Tusk do Gowina: Nie można być jak Piłat. Ostre spięcie podczas posiedzenia rządu

13.10.2012 15:25
Jarosław Gowin i Donald Tusk

Jarosław Gowin i Donald Tusk (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Donald Tusk był wściekły na ministra Gowina za to, że frakcja konserwatywna PO poparła zaostrzenie prawa aborcyjnego - informuje "Wprost". Według tygodnika do ostrej wymiany zdań doszło podczas czwartkowego posiedzenia rady ministrów.
Początkowo Gowin triumfował, bo okazało się, że w liczącym 206 posłów klubie Platformy potencjalnie aż 80 osób to konserwatyści. Ale z miejsca dostał serię ciosów od Tuska. - Nie można być jak Piłat - cisnął wściekły premier do Gowina w obecności wszystkich ministrów. Potem jeszcze raz zaatakował konserwatystów w czasie piątkowego exposé - czytamy na stronie tygodnika "Wprost".

"Tusk gra o trzecią kadencję"

Zdaniem rozmówców "Wprost", premier gra w tej chwili o kolejną kadencję na czele PO i premierowski fotel trzeci raz z rzędu. Na spadku poparcia ma korzystać Grzegorz Schetyna, który region po regionie umacnia swoją pozycję w partii, by na kolejnych wyborach szefostwa partii wystartować przeciw Tuskowi. Z kolei Jarosław Gowin środowym głosowaniem pokazał, że w Platformie jest duży konserwatywny potencjał.

- Tusk wie, że Gowin nie będzie liderem całej Platformy. Ale może być szefem konserwatywnego ugrupowania, które powstanie z rozłamu w PO i mogłoby współpracować z PSL. Dlatego podsyca konflikt Gowina z wicepremierem Pawlakiem - mówi rozmówca dziennikarzy "Wprost".

"Głosowanie nad aborcją to kara dla Grupińskiego. Nie jesteśmy ciemniakami"

Z kolei z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że część konserwatystów potraktowała głosowanie nad projektem zaostrzającym aborcję jako wotum nieufności wobec szefa klubu Rafała Grupińskiego. Nie odpowiada im styl zarządzania klubem. - To był wyraz naszej frustracji. My chcemy dialogu, a nie traktowania nas jak ciemniaków - mówi "Gazecie" jeden z polityków. "W kancelarii premiera wynik głosowania wywołał wściekłość" - czytamy.

Zobacz także
Komentarze (121)
Tusk do Gowina: Nie można być jak Piłat. Ostre spięcie podczas posiedzenia rządu
Zaloguj się
 • mirabelka66

  Oceniono 315 razy 193

  Pan Gowin i jego poplecznicy nie chca "taktowania jak ciemniakow". Skoro poparliscie zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej to jestescie bardziej ciemni niz tabaka w rogu. A swoje porachunki zalatwiajcie miedzy soba,bez udzialu spoleczenstwa. Odegrali sie na Grupinskim kosztem narodu. Kiedys za to zaplacicie.

 • mordred

  Oceniono 162 razy 158

  Frakcje i frakcyjki, koterie i koteryjki czyli polityczny kontredans w celu zdobycia jak największej władzy. Nawet by mnie to cieszyło, gdyby ta zdobyta władza służyła Obywatelom, a nie partykularnym interesom politykierów i karierowiczów.
  Drodzy panowie politycy, to ja wam płacę i żądam, żebyście zajęli się sprawami istotnymi - pracą, dostępem do leczenia, poziomem szkół, infrastrukturą oraz wszystkim, co decyduje o poziomie życia i możliwościach zarabianie pieniędzy przez Obywateli. Przepychanki, kto jest ważniejszy, możecie uprawiać w domu z żoną i teściową.

 • korcia2000

  Oceniono 86 razy 74

  Wydaje mi się, że Solidarna Polska celowo wyszła ze swym projektem w momencie politycznego przesilenia. Ziobro, znając nastroje i poglądy konserwatywnego skrzydła Platformy, chciał w ten sposób doprowadzić do rozłamu i - być może - upadku rządu.

 • luki761

  Oceniono 79 razy 47

  ciekawe

  kto w rządzie Tuska

  jest tym donosicielem

  co donosi, "mediom" co się dzieje na

  "zamkniętych" posiedzeniach rządu

  ???

 • yamako

  Oceniono 76 razy 40

  Jeśli głosowanie służy do załatwiania porachunków, to klub PO nie jest frakcją parlamentarną, a mafijną żulią. Myślę, że wyborcy podziękują za to przy najbliższej okazji.

 • jankbh

  Oceniono 56 razy 38

  Dlaczego minister, który nie jest fachowcem, nie realizuje polityki premiera, ani nie trzyma się linii swej partii, dlaczego jest nadal ministrem?

 • notozobaczymy

  Oceniono 34 razy 28

  Ten potencjał to około 30% klubu, czyli jakieś 60 szabel.

 • kuma1

  Oceniono 36 razy 24

  Mnie wystarczy ten dopisek "Wprost" i wiadomo o co chodzi.Najlepiej o dupkach podsumował sam wódz.To nie było na poważnie .....a tym głupkom wciąż kapie piana z gęby!

 • klarneta8

  Oceniono 28 razy 16

  Tez jestem tego zdania ,ze p. posel GRUPINSKI, to madry czlowiek,ale nie nadaje sie na szefa klubu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje