Nowe sondaże: PiS przegania PO. W jednym uzyskał 42 proc. poparcia

Sondaż

Sondaż (Fot. Gazeta.pl)

Dwa nowe sondaże: TNS Polski dla "Wydarzeń" Polsatu i MillwardBrown SMG/KRC dla radia RMF FM potwierdzają, że PiS przeskoczył PO w sondażach. W pierwszym obie partie zdobyły odpowiednio 42 proc. i 38 proc. poparcia, a w drugim 30 proc. i 27 proc. poparcia.
W sondażu TNS Polska pokazanym w dzisiejszych "Wydarzeniach" PiS jest partią cieszącą się największym poparciem Polaków. Swój głos na to ugrupowanie oddałoby 42 proc. pytanych. Druga jest Platforma Obywatelska z 38-procentowym poparciem. Do Sejmu weszłyby również SLD z 6-procentowym wynikiem i PSL z poparciem co dwudziestego pytanego. Poniżej progu wyborczego uplasował się Ruch Palikota - 4 proc. i Solidarna Polska - 2 proc. Sondaż telefoniczny przeprowadzono na próbie tysiąca respondentów.

Przewagę PiS-u nad PO potwierdza również sondaż "Faktów" RMF FM zrobiony przez MillwardBrown SMG/KRC. Na PiS chce głosować 30 proc. pytanych. PO może liczyć na 27-procentowe poparcie. SLD uzyskał w badaniu 12 proc. poparcia. 6 proc. wyborców oddałoby swój głos na Ruch Palikota, co dwudziesty na PSL i Solidarną Polskę. 8 proc. badanych nie wie, na kogo odda głos, a 7 proc. wybrało inną partię. Sondaż zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC na próbie ogólnopolskiej telefonów stacjonarnych i komórkowych na reprezentatywnej grupie tysiąca respondentów.

Natomiast wcześniejszy sondaż CBOS wskazuje, że jednak to Platforma jest najpopularniejszą partią w Polsce. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie października, PO uzyskałaby 28 proc. głosów, a PiS - 24 proc. Od dwóch miesięcy obserwujemy wyraźny spadek notowań Platformy Obywatelskiej - zauważa ośrodek.

Jeszcze we wrześniu różnica poparcia PO i PiS wynosiła 8 punktów, według najnowszego sondażu CBOS zmniejszyła się do 4. Wyniki pozostałych ugrupowań nie zmieniły się w porównaniu z wrześniowym sondażem: chęć oddania głosu na SLD deklaruje 8 proc. badanych, a na PSL 5 proc. Poniżej wyborczego progu znalazłby się natomiast Ruch Palikota (4 proc.) i Solidarna Polska (3 proc.). W październiku na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego oraz Polską Partię Pracy głos chciało oddać po 1 proc. ankietowanych zamierzających wziąć udział w wyborach.

Komentarze (261)
Nowe sondaże: PiS przegania PO. W jednym uzyskał 42 proc. poparcia
Zaloguj się
 • battosai

  Oceniono 527 razy 257

  Przepraszam, ale przerzucanie się z PO na PiS to jak gaszenie pożaru benzyną.

 • jvelzkeyek

  Oceniono 152 razy 132

  Sejmowa panorama
  PO przegrywa w sondażu.
  PiS dostaje kurażu.
  Na PO wieszają psy.
  PiS ma teraz lepsze dni.
  PSL w miejscu nogami przebiera.
  SP ma kandydata na premiera.
  PiS profesora na fotel proponuje.
  SLD o gospodarce debatuje.
  Ruch Palikota, w kółko Macieju.
  Ale nikt o ograniczaniu sobie przywilejów.
  Od lat wielu sejmowa panorama.
  Nie zmienia się, ciągle jest taka sama.

  komentarzedowydarzen.blox.pl

 • jamj

  Oceniono 173 razy 125

  Może by tak zrobić sondaż na temat sondaży i sondażowni, bo tak znaczne rozbieżności świadczą o niezbyt wysokim ich poziomie lub, co gorsze, o ich dyspozycyjności...

 • kliwia-tylko

  Oceniono 277 razy 75

  Grupa oszołomów w PO niech się opamięta !!! Mam na myśli grupę Gowina.

 • jedyny.remek

  Oceniono 248 razy 68

  sondaże sondażami ale widać jedno jak na dłoni: ludzie mają już dość Donka i jego nieudolnego gabinetu! Jedyne sprawnie co wychodzi rządowi to podnoszenie podatków,obciążeń,zakazów oraz głuchota na wszelkie inicjatywy i próby rozwiązania problemów magicznym słowem: "kryzys".

 • forgotten_realms

  Oceniono 87 razy 55

  Dzien dobry, jestem ankieterem .... zadam teraz Panu/i pytania o wszystkim. Blok 1 (15 minut) o pieluchach
  Blok 2 (10 minut) o bankach
  Blok 3 (10 minut) o piwie
  Blok 4 (15 minut) o stosunku do sklepów internetowych...
  A teraz na zakończenie zadam Panu/i jeszcze jedno pytanie Na kogo Pan/i by zagłosował? Eee.... No niech Pan odpowie, jak Pan nie odpowie to nie dostanę 20 zlotych za wywiad (20-28 zł brutto, tyle wynosi mniej wiecej stawka).

  No dobra , prosze wpisać PO / PiS, czy cokolwiek

 • cztery44442

  Oceniono 74 razy 42

  Zgodnie z aktualną modą na sondaże, to też przeprowadziłam sondaż, pytanie brzmiało:
  -Co pan/pani sądzi o......?
  -Odpowiedź: ja pier*lę, q*a, ch*j.....itd
  Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 3 klientów sklepu osiedlowego.
  Jak widzicie państwo, gdyby wybory odbyły się dziś to zgodnie z sondażem wygra....

 • kola

  Oceniono 98 razy 30

  Kolejne sondaże z dupy - gdzie jest informacja o tym kiedy i na kim były przeprowadzone te 'sondaże' i dlaczego są to dane sprzed wczorajszej PO-PiSowej hucpy w sejmie?

 • flu-ker

  Oceniono 27 razy 21

  W jednym sondażu SLD 6%, w innym 12%. Przecież takie sondaże są śmieszne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje