Tusk łaje posłów PO, którzy chcą zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Ten projekt moim zdaniem nie służy dobrze polskiej matce i polskiemu dziecku - powiedział premier Donald Tusk, komentując decyzję posłów PO, którzy głosowali za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej.
Tusk w swoim wystąpieniu mówił o chęci zapewnienia bezpieczeństwa rodzinie i postawił nacisk na budowę nowych żłobków i przedszkoli oraz przyznanie rocznego urlopu macierzyńskiego.

"Pomóżcie, a nie straszcie więzieniem"

- W 2015 r. problem opieki nad dzieckiem powinniśmy skutecznie rozwiązać - mówił. - Liczę na poparcie Wysokiej Izby, zwłaszcza tych, którzy zaangażowali się tak mocno w zaostrzanie ustawy antyaborcyjnej. Chcecie, aby kobiety w Polsce w poczuciu bezpieczeństwa rodziły dzieci, to pomóżcie nam, aby ten program zrealizować, a nie straszcie więzieniem - dodał.

Tusk zaznaczył, że jest przekonany, iż pozytywny program skierowany do matek i rodzin - w którym "matka nie będzie musiała wybierać: albo urodzę dziecko, albo będę miała pracę; czy też: albo urodzę dziecko i stracę środki do życia, albo będę decydowała się nawet na najbardziej dramatyczne decyzje" - sprawi, że "znikną upiory wojny aborcyjnej" także z dyskusji sejmowych.

- Słowa te szczególnie gorąco dedykuję koleżankom i kolegom z PO, którzy podjęli kilkadziesiąt godzin temu decyzję ws. ustawy antyaborcyjnej, która w mojej ocenie nie służy dobrze polskiej matce i polskiemu dziecku - powiedział. - Chciałbym, żeby polskich dzieci rodziło się jak najwięcej i żeby jak najwięcej polskich kobiet czuło się bezpiecznie, gdy się matkami staną.

40 posłów PO zagłosowało za skierowaniem do dalszych prac w Sejmie projektu ustawy autorstwa Solidarnej Polski zaostrzającego przepisy dotyczące aborcji i wprowadzającego zakaz przerywania ciąży w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Zobacz także
Komentarze (74)
Tusk łaje posłów PO, którzy chcą zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej
Zaloguj się
 • 13perun

  Oceniono 234 razy 210

  I co im zrobi, nawet jak zagłosują za ustawą całkowicie zabraniającą aborcji ?
  Wyrzuci ich i straci władzę ?
  No przecież oni - posłowie - mają prawo do wolności sumień - ale Polki już nie.

 • czekoladowe_tiramisu

  Oceniono 132 razy 108

  Sumienie to każdy z nas ma własne.Brak możliwości aborcji to zamach na wolność człowieka.

 • kadykianus

  Oceniono 100 razy 80

  Jeżeli to ma być łajanie, to ja się zapisuję do PO. Mogę zrobić kupę na dywan i nic mi nie zrobią. Powie tylko, że to nie służy nikomu...

 • zebrzec

  Oceniono 83 razy 65

  człoweik zagłosuje na niby takei liberalne PO, apozniej okazuje sie ze w tej masie posłów paltformianych znajdujesie kilkudzieseiciu prokoscielnych jeleni z gowinami ktrzy pomuuylili sie izamiast siedziec na sali miedzy pisuarami to brukaja rzeke centrolewicowosci...:(

 • amen-666

  Oceniono 95 razy 65

  Na tym właśnie polega geniusz Tuska. Zamiast wywalić takich na zbity pysk, "łaja". W rezultacie krajem rządzi Rydzyk, ale lemingi nadal stadnie głosują na Tuska, bo przecież "złajał" posła Żalka, więc jest nowoczesny i liberalny.

 • 10x10

  Oceniono 76 razy 60

  Car dobry, zawinili bojarzy - stara śpiewka.

 • iremus

  Oceniono 71 razy 51

  Tusk łaje posłów PO, którzy chcą zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.... Ałaj, ałaj, ałaj !

 • modlitwa

  Oceniono 21 razy 17

  Dlaczego posłowie, Kościół w jego szerokim rozumieniu (kler i wierni) uważają, że kobieta jest inkubatorem? Dlaczego uważają, że połowa (a może i więcej z nich) po zajściu w ciąży pobiegnie robić aborcję? Dlaczego uważa się, że kobiety są bezmyślne i tylko aborcja im w głowie? Ta decyzja jest trudna dla każdej kobiety, która musi ją podjąć. A przed Bogiem staniemy (bądź pod bramą, pilnowaną przez św. Piotra) wszyscy pojedynczo, a nie grupowo, więc każdy będzie odpowiadać wyłącznie za swoje wyczyny (albo uczynki). Bóg nie po to dał człowiekowi zdolność myślenia i podejmowania decyzji, żeby inni decydowali za niego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje