rydzyk napisał: "Zwróciłbym się do tatusia pana Lufta. Może przemówi do syna. (...) Dowiedziałem się, że tata uczy w seminarium archidiecezjalnym. (...) Proszę zwrócić się do syna i powiedzieć: Synu, co wyprawiasz?". Kapłanowi chodziło o brak miejsca dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.

Jak te słowa o. Rydzyka odebrał Krzysztof Luft? - Trzeba być wyjątkowo podłym i małym człowiekiem, żeby publicznie atakować 90-letniego i niezwykle zasłużonego, także dla Kościoła, starszego pana w związku z działalnością państwową jego syna - mówi Luft.

- Co prawda w Polsce pojawiło się w ostatnich latach już kilku "lustratorów rodzinnych" cynicznie atakujących w ten sposób przeciwników, ale chyba po raz pierwszy robi to ksiądz, i to w imię krzyża i Kościoła katolickiego. To jakaś ponura parodia kapłaństwa i katolicyzmu - podkreśla rozmówca "Gazety".

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej ''Gazecie Wyborczej''

Zobacz także
Komentarze (274)
Zaloguj się
 • tadeo7890

  Oceniono 1 raz 1

  Ojciec Rydzyk jak prawdziwy katolik potępia Bogu ducha winnych ludzi. Podobnie jak robiła inkwizycja. Warto się zastanowić czy Ojciec Rydzyk jest prawdziwym chrześcijaninem? Bo prawdziwi chrześcijanie byli skromni, pokorni, rozdawali swoje dobra materialne ubogim. O. Rydzyk robi wszystko, aby dobra materialne gromadzić. Myślę, że prawdziwy chrześcijanin pomaga ubogim a nie wyłudza od nich pieniądze. Polecam artykuł o problemach kościoła z witryny ”Kosmologia - nauka duchowa”.

  O prawdziwym chrześcijaństwie
  Kościół traci wpływ na samodzielnie myślącego człowieka...

 • ctadek

  0

  No coz rydzyk to zwykły zdechlak i ci co popieraja go takze

 • naogon

  Oceniono 1 raz 1

  Panie młodszy Pan jesteś jak ten w polskim przysłowiu co się ubrał w ornat i ogonem na mszę dzwoni

 • wojtek2784

  Oceniono 4 razy -4

  Argumenty luftów są do luftu. Telewizja Trwam powinna otrzymać miejsce na platformie cyfrowej . Załgana KRR i T nie ma żadnych racjonalnych argumentów nie dopuszczajac Trwam na tę platformę.

 • oyayebye

  Oceniono 2 razy 2

  Czy Luft junior dopiero od dzisiaj wie jaki jest KK w Polsce. Przecież nie od dzisiaj wiadomo że to zgraja zboczeńców ( Biskup z Poznania ), pedofili ( kłania się gimnazjum z Lubina ), niegodziwców i morderców ( kobieta rodzi a ten sQsyn słucha muzyki ), nieleczonych pijaków ( samochodem prosto w barierę ) nie mówiąc już o takich rydzykach. Gdzie tu widzicie z ich strony nauki jakie rzekomo przekazał im Bóg.

 • adammis

  Oceniono 3 razy -3

  Rydze ! do IZRAELA

 • romek4805

  Oceniono 2 razy 2

  ojciec rydzyk to taki mały malarz zaprosi księdza z afryki na pilgrzymkę a następnie karze mu się umyci bo jest brudny dlatego opluwanie starszego pana to już pestka

 • skazuk

  Oceniono 3 razy 3

  Ludzie twierdza ze kaplan to tez czlowiek wiec wybacza schizofremie,oblude i hipokryzje, pedofilie,dziwki hazard i pijanstwo traktowanie kobiet jak worow treningowych i sex-lalek .Tylko ja sie pytam czy tym chrakteryzyje sie Homo sapiens? Sekta Rydzyka nie jest inna niz reszta kosciola i margines spoleczenstwa

 • rita57

  Oceniono 6 razy -4

  A, Luft taki wrażliwy? Szkoda, że tylko na swoim punkcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje