Kowal: Z expose premiera jak ze skokiem z kosmosu. Kończy się na tym, że nic z tego nie ma

Paweł Kowal

Paweł Kowal (Fot.tokfm.pl)

Lider PJN, Paweł Kowal, krytykuje premiera za dzisiejsze wystąpienie. Nie przekonała go nawet zapowiedź wydłużenia do roku urlopu macierzyńskiego. - To tylko geścik. Premier nie rozumie polityki rodzinnej - ocenił w TOK FM. Według Kowala, drugie expose Tuska można porównać ze słynnym skokiem z kosmosu. - Zapowiada się expose i nic nie ma - stwierdził.
Europoseł Paweł Kowal specjalnie pojechał do Sejmu, żeby wysłuchać wystąpienia premiera Tuska. I rozczarował się. - To, co się tam dzieje, jest niepoważne. To nieporozumienie. Zapowiada się expose premiera, jak ten skok z kosmosu. I kończy się jak z tym skokiem, czyli nic nie ma - ocenił eurodeputowany i lider PJN.

Relacja z Sejmu. "Minuta po minucie"Czytaj tutaj

Według Kowala, przemówienie Donalda Tuska było "populistyczną ofensywą".- Te wszystkie rzeczy, o których mówił premier, już słyszeliśmy. Sądziłem, że będzie przedstawiona jakaś konkretna propozycja, wymiana osób. Bo wiadomo, że ludzie których premier wziął do rządu nie sprawdzili się - stwierdził w "Popołudniu Radia TOK FM".

To tylko geścik

Kowal i ugrupowanie, którym kieruje, Polska Jest Najważniejsza, postawili w swoim programie na politykę prorodzinną. Ale nie zrobiła na nim większego wrażenia zapowiedź Donalda Tuska, że urlop macierzyński zostanie przedłużony do roku.

- Premier nie rozumie polityki rodzinnej. Myśli, że jak wydłuży urlop macierzyński, to będzie to wielkie osiągnięcie. Ale wydłużenie urlopu jest jedynie geścikiem. A polityka rodzinna to nie są gesty. To przesterowanie polityki państwa na wsparcie rodziny i wzmocnienie demografii. Jako PJN przygotowaliśmy taki program. Jak premier nie chce od nas wziąć propozycji, to niech weźmie sobie z Francji - proponował lider PJN.

Najbliżej mi do... Millera

Na złą ocenę Kowala na temat tego, co dzieje się w Sejmie, wpływ miał nie tylko szef rządu. Nie podobały mu się również wystąpienia przeciwników Donalda Tuska. I to tak bardzo, że... pochwalił polityka z przeciwnej strony sceny politycznej - Leszka Millera.- Bo on mówił, że to nie jest jego wojna. A wojna PO i PiS przestała być także moją wojną. I wiem, że nie jest też wojną większość Polaków - przyznał polityk.

Szef PJN stwierdził, że "po ludzku współczuje premierowi, że jest zmęczony i wypalony". Ale mimo to nie może go zwolnić z politycznej odpowiedzialności za to, co dzieje się w kraju.

Zobacz także
 • Drugiemu expose Donalda Tuska przysłuchuje się m.in. prezydent Bronisław Komorowski Komorowski o expose Tuska: Dobre i techniczne
 • Tomasz Lis Tusk dziś wygra. Ale czy jednego dnia jest wstanie rozpocząć budowę wału przed postępującą powodzią?
Komentarze (10)
Kowal: Z expose premiera jak ze skokiem z kosmosu. Kończy się na tym, że nic z tego nie ma
Zaloguj się
 • litrahalf

  Oceniono 8 razy 6

  Czyżby ten wybitny umysł spodziewał się, że coś mu z teko kapnie? Pieniądz Jest Najważniejszy??!! Również dzisiaj ten niezrównany myśliciel wyśmiał pokojową nagrodę Nobla dla UE, w której parlamencie zasiada. I to jest oczywista oczywistość. On przecież nie rozumie, tak ja cała reszta pisowców czy post pisowców, że głównym celem idei europejskiej integracji jest niedopuszczenie do ponownych rzezi na naszym kontynencie. Gdy słyszę takich pseudo-prawicowców (tak na prawdę nie mają oni mentalnie nic wspólnego z najważniejszymi partiami prawicowymi w Europie) jak Kowal mam nieodparte wrażenie, że marzy im się jakaś nowa wojenka ( czy pan panie Kowal, a może już pana dzieci nadajecie się na mięso armatnie?; a może się pan trochę nudzi?), jakieś kolejne masowe mordy w Europie. Trzeba jednak przyznać, że ta wypowiedź, jak również wiele innych autorstwa tego pana, godna jest podwładnego (ucznia?) Genialnej MINISTER Fotygi. Jaka szkoda, ze już nie tańczy.

 • fakiba

  Oceniono 5 razy 5

  A mógł wziąć do rządu takiego świetnego fachowca jak Kowal tylko od czego on jest fachowcem

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy 3

  Z tego co wiadomo, to Felix Baumgartner planował i nadal planuje skok ze stratosfery, a nie z kosmosu. Widać, że i w tej kwestii były wice Fotyga ma takie samo rozeznanie, jak i wtedy, gdy służba dyplomatyczna myliła mu się z turystyką zagraniczną...

 • jw11

  Oceniono 5 razy 3

  nic to nie ma z Kowala gadania, pomijając jego świetlany i wiekopomny pomysł z Wawelem

 • koniu150

  Oceniono 2 razy 2

  pajac

 • klan_fan

  0

  Czy to ten gość, którego już dawno w tym parlamencie nie ma?

 • chi_neng1

  Oceniono 2 razy 0

  Te wszyskie rzeczy o ktorych wy mowiliscie i dalej mowice od 2,5 roku juz nam sie o dawna osluchaly...
  Zmiencie temat , chociaz coz nam to szkodzi, skoroscie znikneli juz calkowicie z areny politycznej ?

 • twczupakabra

  Oceniono 6 razy -2

  Istnieja dwie podstawowe roznice , panie Kowal :

  Po pierwsze , pan Baumgartner , w koncu uczyni to co zapowiada.
  A druga to ta , ze gdy juz caly ten PO-wski burdel jebnie o ziemie , to podobnie jak w przypadku niepowodzenia w otwarciu spadochronu przez Austriaka , bedzie trzesienie Ziemi...male w Roswell , a za to BAAAARDZO duze w Polsce !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje