Prokuratura: Rutkowski nie złamał prawa ws. Magdy z Sosnowca

12.10.2012 19:05
Krzysztof Rutkowski na pogrzebie półrocznej Madzi z Sosnowca

Krzysztof Rutkowski na pogrzebie półrocznej Madzi z Sosnowca (Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta)

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zdecydowała o umorzeniu śledztwa dotyczącego działań Krzysztofa Rutkowskiego w związku z poszukiwaniami małej Magdy z Sosnowca w styczniu tego roku. Zarzut zabójstwa dziewczynki usłyszała jej matka Katarzyna W.
Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prok. Michał Szułczyński, śledczy nie dopatrzyli się przestępstwa w działaniach Rutkowskiego. Szczegółowo analizowali siedem jego czynów, przy których mogłoby dojść do przestępstwa. Nie znaleźli jednak dowodów, że Rutkowski złamał prawo.

W pięciu przypadkach podstawą umorzenia był brak znamion przestępstwa, w dwóch kolejnych - brak danych uzasadniających podejrzenie jego popełnienia. W kilku wątkach pokrzywdzoną jest Katarzyna W. - matka Magdy, podejrzana m.in. o zabójstwo dziecka. Dlatego to jej przysługuje prawo złożenia ew. zażalenia na decyzję prokuratury. W sprawie przesłuchano kilkunastu świadków, m.in. Rutkowskiego i pracowników jego biura, rodzinę W. oraz redaktora naczelnego jednej z gazet.

Zaginięcie Magdy zgłoszono 24 stycznia. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynka została porwana. W sprawę zaangażował się Rutkowski. To on nagrał swoją rozmowę z kobietą, podczas której powiedziała mu, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku; miało upaść na podłogę i uderzyć o próg w mieszkaniu, gdy wypadło jej z rąk. Następnego dnia - już policjantom - Katarzyna W. wskazała miejsce ukrycia zwłok.

Komentarze (7)
Prokuratura: Rutkowski nie złamał prawa ws. Magdy z Sosnowca
Zaloguj się
 • drozd215

  Oceniono 21 razy 7

  To znaczy że dziennikarze TVN się mylili?
  Coś takiego? Przecież TVN według własnych dziennikarzy nigdy się nie myli.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 2

  Nie jestem sympatykiem byłych ZOMOwcow, ale muszę przyznać że Krzysztof Rutkowski obnażył nieudolność policji i prokuratury. Za decydujące przyczynienie się do wykrycia morderstwa mimo utrudnien ze strony organów ścigania powinien dostać nagrodę Komendanta Głównego Policji i Prokuratora Generalnego. Oczywiscie z funduszu wyynagrodzen obu instytucji.

 • canabissativa

  Oceniono 1 raz -1

  zomowska wiedza sie przydala

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy -1

  Rutkowski pozbawiony jest licencji detektywa. Już za sam fakt wykonywania czynności wymagających takiej licencji podlega on ściganiu. Biuro detektywistyczne może prowadzić, ale osobiście nie może uczestniczyć w działaniach operacyjnych. No ale prokuratura, jak zwykle w takich przypadkach, nie widzi "znamion przestępstwa". A może Rutkowski wie co nieco o prokuratorach? w końcu kumpli z ZOMO i SB jeszcze ma...

 • 2bankier

  Oceniono 6 razy -2

  Nalezy juz zaczac sie zrzucac na odszkodowanie dla hochsztaplera.

 • kesik001

  Oceniono 10 razy -2

  Po raz kolejny kłania sie złota myśl "Pluć świni w oczy a ta mówi że deszcz pada".
  Pozdrowienia dla naszych DZIELNYCH sędziów i prokuratorów......<drwina>

 • kesik001

  Oceniono 16 razy -8

  Wszyscy widzieli jak pajacował rutkowski.
  Zasłużył na więzienie jak nikt inny.
  Noooo ale nasza prokuratura i sądy są jak pieski na smyczy którymi pociągają ci przy korycie(to sie dumnie nazywa niezależność).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje