Poseł przewieziony karetką na głosowanie do Sejmu? PO dementuje

13.10.2012 14:17
Poseł Wojnarowski był od rana w Domu Poselskim

Poseł Wojnarowski był od rana w Domu Poselskim (fot. sejm.gov.pl/Sławomir Kamiński AG)

"Poseł Norbert Wojnarowski w trybie pilnym został przetransportowany karetką do Sejmu, aby wziąć udział w głosowaniu nad wotum zaufania dla Donalda Tuska", twierdzi "Gazeta Polska Codziennie". Platforma dementuje tę informację. - Poseł Wojnarowski nie został przywieziony do Sejmu karetką, w dzień głosowania był w Domu Poselskim - mówi portalowi Gazeta.pl szef klubu PO Rafał Grupiński.
"Aby poseł Wojnarowski nie spóźnił się na sejmowe głosowanie, od którego zależy los rządu Donalda Tuska, został przewieziony na ulicę Wiejską karetką. A po głosowaniu ma wrócić do szpitala", podawał wczoraj portal Niezalezna.pl .

- W związku z nieprawdziwymi informacjami przedstawionymi przez dziennik "Gazeta Polska Codziennie" w artykule "Karetką pogotowia ratowali rząd" z dnia 13 października 2012 roku informujemy, że w artykule zamieszczone zostało niezgodne z rzeczywistością stwierdzenie, iż poseł PO Norbert Wojnarowski został wczoraj przetransportowany na głosowania do Sejmu karetką. Jest to nieprawdą - czytamy w oświadczeniu klubu PO.

Grupiński: Poseł Wojnarowski miał gorączkę

- W czwartek poseł Wojnarowski miał wysoką gorączkę, blisko 40 stopni. Został zabrany karetką do szpitala. W nocy lekarze zbili mu gorączkę. Rano, za zgodą szpitala, zabraliśmy go samochodem klubu PO do Domu Poselskiego. Skoro lekarze powiedzieli, że nie ma przeciwwskazań, to poseł mógł głosować - tłumaczy w rozmowie z portalem Gazeta.pl Grupiński.

- Może gorączka wystąpiła z powodu grypy, ale to nie jest nic poważnego. Myślę, że poseł jest już w domu - dodaje. Sam Wojnarowski ma wyłączony telefon.

Podczas głosowania nieobecny był także poseł PO Roman Kaczor. - Był za granicą. Nie znam okoliczności - twierdzi Grupiński.

Przed głosowaniem nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska mobilizacja panowała zarówno w klubach koalicji, jak i opozycji. Wczoraj Sejm wyraził wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. Za głosowało 233, przeciw było 219 posłów. Nikt się nie wstrzymał.

W głosowaniu wzięło udział 452 posłów. W klubie PO wszyscy głosujący posłowie - 205 - byli za udzieleniem rządowi wotum zaufania. Także 27 przedstawicieli ludowców głosowało za wnioskiem w sprawie wotum zaufania. Jedynym ludowcem, który nie głosował, był Mieczysław Łuczak.Zobacz także
Komentarze (100)
Poseł przewieziony karetką na głosowanie do Sejmu? PO dementuje
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 326 razy 308

  Są tacy posłowie, którzy powinni być wywiezieni z Sejmu karetką. I to do zupełnie konkretnego szpitala.

 • fakiba

  Oceniono 244 razy 136

  Niektórych posłów szczególnie tych "prawdziwych polaków" to powinni karetkami wywozić a nie przywozić

 • jerjar

  Oceniono 186 razy 96

  No bo jeśli przyjechałby rzeczywiście karetką, to byłoby to nieważne i nie fair.

  W dodatku, gdyby się okazało, że dokonywano na pośle zabiegu in vitro, albo co gorsza aborcji, to głosowanie trzeba by unieważnić, bez względu a to, że różnica głosów wynosiła 14.

  A prawdziwy problem w tym, że wysycha źródełko smoleńskie, które tak napędzało czytelników GPC. Teraz muszą robić bokami i szukać karetek pogotowia jeżdżących po korytarzach sejmowych, jak Fakt albo Superekspres wieloryba w Wiśle.

 • artur.1967

  Oceniono 79 razy 57

  czytałem wypowiedż wojnarowskiego na lokalnym portalu.karetką podobno nie,ale samochodem z sejmu,który specjalnie po niego przyjechał.sam tak stwierdził

 • gazetka-polska

  Oceniono 211 razy 55

  Zdumiewa fakt, że tacy posłowie jak Kaczyński, Macierewicz czy Fotyga nie zostali dowiezieni i wywiezieni odpowiednią karetką do odpowiedniego szpitala.

 • labeo

  Oceniono 77 razy 51

  To jeszcze nic, prawdziwa tragedia będzie gdy do głosowania nad votum zaufania dla rządu będą robić ekshumację!

 • ziutka333

  Oceniono 168 razy 50

  Gazeta już zapomniała jak pisiorki przytransportowali do sejmu na głosowanie posłankę po operacji na głowę

 • poljack

  Oceniono 16 razy 8

  Znieważono Sejm i posłów a ci nie chcą sprostowania i zadośćuczynienia od gazety toż to niesamowite .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje