Sondaż po exposé: Wyraźna przewaga PiS nad PO. Wzrost po lewej stronie

40-procentowe poparcie PiS i o pięć punktów mniejsze PO. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska na zlecenie Telewizji Polskiej. Badanie wykonano już po ?drugim exposé? premiera, wygłoszonym wczoraj w Sejmie.
Według sondażu w Sejmie znalazłyby się cztery partie. Poza Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą obywatelską próg wyborczy przekroczyłyby: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 13 procent oraz Ruch Janusza Palikota - 7 procent.

Cztery pozostałe ugrupowania uwzględnione w sondażu znalazłyby się poniżej pięcioprocentowego progu. Są to: Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.), Solidarna Polska (1 proc.), Nowa Prawica (0 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono wśród tych, którzy planują udział w wyborach i wiedzą, na kogo głosować. 17 proc. badanych nie poszłoby na wybory, 29 proc. respondentów nie wie, na kogo zagłosuje.

Badanie na zlecenie Telewizji Polskiej zrealizował TNS Polska. Sondaż przeprowadzono telefonicznie wczoraj, 12 października, na grupie 1000 dorosłych Polaków.Zobacz także
 • Poparcie dla partii w sondażach "Gazety" od października 2011 PiS przed PO w sondażu "Gazety Wyborczej". "Polacy chcą rządu eksperckiego"
 • Sondaż Nowe sondaże: PiS przegania PO. W jednym uzyskał 42 proc. poparcia
Komentarze (567)
Sondaż po exposé: Wyraźna przewaga PiS nad PO. Wzrost po lewej stronie
Zaloguj się
 • serbinek26

  Oceniono 496 razy 208

  jeszcze 2 lata temu obryzalbym paznokcie ze strachu - dzisiaj twierdze -dosc bajek Tuska ,dosc kolesiostwa, dosc obludy! Partia liberalna a popiera niejakiego Ziobre w sprawie aborcji, wypuszczxa mafiozow na wolnosc a zamyka za wypicie piwa , okrzyk Donald ma Tole albo za gre w domu w pokera ,obiecuje gruszki na wierzbie jeszcze wieksze niz pisuarki !!

 • lonelyboy1989

  Oceniono 323 razy 185

  Żadna partia obecnie mnie nie przekonuje. PO, którą długo popierałem, zawiodła mnie na całej linii. Na PiS nie zagłosuję choćbym zdechł - z powodów światopoglądowych nie będę głosował na partię, która usiłuje sprowadzić kobiety do roli chodzącego, bezwolnego inkubatora (podobnie jak Solidarna Polska) i poręcza za przestępców. SLD jest bezbarwne i mdłe, a poza tym oni już byli i czas, by przeszli do historii. Palikot, nawet jeżeli mógłbym się podpisać pod wieloma hasłami głoszonymi przez jego Ruch Poparcia, nie wzbudza mojego zaufania. To oportunista, który zdecydowanie zbyt często przebudowuje swoje poglądy. PSL to skończone ku*wy bez honoru, na czele z największą z nich.

  Jeżeli przez najbliższe kilka lat nie wyrośnia na polskiej scenie politycznej nowa, centrowa partia, firmowana przez nowe nazwiska (w co wątpię), po raz pierwszy w dorosłym życiu nie pójdę na wybory.

 • katolik_polski1

  Oceniono 245 razy 123

  Sondaze to tylko urabianie opinii poblicznej .
  Wierze tylko w te ,ktore sam sfalszowalem .
  Ktos robi nacisk na Tuska !

 • morgenroth

  Oceniono 229 razy 63

  Trzeba mieć gó... zamiast mózgu, żeby wierzyć w te Gomułkowskie bzdury z expose

 • henrykm3

  Oceniono 427 razy 59

  Wystąpienie premiera z 12.10.br. to żenada Lepiej jakby kopał piłkę i nie kłamał. Już na PO nie zagłosuje.

 • zbigstar

  Oceniono 60 razy 20

  Sondaże mi wiszą, nigdy nikt mnie nie pytał o moją opinię. Ale magiczne sztuczki nadprezesa działają chwilowo na ciemny lud. Znowu nastąpiła cudowna przemiana kłótliwego i paranoicznego człowieczka w poważnego polityka. Ale ta maska stale opada pokazując prawdziwe oblicze. A tam rządy tajnych służb, agentów Tomków i walenie do drzwi o 6-tej rano. Znamy to i pamiętamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje