Obrona oskarżonych w procesie "Pruszkowa" kosztowała... 2,7 mln zł

15.10.2012 06:00
Andrzej Z. ''Słowik''

Andrzej Z. ''Słowik'' (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

Obrona oskarżonych w procesie gangu pruszkowskiego kosztowała podatników 2,7 mln zł. Sąd przyznał właśnie 44 adwokatom ostatnią transzę - 926 tys. zł plus VAT - pisze "Gazeta Wyborcza".
Wyrok w wielkim procesie zapadł w połowie września. Co trzeci z 37 oskarżonych został uniewinniony, a komentarze były jednoznaczne - sprawa zakończyła się kompromitacją prokuratury. Teraz nadszedł czas rozliczeń finansowych - pisze "Gazeta Wyborcza".

37 oskarżonych broniło w sumie 47 adwokatów, 44 z nich stawało przed sądem z urzędu - płaciło im państwo. - W sumie za całą obronę skarb państwa zapłaci ponad 2,2 mln zł, a gdy doliczyć VAT, to 2,7 mln - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Globalna kwota jest duża, ale rozkłada się na blisko 400 rozpraw w ponad sześcioletnim procesie - komentuje rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej''

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • ubudubu4

  0

  Gang pruszkowski był budowany przez agentów SB i miał ochrone przez wiele lat ,
  a może ma nawet do dzisiaj jak widać po wyrokach.

 • czarny-cezar2

  0

  no to proponuje przekazać całą władzę sądowniczą i wykonawczą przekazać bandziorom. będzie wiele taniej skuteczniej i porządek zapanuje a władza ustawodawcza też okaże się zbędna.odpadną bandy konkurencyjne czyt prokuratorsko adwokacka sędziowska i sprawa jasna i prosta.będziemy mieli tanie państwo.

 • realgniot

  0

  Teraz policzcie sobie ile kosztowały sprawy rowerzystów i dzieciaków z jointem.
  W przypadku dzieciaków sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, bo w grę wchodzi około 30 000 osób na które idą środki przeznaczone na policję, prokuratorów i sądy. Policjanci z wymiarem sprawiedliwości łapiąc niewinnych dzieciaków zachowują się jak SBecy w PRL, ale to nie wszystko, bo w ten sposób po prostu wyrzucają w błoto pieniądze przeznaczone na walkę z prawdziwą przestępczością, między innymi na walkę z mafiami, które tylko rączki zacierają, bo są bezpieczne i mają niezłe profity z handlu narkotykami.
  Dalej słuchajcie oszołomów, niech jeszcze bardziej zaostrzają prawo w idiotyczny sposób, ale tam gdzie istniałaby potrzeba zaostrzenia kar, tam gdzie dzieje się prawdziwa krzywda to już ich nie ma.

 • babariba-babariba

  0

  ...a w moim miasteczku jeden dzielny gliniarz kazał łapać na 'gorącym uczynku' baby różne, co one przywoziły z Grodna i okolic flaszkę i kilka paczek fajek. Szczęśliwi byli gliniarz il kadziesiąt takich 'wykryć' dziennie mieli.
  Szczęśliwe 'papugi

 • darek183

  Oceniono 1 raz 1

  To wina naszych nieudolnych polityków, nie ważne z jakiej są partii. Płacimy im wszyscy grube pieniądze a oni nie potrafią stworzyć skutecznej prokuratury, policji, sądów itp. Wszyscy tylko przekrzykują się w mediach jakie mają genialne pomysły i jak dojdą do władzy to będzie raj ale po tych deklaracjach do czarnej roboty nie ma nikogo. To nie IV RP ale I szlachecka RP z jej warcholskim sejmem i wiecznym bałaganem w państwie.

 • mafiapuczajewa

  0

  media2.pl/media/95270-Marihuana-na-antenie-TVN24-politycy-donosza-policja-przeszukuje-i-zatrzymuje.html
  ciekawe ile zapłacili podatnicy za taką akcję :D

 • adherent1

  0

  Pieniądze wydane przez państwo na zapewnienie obrony nawet złoczyńcom to konieczność!
  Wydawanie naszych podatków na odszkodowania po orzeczeniach ETS pokrzywdzonym
  przez nasz wymiar sprawiedliwości to jest dopiero prawdziwy rozbój.
  Odszkodowania wypłacone na mocy orzeczeń ETS powinny pomniejszać pieniądze
  wymiaru sprawiedliwości przeznaczone na płace w tym wymiarze.

 • alexij1911

  Oceniono 1 raz 1

  Komedia ! i tyle w tym temacie

 • osmiol

  0

  Znow podnieta z niewiadomo czego. za sprawe placono po raptem 5tys skoro bylo ich 400. Ciekawe za ile mialby swoja prace wykonac ten adwokat? Za 100zl?
  A ten VAT to juz sobie darowac mozecie. Panstwo samo sobie zaplacilo go, wiec nie jest to zaden koszt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje