Schetyna: Nie grozi nam koalicja z SLD. Przy urnie powiedzcie "sprawdzam"

13.10.2012 10:15
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

- Tusk w exposé zapowiedział odważną konstrukcję. Teraz musimy poszukać pieniędzy na realizacje zapowiedzianych projektów. Te pieniądze trzeba wymyślić - mówił w RMF FM Grzegorz Schetyna. - Zapowiedzi Tuska są nierealne? Można to zweryfikować. Nic prostszego niż za trzy lata powiedzieć "sprawdzam" i zapowiedzi rozliczyć - zaznaczył.
- Gdybyśmy nie wygrali wczorajszego głosowania, PO stanęłaby przed wyborem: albo inna koalicja, albo przyspieszone wybory - mówił Schetyna. Jego zdaniem nie będzie koalicji z SLD. - Konserwatyści w PO pewnie źle by znieśli rozszerzenie koalicji o SLD. Dziś mogę ich uspokoić. To nam nie grozi - mówił Grzegorz Schetyna.

Schetyna uważa, że Rafał Grupiński sprawdza się jako szef klubu PO. - Będę bronił Rafała Grupińskiego - zapowiada wiceprzewodniczący PO. - Zmobilizowanie klubu to trudne zadanie. W głosowaniu nad projektem antyaborcyjnym posłom PO, którzy głosowali inaczej niż klub, zabrakło wyobraźni. Posłowie powinni wiedzieć, że nie można przywracać problemu aborcyjnego - uważa Schetyna.

Platforma nie żyje sondażami

- PO nie jest partią, która żyje sondażami. To byłoby bezmyślne - mówi Schetyna. - Ani ja, ani Tusk, ani nikt inny nie dołuje sondaży PO. Bierzemy na siebie całą odpowiedzialność za rządzenie i to jest przyczyną sondażowych spadków. Prawdziwe sondaże są przy wyborach parlamentarnych. Te sondaże wygrywamy - dodaje.

Zobacz także
Komentarze (86)
Zaloguj się
 • filmik2000

  0

  Nie grozi, bo SLD ma złe przecinki ;)
  www.youtube.com/watch?v=7oeu7fNr4Xg&feature=plcp

 • baby1

  Oceniono 1 raz 1

  Trzy lata to w polityce szmat czasu. Może tak się zdarzy, że SLD nie będzie potrzebne PO do rządzenia.

 • od-or

  0

  ucho od śledzia.

 • prezio3

  Oceniono 1 raz 1

  "Teraz musimy poszukać pieniędzy na realizacje zapowiedzianych projektów. Te pieniądze trzeba wymyślić..."

  Hmmm. To tak działa Polska gospodarka. Pieniądze trzeba WYMYŚLIĆ ?!? To może ja też zamiast zarobić to sobie spróbuję wymyślić jakieś pieniądze . Może na początek jakiś milion złotych , w końcu myślenie nie boli.
  Kurwa jaki ten złodziejski rząd pełowski jest beznadziejny to aż wstyd że obce kraje to widzą . Wiadomo że skończy się na wymyśleniu nowych podatków i kolejną grabieżą naszego majątku i wieloma jeszcze aferami. Głosowanie pokazało że nikt ale to absolutnie nikt poza nimi samymi i ku...mi politycznymi od pawlaka ich nie popiera , nawet palikot . To jest totalna porażka demokracji co obserwujemy i niestety marnowanie naszej siły roboczej która mogłaby być spożytkowana na odbudowę tego kraju ale niestety przy tych debilach ryżych musi szukać zarobku za granicami . Rozpiszcie śmierdziele wybory i podajcie się kmioty zdradzieckie do dymisji i niech już świat o was wreszcie zapomni .
  Tu mam ku... kolejny przykład jak peło wymyśli pieniądze na swoje zachcianki
  gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/406900,bedzie-nowy-podatek-po-chce-oplat-za-deszczowke.html

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 3 razy -1

  biedactwa pisowskie tak przebierają nóżkami do przejęcia władzy a tu jeszcze trzy długie lata bezsilnych jęków je czeka:( smutne to:(
  a za trzy lata oczywiście powiemy sprawdzam, bo o to chodzi w wyborach, ale czy pisiory wygrają??? WĄTPIĘ.

 • fordysta

  Oceniono 3 razy 1

  Strach bać sie tego Tuskowego rządu.
  Wieloset -miliardowe zadłużenia, oficjalne prosperowania różnych Amber- mafii, wyniszczanie narodu, eutanazja, odmowa leczenia chorych dzieci i osób starszych, renty i emerytury po 420 złotych, bezrobocie, eksmisje ludzi i dzieci na bruk lub do kontenerów, odmowa świadczeń emerytalnych do 67 roku życia, permanentne PODWYZKI wszystkiego...
  I teraz WYMYŚLANIE pieniędzy - byle tylko premier pozostał przy korycie. Co nam zafunduje ?
  Zaciągnie nowe kredyty (juz o tym mówiono), których Polacy nigdy nie spłacą, lub wierzyciele przejmą Polskę ? Będzie drukował nowe banknoty ?
  Ten człowiek mógłby co najwyżej pisać teksty fantasy.. Ale nigdy rządzić.

 • nirelle

  Oceniono 4 razy 2

  Kretynizm, konstrukcja w szukaniu pieniędzy! Chyba na cmentarzu z Rychem, Zbychem i całą zgrają od przekretów.

 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Schetyna, my już sprawdziliśmy.
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje