;

Danuta Wałęsa o premierze: Pani Janda była tak bardzo skupiona i tak zdenerwowana

Danuta Wałęsowa i Krystyna Janda

Danuta Wałęsowa i Krystyna Janda (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

- Mnie też udzieliły się te emocje. Bardzo chciałam, żeby ona dobrze wypadła - powiedziała w TVN24 Danuta Wałęsa. W czwartek odbyła się premiera sztuki o żonie Lecha Wałęsy ?Danuta W.? Podczas monodramu Krystyna Janda zapomniała tekstu, przeprosiła i powiedziała, że musi zacząć jeszcze raz.
- Było moim marzeniem, żeby ten spektakl został odebrany pozytywnie i dobrze. Widzę, że to idzie w tym kierunku - powiedziała żona legendy "Solidarności". Dodała, że dała Krystynie Jandzie, odtwórczyni głównej roli, wolną rękę. - Absolutnie się nie wtrącałam. Nie lubię się wtrącać do fachowców, daję pole do popisu osobom, które się na tym znają.

Danuta Wałęsa przyznała, że jest pełna podziwu dla aktorki. - Wyuczyła się tego tekstu i po prostu sobie sama ułożyła sceny, które chciała przekazać - powiedziała.

Wałęsę cieszy, że "wiele pań, czytelników, utożsamia się z tą książką, nie tylko kobiety, ale też mężczyźni". - Wczoraj jeden z ich powiedział mi, że miał takie dzieciństwo, że tak było, i że bardzo utożsamiał się z tym, co było w książce czy teraz na scenie.

Danuta Wałęsa powiedziała także, że "w pierwszej części była trochę oburzona, bo widzowie śmiali się nie w tym momencie, co powinni". - Kiedy na przykład pani Krysia mówi, że mój mąż, gdy go aresztowali na 48 godzin, jak wychodził, to go zawsze bolała głowa. Było też bardzo dużo kaszlu, ktoś stwierdził, że mało aptek jest w Warszawie i mało lekarzy - powiedziała roześmiana.

"Danuta W." - monodram inspirowany książką Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice" - to jedna z najbardziej oczekiwanych premier sezonu. Od piątku wystawiana jest w Teatrze Polonia. Dla Krystyny Jandy to jedna z najtrudniejszych ról, z jakimi przyszło jej się zmierzyć. Było to widać na scenie, kiedy podczas czwartkowej gdańskiej premiery słynna aktorka ze zdenerwowania pomyliła się i zaczęła tekst od nowa. Na piątkowej warszawskiej premierze w Teatrze Polonia poszło już gładko, żadnej pomyłki nie było. Krystyna Janda oraz Danuta Wałęsa dostały owację na stojąco.W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" tłumaczyła: - Nie mam zamiaru na scenie udawać pani Danuty, studiować jej sposobu mówienia czy bycia, tu chodzi o coś więcej. O prostotę, dumę, prawdę, szczerość, odwagę i człowieczeństwo. O Polskę także.

Reżyserem spektaklu jest Janusz Zaorski, który przygotował też warstwę wizualną spektaklu, a autorem zdjęć - Andrzej Wolf.

Zobacz także
 • Krystyna Janda podczas prób monodramu "Danuta W." Janda jako Danuta Wałęsa: Zagrać tak, żeby uniknąć braw [WYWIAD]
 • Próba medialna spektaklu "Danuta W." w Teatrze Polonia "Danuta W." według Krystyny Jandy
Komentarze (124)
Danuta Wałęsa o premierze: Pani Janda była tak bardzo skupiona i tak zdenerwowana
Zaloguj się
 • forex.test

  Oceniono 160 razy 84

  Qrva mac, ale mamy w polsce autorytety i gwiazdy - nie wiem czy plakac czy sie smiac. Stopniowo po 89r powstaje u nas parodia kraju i spoleczenstwa.

 • leszek567

  Oceniono 110 razy 62

  Ach Pani Jando , .... Pani taka podniecona ... , a powaznie - robi Pani z siebie pośmiewisko ....

 • eldemon

  Oceniono 148 razy 62

  Pani Krystyno!Teraz kolej na sztukę o żonie Bolesława ... Komorowskiego! Bo się obrazi

 • dariuszczwa

  Oceniono 93 razy 43

  Marna sztuka bo i temat do dupy...

 • major_walenda

  Oceniono 80 razy 40

  Pani Danuto!
  Jak to było z tymi wygranymi w toto-lotka?
  Czy dziś Lechu tez wygrywa?
  A jeśli tak, to może poda narodowi ten SYSTEM?
  Niech sobie ludziska też powygrywają............

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 56 razy 32

  " jak zwęgliłam kotlety mielone dla mojej rodziny" to byłby dobry tytuł w skrócie " Mein kotlet"

 • gr_ub_y

  Oceniono 38 razy 26

  O rany... z prania gaci i gotowania obiadów robić monodramat. Po prostu ręce opadają.

 • pisdode

  Oceniono 34 razy 22

  Ileż mozna robić hałasu wokół tych wypocin pani W. , tych pierdów ku czci rodzinki Bolka? A Janda w lizusostwie przegoniła całą watahę brązowych nosków. Czy dostała już upragniona dotację dla swojego teatrzyku od ministra Zdrojewskiego? Jeżeli jeszcze nie to nastąpi eskalacj podlizywania się układowi rządzącemu. Podpowiem, zeby zrobiła monodram z blogu niejakiej Kasi T.

 • led2007

  Oceniono 51 razy 21

  A ja się zastanawiałem, o którym premierze, bo tych u nas ostatnio wysyp....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje