Poseł przewieziony karetką na głosowanie do Sejmu? PO dementuje

13.10.2012 14:17
Poseł Wojnarowski był od rana w Domu Poselskim

Poseł Wojnarowski był od rana w Domu Poselskim (fot. sejm.gov.pl/Sławomir Kamiński AG)

"Poseł Norbert Wojnarowski w trybie pilnym został przetransportowany karetką do Sejmu, aby wziąć udział w głosowaniu nad wotum zaufania dla Donalda Tuska", twierdzi "Gazeta Polska Codziennie". Platforma dementuje tę informację. - Poseł Wojnarowski nie został przywieziony do Sejmu karetką, w dzień głosowania był w Domu Poselskim - mówi portalowi Gazeta.pl szef klubu PO Rafał Grupiński.
"Aby poseł Wojnarowski nie spóźnił się na sejmowe głosowanie, od którego zależy los rządu Donalda Tuska, został przewieziony na ulicę Wiejską karetką. A po głosowaniu ma wrócić do szpitala", podawał wczoraj portal Niezalezna.pl .

- W związku z nieprawdziwymi informacjami przedstawionymi przez dziennik "Gazeta Polska Codziennie" w artykule "Karetką pogotowia ratowali rząd" z dnia 13 października 2012 roku informujemy, że w artykule zamieszczone zostało niezgodne z rzeczywistością stwierdzenie, iż poseł PO Norbert Wojnarowski został wczoraj przetransportowany na głosowania do Sejmu karetką. Jest to nieprawdą - czytamy w oświadczeniu klubu PO.

Grupiński: Poseł Wojnarowski miał gorączkę

- W czwartek poseł Wojnarowski miał wysoką gorączkę, blisko 40 stopni. Został zabrany karetką do szpitala. W nocy lekarze zbili mu gorączkę. Rano, za zgodą szpitala, zabraliśmy go samochodem klubu PO do Domu Poselskiego. Skoro lekarze powiedzieli, że nie ma przeciwwskazań, to poseł mógł głosować - tłumaczy w rozmowie z portalem Gazeta.pl Grupiński.

- Może gorączka wystąpiła z powodu grypy, ale to nie jest nic poważnego. Myślę, że poseł jest już w domu - dodaje. Sam Wojnarowski ma wyłączony telefon.

Podczas głosowania nieobecny był także poseł PO Roman Kaczor. - Był za granicą. Nie znam okoliczności - twierdzi Grupiński.

Przed głosowaniem nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska mobilizacja panowała zarówno w klubach koalicji, jak i opozycji. Wczoraj Sejm wyraził wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. Za głosowało 233, przeciw było 219 posłów. Nikt się nie wstrzymał.

W głosowaniu wzięło udział 452 posłów. W klubie PO wszyscy głosujący posłowie - 205 - byli za udzieleniem rządowi wotum zaufania. Także 27 przedstawicieli ludowców głosowało za wnioskiem w sprawie wotum zaufania. Jedynym ludowcem, który nie głosował, był Mieczysław Łuczak.Zobacz także
Komentarze (100)
Zaloguj się
 • arno-ger

  Oceniono 1 raz 1

  czy ten szmatlawiec (czyli papier latrynowy) o szumnej nazwie Gazeta Polska (bardzo lubią sobie tą Polska gebę wycierać oszolomy) napisze kiedykolwiek prawdę ? Ten sam poziom co Fakt Warzechy

 • nwowatch

  Oceniono 1 raz -1

  Tuż po głosowaniu sanitariusze ponownie założyli pacjentowi kaftan i odwieźli do szpitala.

 • mam_kobiete

  Oceniono 1 raz -1

  "..."Poseł Norbert Wojnarowski w trybie pilnym został przetransportowany karetką do Sejmu, aby wziąć udział w głosowaniu nad wotum zaufania dla Donalda Tuska".."

  przestali płacić chorobowe to i do pracy trzeba ze szpitala przyjechać...

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 0

  Tak te Lemingi mocno trzymają się koryta że nawet z narażeniem życia przywieżli tego osła ze szpitala na głosowanie to jest poruta i nie mają wstydu,a to koniec panowania Lemingów dobiega końca..

 • prof-antoni

  Oceniono 2 razy 0

  gazeta polska na teoriach spiskowych odkula sie finansowo

  i nawraca juz nawroconych

 • gawetad

  Oceniono 2 razy 0

  TO SIĘ NAZYWA 'śłużba polsce" tej obywatelskiej rzekomo.Kiedyś była ludowa, tak samo rzekoma.

 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  Oceniono 3 razy 1

  # dla władzy i koryta , tusk zrobi wszystko.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 3 razy -1

  Gazeta Polska to dawna Komsomolskaja Prawda.

 • grastep00

  Oceniono 2 razy 2

  Szmatławiec znowu podpuszcza swe owieczki i jątrzy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje