Tusk łaje posłów PO, którzy chcą zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej

12.10.2012 12:12
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Ten projekt moim zdaniem nie służy dobrze polskiej matce i polskiemu dziecku - powiedział premier Donald Tusk, komentując decyzję posłów PO, którzy głosowali za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej.
Tusk w swoim wystąpieniu mówił o chęci zapewnienia bezpieczeństwa rodzinie i postawił nacisk na budowę nowych żłobków i przedszkoli oraz przyznanie rocznego urlopu macierzyńskiego.

"Pomóżcie, a nie straszcie więzieniem"

- W 2015 r. problem opieki nad dzieckiem powinniśmy skutecznie rozwiązać - mówił. - Liczę na poparcie Wysokiej Izby, zwłaszcza tych, którzy zaangażowali się tak mocno w zaostrzanie ustawy antyaborcyjnej. Chcecie, aby kobiety w Polsce w poczuciu bezpieczeństwa rodziły dzieci, to pomóżcie nam, aby ten program zrealizować, a nie straszcie więzieniem - dodał.

Tusk zaznaczył, że jest przekonany, iż pozytywny program skierowany do matek i rodzin - w którym "matka nie będzie musiała wybierać: albo urodzę dziecko, albo będę miała pracę; czy też: albo urodzę dziecko i stracę środki do życia, albo będę decydowała się nawet na najbardziej dramatyczne decyzje" - sprawi, że "znikną upiory wojny aborcyjnej" także z dyskusji sejmowych.

- Słowa te szczególnie gorąco dedykuję koleżankom i kolegom z PO, którzy podjęli kilkadziesiąt godzin temu decyzję ws. ustawy antyaborcyjnej, która w mojej ocenie nie służy dobrze polskiej matce i polskiemu dziecku - powiedział. - Chciałbym, żeby polskich dzieci rodziło się jak najwięcej i żeby jak najwięcej polskich kobiet czuło się bezpiecznie, gdy się matkami staną.

40 posłów PO zagłosowało za skierowaniem do dalszych prac w Sejmie projektu ustawy autorstwa Solidarnej Polski zaostrzającego przepisy dotyczące aborcji i wprowadzającego zakaz przerywania ciąży w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Zobacz także
Komentarze (74)
Zaloguj się
 • ritak44dwa

  0

  Dlaczego ta grupa posłów zapisała się do PO a nie do PISu.
  Liberałami to oni przecież nie są.

 • od-or

  0

  sam stworzył taką równowage a teraz sie dziwi.

 • legrange

  Oceniono 2 razy 2

  Precz z czarnymi łapami od kobiet! Ministranci już wam nie wystarczają?

 • zgryz3

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk: "Chciałbym, żeby polskich dzieci rodziło się jak najwięcej".
  ------------------------------------------------------------------------------------
  O Boże! Słyszycie, Chińczyki?

 • od-or

  Oceniono 2 razy 2

  taki z PSL-u bardziej trzęsie się ze strachu przed proboszczem na wsi niż przed Tuskiem ,te dewoty wsiwe by go zagryzły

 • ab08

  Oceniono 2 razy 2

  Panu Andrzejowi Czerwińskiemu już dziękuję. Niech pan już na mnie nie liczy. Miało być uczciwie, nieprawdaż? Nie będę już na pana głosować . Ani ja, ani moja rodzina, ani moi przyjaciele. To by było na tyle. Żegnam.
  A moi znajomi żegnają pana Cyconia.
  Wstydzilibyście się. Obaj.

 • normalny1945

  Oceniono 5 razy 3

  oglądam perspektywe sali sejmowej te drzwi za panią marszałek powinny miec trojkąt i kołko ,a nie jakis krzyżyk zauważyłem że tymi drzwiami wychodzą posłowie ten znak musiał wymyslic jakis szajbus u nas w kosciele też jest taki znając ułomnosc naszych posłow zmienił bym ten znak .

 • aki3

  Oceniono 8 razy 6

  następuje przekuwanie katolickiego światopoglądu na kodeks karny.
  A kiedy seks pozamałżeński będzie karany więzieniem? Przecież to też grzech!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje