Maszyniści na zwolnieniach - Przewozy Regionalne odwołują pociągi na Śląsku

12.10.2012 07:29
Dworzec PKP w Katowicach

Dworzec PKP w Katowicach (Fot. Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta)

Przewozy Regionalne będą mieć problemy z uruchomieniem dziś rano ok. 26 pociągów w rejonie aglomeracji śląskiej w relacjach: Katowice - Oświęcim, Oświęcim - Czechowice. Jest to związane ze złożeniem zwolnień lekarskich przez 20 maszynistów.
Taką informację od PR dostały w nocy PKP Polskie Linie Kolejowe, które są zarządcą infrastruktury.

Jak podaje PKP PLK, planowane jest wprowadzenie komunikacji zastępczej na odcinkach: Żywiec - Katowice, Rybnik - Bielsko-Biała, Bielsko-Biała - Katowice, Sosnowiec Gł. - Tychy Lodowisko.

Przejeżdżające przez te stacje pociągi PKP Intercity będą zabierały pasażerów bez pobierania dodatkowych opłat i nie będą realizowały dodatkowych postojów - informuje spółka. Apeluje też do pasażerów, by wcześniej przybyli na dworzec i sprawdzili możliwość odbycia podróży.

"Za darmo nikt nie będzie pracował"

W czwartek związki zawodowe alarmowały, że ponad 1,4 tys. pracowników likwidowanego śląskiego zakładu PR nie dostało w terminie pensji.

- Sytuacja jest tak napięta, że obawiamy się, że może nawet dojść do spontanicznego strajku i zatrzymania pociągów w regionie - mówił szef "Solidarności" w zakładzie Mariusz Samek. - Za darmo nikt nie będzie pracował - dodał.

Według centrali spółki w Warszawie Urząd Marszałkowski w Katowicach zaprzestał regulowania należności za wykonanie usług przewozowych. Przedstawiciele urzędu uważają natomiast, że umowa pomiędzy województwem a Przewozami Regionalnymi zakończyła się w maju. Od tego czasu nie było podstaw prawnych, które by nakazywały województwu dokonywanie jakichkolwiek płatności. Dziś w sprawie ma się odbyć spotkanie w urzędzie marszałkowskim.

Zobacz także
Komentarze (28)
Maszyniści na zwolnieniach - Przewozy Regionalne odwołują pociągi na Śląsku
Zaloguj się
 • miriam355

  Oceniono 78 razy 38

  Pierdolicie jak potrzaskani,maszynisci to zwykli robotnicy,którzy zapie...ją, gdy wy macie wolne i świetujecie z rodziną.Jakie maszyniści mają przywileje????? Nawet za przejazd pociągiem muszą zapłacić,ich rodziny również.A czy to dziwne,że upominają się o pieniądze,które uczciwie zarobili na utrzymanie swoich rodzin???? Tak,jak posty poniżej,to może tylko napisać podupcony gorol,który nie ma o niczym pojęcia a sie wypowiada.Zyczę tym poniżej,by spotkała ich podobna sytuacja i zostali bez wypłaty!

 • mijus76

  Oceniono 27 razy 23

  Ludzie zastanówcie się co piszecie, ludzie uczciwie pracują i chcą żyć

 • fjan

  Oceniono 20 razy 20

  No a prezesi 64 spółek PKP stoją w kasie i oczekują na podwyżkę płac dla siebie.

 • marsyas

  Oceniono 34 razy 14

  Zwolnienia lekarskie widocznie są niesłuszne. NFZ powinien sprawdzić pracę lekarzy.

 • mleczar

  Oceniono 8 razy 6

  LEWE ZWOLNIENIA! Nie wiem po co Ci ludzie poszli na zwolnienia, powinni po prostu zastrajkowac i nie przyjsc do pracy, nie moze byc tak ze czlowiek pracuje summienie po czym nie dostaje wyplaty. Ale rowniez oszukiwanie innych obywateli(lewe zwolnienia) nie jest w porzadku.

 • starszy-65

  Oceniono 10 razy 6

  Ciekawe kto i jak sprawdzi zasadność chorób i dlaczego nie otrzymali pensji, co to za kraj?

 • ride27

  Oceniono 11 razy 5

  Strajk to strajk, nalezy sie jak psu buda. Za darmo to nawet ksiadz nie chce pracowac. Tylko te zwolnienia lekarskie smierdza kopertami. I za to wlasnie powinien wziac sie detektyw Rutkowski.

 • waldi_46

  Oceniono 38 razy 4

  nareszcie ta pieprzna polska szlachecka upada bo to było do przewidzenia . maszyniści , policjanci na lewych zwolnieniach , sędziowie sami przechodzą w stan spoczynku czyli szlachcice na zagrodzie i bandyckie przywileje . taki kraj nie ma prawa istnieć .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje