Antyaborcyjny projekt już w komisji. Ginekolog z PO: Nie głosowałem, bo nie było argumentów

Demonstracja w obronie prawa do aborcji

Demonstracja w obronie prawa do aborcji (Fot. Krzysztof Miller / AG)

Projekt klubu ziobrystów zaostrzający prawo aborcyjne trafił do komisji zdrowia. Posłowie mają wydać decyzję o tym, czy upośledzenie płodu to przesłanka do usunięcia ciąży. Przedstawiciel SP już mówi, że ?każdy wie, za czym jest?, z kolei wiceszef komisji zdrowia, z zawodu ginekolog, twierdzi, że... nie głosował, gdyż nikt nie podał argumentów, które by go do tego przekonały.
Radykalny projekt Solidarnej Polski został wczoraj skierowany przez Sejm do dalszych prac - przeciw jego odrzuceniu zagłosowało 207 posłów. Wśród nich aż 40 posłów PO i niemal cały klub PSL. Z Platformy nie głosowało albo wstrzymało się od głosu 40 parlamentarzystów. Do odrzucenia projektu zabrakło zaledwie 19 głosów, a głosowanie poprzedziła emocjonalna dyskusja.

- Chcemy, by w komisji ten projekt był pozbawiony nuty emocjonalno-ideologicznej - mówi wiceszef komisji zdrowia Maciej Orzechowski z Platformy, ginekolog. Dlatego na komisję zaproszą lekarzy i ekspertów. - Tego brakuje w doprecyzowaniu, na ile trzeci przypadek, kwestii ciężkiego uszkodzenia i wad płodu, klasyfikuje się, czyli kiedy ta osoba jest kwalifikowana do przerwania ciąży. To wymaga dookreślenia - dodaje.

Na posiedzenie komisji zaproszą ekspertów ds. położnictwa i ginekologii. - Jest dużo twardych badań nt. tego, jak kwestia aborcji jest postrzegana w różnych krajach, i są dowody naukowe, medyczne na ten temat. Na posiedzenia komisji zapraszamy osoby o bardzo szerokim spektrum poglądów - mówi Orzechowski.

Sam ws. aborcji nie zagłosował, gdyż uważa, że nikt nie przedstawił konkretów. - Z żadnej ze stron nie padły żadne argumenty, dlaczego liberalizować bądź zaostrzać ustawę. Nie było twardych dowodów, dlaczego ta ustawa powinna tak, a nie inaczej zadziałać - mówi poseł.

Mniej konkretów będzie pewnie na komisji polityki społecznej i rodziny. Tam będzie mógł wypowiedzieć się każdy, kto ma w tej sprawie coś do powiedzenia. - Złożymy wnioski, by zapraszać różne organizacje. Zarówno "prolife", jak i inne. Tak będzie sprawiedliwiej - mówi Piotr Szeliga z Solidarnej Polski. Nie będzie chciał przedłużać dyskusji na ten temat. - Każda strona wie, za czym jest. Dyskusja trwa ponad 10 lat, argumenty już się przewijały. Dzisiaj jest tylko jasna decyzja: albo zmieniamy prawo, albo nie - dodaje.

Z 80 członków obu komisji za zaostrzeniem przepisów dotyczących przerywania ciąży na wczorajszym głosowaniu opowiedziała się połowa posłów.

Zobacz także
Komentarze (34)
Antyaborcyjny projekt już w komisji. Ginekolog z PO: Nie głosowałem, bo nie było argumentów
Zaloguj się
 • cool77

  Oceniono 50 razy 40

  A co mówiliście przed wyborami : że nie bedziecie klekac przed ksiedzem .I co ,nie klekacie fakt.
  Krzyżem leżycie bo miejsca w ławkach zająl jarkacz a Zbynio stoi pod chórem

 • queserasera

  Oceniono 36 razy 36

  Żądanie od kobiety by nosiła w sobie chorego, niezdolnego do samodzielnego życia idiotę jest podłością bezgraniczną. BEZGRANICZNĄ! Jeśli "ginekolog, twierdzi, że... nie głosował, gdyż nikt nie podał argumentów, które by go do tego przekonały" to ten ginekolog jest głupcem lub krańcową kanalią.

  Gratulacje dla tych, którzy sobie z tego gnojka, i jemu podobnych, zrobili swojego przedstawiciela. Dobrze wam tak!

 • jogar

  Oceniono 29 razy 27

  Platformiane dno. I jeszcze raz dno. Dla mnie PO juz nie istnieje bo to zwykly zascianek. Czy dla was tylko kler sie liczy? Bo przeciez chyba nie chcecie powiedziec, ze w tej waszej walce kobieta i jej zdrowie jest najwazniejsze! Kobieta w ogole w tym sie nie liczy, rowniez brutalnie zgwalcona. Jestescie zwyklymi psycholami. Nie zauwazacie pedofilii w kosciele- tu jakos wam juz narodzonych dzieci nie szkoda- a walczycie o zarodki!!!

 • czestochowianin100

  Oceniono 26 razy 18

  ludzie zaczną z głodu umierać i zamarzać w zimie przez biedę w Polsce, a te barany dalej się będą kłócić o aborcję, strasznych czasów doczekaliśmy

 • queserasera

  Oceniono 15 razy 15

  To się nie mieści w pale, jakich idiotów na Wiejskiej ziemia nosi. Cytuję: "Chcemy, by w komisji ten projekt był pozbawiony nuty emocjonalno-ideologicznej - mówi wiceszef komisji zdrowia Maciej Orzechowski z Platformy, ginekolog."

  Toż cały ten projekt jest oparty o chrześcijańskie pierdy, o tę debilną jezuskową wiarę, a wiara religijna jest KWINTESENCJĄ podejścia 'emocjonalno-ideologicznego', jego rdzeniem, alfą i omegą.
  I teraz taki porażający dureń ma się wypowiadać w kwestiach etycznych (tj. filozoficznych). Toż to jest GROTESKA - wiceszef komisji jest kompletnym kretynem! No to, qrwa, co mają we łbach platformerscy szeregowcy. No co??? A króluje tej zbieraninie pokurczy Słońce Peru - ojciec chrzestny układu gdańskiego. Zgroza!

 • carlos512

  Oceniono 13 razy 13

  skoro politycy od lat nie potrafią porozumieć się w tej sprawie, to rozwiązanie może być tylko jedno:
  REFERENDUM !!!
  niech Naród wypowie się w tej sprawie
  ale należy ustalić górną granicę wieku dla mogących głosować - na 40-50 lat (bo przecież osoby 70-letnie nie mogą już rodzić dzieci)...

 • ugrydul

  Oceniono 22 razy 12

  Największą tragedią w powojennych losach Polski był wybór Wojtyły na papieża. Doprowadziło to do eksplozji religijnego fanatyzmu, zaczadzenia i zacofania. Gdyby nie było JPII, nie byłoby również Rydzyka, Natanka ani Głódzia. Tzn byliby ale mało znani ;-)
  Wbrew powszechnym opiniom JPII nie miał najmniejszego wpływu na upadek ZSRR (to Reagan zdusił i zagłodził komunę a Gorbaczow nie wywołał przy okazji wojny za co wieczna chwała tym dwóm panom). Komuny dawno nie ma ale pustkę po niej, to masochistyczne pragnienie zniewolenia, wypełniła mafia z Watykanu z jej debilnymi pseudomoralnymi nakazami.

 • ugrydul

  Oceniono 11 razy 11

  I bardzo dobrze. Za 3 lata będzie rządzić Miller z Palikotem a PO i PiS będą mieć po 15%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje