Sondaż po exposé: Wyraźna przewaga PiS nad PO. Wzrost po lewej stronie

13.10.2012 18:57
40-procentowe poparcie PiS i o pięć punktów mniejsze PO. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska na zlecenie Telewizji Polskiej. Badanie wykonano już po "drugim exposé" premiera, wygłoszonym wczoraj w Sejmie.
Według sondażu w Sejmie znalazłyby się cztery partie. Poza Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą obywatelską próg wyborczy przekroczyłyby: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 13 procent oraz Ruch Janusza Palikota - 7 procent.

Cztery pozostałe ugrupowania uwzględnione w sondażu znalazłyby się poniżej pięcioprocentowego progu. Są to: Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.), Solidarna Polska (1 proc.), Nowa Prawica (0 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono wśród tych, którzy planują udział w wyborach i wiedzą, na kogo głosować. 17 proc. badanych nie poszłoby na wybory, 29 proc. respondentów nie wie, na kogo zagłosuje.

Badanie na zlecenie Telewizji Polskiej zrealizował TNS Polska. Sondaż przeprowadzono telefonicznie wczoraj, 12 października, na grupie 1000 dorosłych Polaków.Zobacz także
Komentarze (567)
Zaloguj się
 • cheat-hack-trainer.com

  0

  Polecam do obejrzenia wszystkim wywiad z byłym policjantem

  wolnekonopie.org/index.php/2012/09/15/byly-funkcjonariusz-dea-o-potrzebie-legalizacji/

 • cheat-hack-trainer.com

  0

  Wszystkim zapadł w pamięci Palikot z wibratorem, nikt nie pamięta o co tak naprawdę chodziło. A więc przypomnijmy. Domagał się interwencji w sprawie lubelskich policjantów podejrzanych o gwałt i molestowanie seksualne. Dopiero ten show przyniósł efekt.

  Przejdź do artykułu: www.tvn24.pl/0,1504154,wiadomosc.html

  Były poseł PO wyjaśnił, że świński łeb oznacza, że PZPN zostanie zlikwidowany, a jego działacze aresztowani. - Mafii mówimy "nie!" - wygłosił Palikot. Dodał, że świński łeb jest symbolem mafijnym i daruje się go między gangami

 • j-230

  0

  WIADOMO ZE BRAK 3 BLN ZŁOTYCH a jakośc sciema

 • candid13

  Oceniono 1 raz -1

  A tak pisze panna Mania;

  40% Polakow !?!?!?

  puste gesty, puste słowa,
  puste serce, pusta mowa,
  puste, choć zacięte usta,
  pusty wzrok i głowa pusta,
  pusty program i projekty,
  do cna pustych stek inwektyw,
  pusty jazgot, próżne żale,
  krzyk, co treści nie ma wcale,
  puste groźby, puste miny,
  wielkie morze próżnej śliny,
  puste hasła, obietnice,
  wszystko puste - poza picem!
  Słowem zero, nicość, próżnia -
  tym się w świecie "PiS" wyróżnia.
  Wiele zmian, lecz na papierze
  wiele pustych buteleczek
  wala się pod stołem "PiSu"
  brak im tylko długopisu.
  Będzie kasa dla wybrańców.
  Kasa wzięta, czas do tańców.
  Głodny wzrok tych emerytów
  "głosowalim na bandytów,
  obiecanki nie spełnione,
  w wolnej Polsce upragnione".
  Oczekujcie jak zbawienia
  następnego PIS-brezenia,
  następnego odcineczka
  bo to właśnie: cud - bajeczka.”

  Tak, tak, DUPKU! Tak to było!
  Dzięki Ci, Boże, że masz Polskę w opiece i doprowadziłeś kwaczyńskiego
  do Ejaculatio praecox!
  Spuścił się w pory
  A przed nami wybory!
  Tak z pochyłej wierzby moc PIS-u wytryska.
  Każdy poznał naturę tego krzywego pyska.

  Panna mania zaś doda tę piosenkę luźną:
  Życzę dobrego zdrowia. Na rozum za późno.

 • kpinkara

  Oceniono 3 razy -1

  Na pytanie co słychać, mój znajomy odpowiadał: zależy gdzie ucho przyłożysz. Gościu już nie żyje, a mnie się jego słowa przypominają przy każdym sondażu.
  Bo przecież sondaż CBOSu zrobiony w Warszawie da zupełnie inne wyniki niż zrobiony na takiej samej liczbie badanych gdzieś na wschodniej ścianie.
  To dlatego gdzieś zniknęło Homo Homini, którego sondaże zawsze były przychylne dla jednej partii.
  A nie czarujmy się, żadna sondażownia nie jest instytucja charytatywną.
  One się chyba tak na poważne biorą do roboty kilka miesięcy przed wyborami, gdy wiadomo, ze wyborcy zweryfikują ich rzetelność. A teraz hulaj dusza piekła nie ma. Nie wierzę by nagle tyle ludzi zapomniało czym jest PIS i zupełnie straciło zaufanie do PO. Jakieś drobne ruchy na pewno są, ale w takie gwałtowne przebudzenia i nawrócenia jakoś nie wierzę

 • filmik2000

  Oceniono 3 razy -1

  Hipnotyzujący wzrok premiera PiS-u: www.youtube.com/watch?v=Mtj_ytkvirA&feature=plcp

 • toberson

  Oceniono 8 razy 0

  Wszyscy widza ze nadchodzi koniec zaklamanych rzadow Platformy-Oszustow!!6lat lenistwa ,afer,klamstw i pustych obietnic bez Pokrycia zrobilo z Polski 3ci Swiat!!Takie kraje jak Czechy i Slowacia swieja sie z Polski!!
  Bo w Polsce niema Drog ani POstepu!!

 • justin2312

  Oceniono 6 razy 2

  Żadne wybitne expose premiera pierwsze , czy dziesiąte nie zmieni faktu politycznego okłamywania Polaków i innych narodów przez zakłamanych w swej naturze polityków partyjnie zrzeszonych. Ten element zła musi sam się rozwiązać i nie pomoże tutaj żadna rewolucja, sondaże, czy poklaskiwanie "służalczyków".Rolą politycznego zaangażowania powinno być obecnie bezinteresowne doskonalenie się samodzielnie każdego z Nas - obywatela, którego obowiązkiem musi być nie oddawanie bezsensownie głosu i oddawanie kolejnym cwaniakom mandatu zaufania do władzy nad obywatelem, a samodzielna chęć nauki sprawowania bezpośrednio - najpierw władzy nad sobą. Jak będzie już obywatel wiedział jak zadbać o swój własny los i swoich bliskich bez pośredników i adwokatów czyli biznes - MENÓW politycznych - nierobów i pasożytów na uczciwie pracującym obywatelu i obecnie już tej pracy uczciwej pozbawionego.
  Świadomy tego OBYWATEL będzie wtenczas wypełniać PRAWO ZAPISANE w konstytucji.. proszę nie mylić obecnego w naszym życiu KICZU konstytucyjnego stanowiącego wykoślawione prawa dla demokratycznego biznesu partyjnych jednostek , gdzie każdy następny artykuł eliminuje poprzedni już dawno ustalony i obowiązujący (dla politycznego dobra ogółu biznesmenów). Dzisiaj z powszechnie dostępną na ten temat wiedzą w internecie jest to nie tylko możliwe , ale KONIECZNE !

 • 2-julita

  Oceniono 7 razy -1

  widać strasznie obiecujące i pełne nadziei było to expose
  czy będziemy drugą Japonią czy Bangladesz ?????????????????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje