Tusk do Gowina: Nie można być jak Piłat. Ostre spięcie podczas posiedzenia rządu

Jarosław Gowin i Donald Tusk

Jarosław Gowin i Donald Tusk (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Donald Tusk był wściekły na ministra Gowina za to, że frakcja konserwatywna PO poparła zaostrzenie prawa aborcyjnego - informuje "Wprost". Według tygodnika do ostrej wymiany zdań doszło podczas czwartkowego posiedzenia rady ministrów.
Początkowo Gowin triumfował, bo okazało się, że w liczącym 206 posłów klubie Platformy potencjalnie aż 80 osób to konserwatyści. Ale z miejsca dostał serię ciosów od Tuska. - Nie można być jak Piłat - cisnął wściekły premier do Gowina w obecności wszystkich ministrów. Potem jeszcze raz zaatakował konserwatystów w czasie piątkowego exposé - czytamy na stronie tygodnika "Wprost".

"Tusk gra o trzecią kadencję"

Zdaniem rozmówców "Wprost", premier gra w tej chwili o kolejną kadencję na czele PO i premierowski fotel trzeci raz z rzędu. Na spadku poparcia ma korzystać Grzegorz Schetyna, który region po regionie umacnia swoją pozycję w partii, by na kolejnych wyborach szefostwa partii wystartować przeciw Tuskowi. Z kolei Jarosław Gowin środowym głosowaniem pokazał, że w Platformie jest duży konserwatywny potencjał.

- Tusk wie, że Gowin nie będzie liderem całej Platformy. Ale może być szefem konserwatywnego ugrupowania, które powstanie z rozłamu w PO i mogłoby współpracować z PSL. Dlatego podsyca konflikt Gowina z wicepremierem Pawlakiem - mówi rozmówca dziennikarzy "Wprost".

"Głosowanie nad aborcją to kara dla Grupińskiego. Nie jesteśmy ciemniakami"

Z kolei z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że część konserwatystów potraktowała głosowanie nad projektem zaostrzającym aborcję jako wotum nieufności wobec szefa klubu Rafała Grupińskiego. Nie odpowiada im styl zarządzania klubem. - To był wyraz naszej frustracji. My chcemy dialogu, a nie traktowania nas jak ciemniaków - mówi "Gazecie" jeden z polityków. "W kancelarii premiera wynik głosowania wywołał wściekłość" - czytamy.

Zobacz także
Komentarze (121)
Tusk do Gowina: Nie można być jak Piłat. Ostre spięcie podczas posiedzenia rządu
Zaloguj się
 • mirabelka66

  Oceniono 315 razy 193

  Pan Gowin i jego poplecznicy nie chca "taktowania jak ciemniakow". Skoro poparliscie zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej to jestescie bardziej ciemni niz tabaka w rogu. A swoje porachunki zalatwiajcie miedzy soba,bez udzialu spoleczenstwa. Odegrali sie na Grupinskim kosztem narodu. Kiedys za to zaplacicie.

 • mordred

  Oceniono 162 razy 158

  Frakcje i frakcyjki, koterie i koteryjki czyli polityczny kontredans w celu zdobycia jak największej władzy. Nawet by mnie to cieszyło, gdyby ta zdobyta władza służyła Obywatelom, a nie partykularnym interesom politykierów i karierowiczów.
  Drodzy panowie politycy, to ja wam płacę i żądam, żebyście zajęli się sprawami istotnymi - pracą, dostępem do leczenia, poziomem szkół, infrastrukturą oraz wszystkim, co decyduje o poziomie życia i możliwościach zarabianie pieniędzy przez Obywateli. Przepychanki, kto jest ważniejszy, możecie uprawiać w domu z żoną i teściową.

 • korcia2000

  Oceniono 86 razy 74

  Wydaje mi się, że Solidarna Polska celowo wyszła ze swym projektem w momencie politycznego przesilenia. Ziobro, znając nastroje i poglądy konserwatywnego skrzydła Platformy, chciał w ten sposób doprowadzić do rozłamu i - być może - upadku rządu.

 • luki761

  Oceniono 79 razy 47

  ciekawe

  kto w rządzie Tuska

  jest tym donosicielem

  co donosi, "mediom" co się dzieje na

  "zamkniętych" posiedzeniach rządu

  ???

 • yamako

  Oceniono 76 razy 40

  Jeśli głosowanie służy do załatwiania porachunków, to klub PO nie jest frakcją parlamentarną, a mafijną żulią. Myślę, że wyborcy podziękują za to przy najbliższej okazji.

 • jankbh

  Oceniono 56 razy 38

  Dlaczego minister, który nie jest fachowcem, nie realizuje polityki premiera, ani nie trzyma się linii swej partii, dlaczego jest nadal ministrem?

 • notozobaczymy

  Oceniono 34 razy 28

  Ten potencjał to około 30% klubu, czyli jakieś 60 szabel.

 • kuma1

  Oceniono 36 razy 24

  Mnie wystarczy ten dopisek "Wprost" i wiadomo o co chodzi.Najlepiej o dupkach podsumował sam wódz.To nie było na poważnie .....a tym głupkom wciąż kapie piana z gęby!

 • klarneta8

  Oceniono 28 razy 16

  Tez jestem tego zdania ,ze p. posel GRUPINSKI, to madry czlowiek,ale nie nadaje sie na szefa klubu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje