Nowe sondaże: PiS przegania PO. W jednym uzyskał 42 proc. poparcia

11.10.2012 19:44
Sondaż

Sondaż (Fot. Gazeta.pl)

Dwa nowe sondaże: TNS Polski dla "Wydarzeń" Polsatu i MillwardBrown SMG/KRC dla radia RMF FM potwierdzają, że PiS przeskoczył PO w sondażach. W pierwszym obie partie zdobyły odpowiednio 42 proc. i 38 proc. poparcia, a w drugim 30 proc. i 27 proc. poparcia.
W sondażu TNS Polska pokazanym w dzisiejszych "Wydarzeniach" PiS jest partią cieszącą się największym poparciem Polaków. Swój głos na to ugrupowanie oddałoby 42 proc. pytanych. Druga jest Platforma Obywatelska z 38-procentowym poparciem. Do Sejmu weszłyby również SLD z 6-procentowym wynikiem i PSL z poparciem co dwudziestego pytanego. Poniżej progu wyborczego uplasował się Ruch Palikota - 4 proc. i Solidarna Polska - 2 proc. Sondaż telefoniczny przeprowadzono na próbie tysiąca respondentów.

Przewagę PiS-u nad PO potwierdza również sondaż "Faktów" RMF FM zrobiony przez MillwardBrown SMG/KRC. Na PiS chce głosować 30 proc. pytanych. PO może liczyć na 27-procentowe poparcie. SLD uzyskał w badaniu 12 proc. poparcia. 6 proc. wyborców oddałoby swój głos na Ruch Palikota, co dwudziesty na PSL i Solidarną Polskę. 8 proc. badanych nie wie, na kogo odda głos, a 7 proc. wybrało inną partię. Sondaż zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC na próbie ogólnopolskiej telefonów stacjonarnych i komórkowych na reprezentatywnej grupie tysiąca respondentów.

Natomiast wcześniejszy sondaż CBOS wskazuje, że jednak to Platforma jest najpopularniejszą partią w Polsce. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie października, PO uzyskałaby 28 proc. głosów, a PiS - 24 proc. Od dwóch miesięcy obserwujemy wyraźny spadek notowań Platformy Obywatelskiej - zauważa ośrodek.

Jeszcze we wrześniu różnica poparcia PO i PiS wynosiła 8 punktów, według najnowszego sondażu CBOS zmniejszyła się do 4. Wyniki pozostałych ugrupowań nie zmieniły się w porównaniu z wrześniowym sondażem: chęć oddania głosu na SLD deklaruje 8 proc. badanych, a na PSL 5 proc. Poniżej wyborczego progu znalazłby się natomiast Ruch Palikota (4 proc.) i Solidarna Polska (3 proc.). W październiku na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego oraz Polską Partię Pracy głos chciało oddać po 1 proc. ankietowanych zamierzających wziąć udział w wyborach.

Zobacz także
Komentarze (261)
Zaloguj się
 • antua43

  0

  Pis chcąc zrobić POrządek musi rządzić samodzielnie boimy się tylko aby Jarkowi coś się nie przydarzyło bo w tych czasach dzieją się rożne rzeczy.

 • vidi12

  Oceniono 1 raz 1

  Rosnące sondaże SLD i RP pokazują wyraźny trend. Za 3 lata można się spodziewać rządu lewicowej koalicji SLD + RP

 • vidi12

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli już PiS ma wygrać następne wybory... to mam nadzieję, że wielu polityków-złodziei z PO i PSL trafi do pierdla ... czyli tam gdzie ich miejsce !

 • b2

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję, że w następnych wyborach wreszcie pozbędziemy się tych k%^ew z peeselu.

 • dyzia1975

  Oceniono 1 raz -1

  Odnoszę wrażenie, że w sondarzach biorą udział przede wszystkim zwolennicy PIS robią szum medialny aby przekonać do siebie niezdecydowanych. Ci co umieją myśleć nie nabiorą się na to. J.K. Już był premierem i ludzie mu podziękowali, w tej chwili tylko fanatycy zagrzewani do walki przez ojca R. nawołują ślepo za jego poparciem.

 • 123jna

  Oceniono 5 razy -1

  To ja juz do Polski nie zdaze wrocic, PiS zniszczy kraj jak komunisci, degrengolada i porobstwo.

 • yarrrr

  Oceniono 4 razy 2

  Ciemnota w natarciu!
  Generalnie, scena polityczna musi się spolaryzować:
  - fundamentalistyczni, katoliccy, ciemni : PiS, SP i 40 z PO
  - liberalni, światli: reszta PO, SLD i RP!

 • 3.janusz

  Oceniono 6 razy 2

  Jako normalny Polak nie wierzę,żeby moi Rodacy byli aż tak nierozsądni aby dać się nabrać na żałosne sztuczki "męża stanu"- notorycznego łgarza Jarosława K.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje