Po raku na Zwrotnik Raka. Przejadą rowerami 5 tys. kilometrów

Pokonają rowerami 5 tysięcy kilometrów. Wystartują z Warszawy, a potem przez Czechy, Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią pokonają drogę na Zwrotnik Raka. Symbolicznie i fizycznie, bo na taką wyprawę wybierają się podopieczni Fundacji Rak'n'Roll, czyli osoby dotknięte chorobą nowotworową.
Pełen energii projekt - Rak'n'Rolling - za cel wyznaczył sobie propagowanie aktywności fizycznej, podróżowanie i pokonywanie własnych ograniczeń, jako motywacji do walki z rakiem czy też powrotu do normalnego życia po chorobie.

Ma to być podróż terapeutyczna, mówi Jacek Maciejewski z Fundacji Rak'n'Roll: - Spodobał nam się ten pomysł, ponieważ on jest o życiu, o korzystaniu z niego w pełni. Wiemy, że osoby po chorobie onkologicznej mogą dojść do takiej formy, żeby realizować swoje plany czy marzenia.

Trasa podzielona jest na 8 etapów, każdy trwa 8 dni i mierzy około 500 km. Dziennie uczestnicy będą mieli do pokonania około 60 km w zróżnicowanym terenie. W każdym z etapów udział weźmie około 4-6 uczestników, pod czujnym okiem opiekunów grupy, m.in. doświadczonej rowerzystki Agnieszki Grudowskiej. - Takie odległości spokojnie wystarczą, aby po pierwsze, zrealizować codzienną trasą, a po drugie - będzie też czas na odpoczynek, zwiedzanie i cieszenie się podróżowaniem. Bo dla wielu z uczestników tej wyprawy to trochę taka przygoda życia.

Kierunek Zwrotnik Raka

Wyprawę organizują doświadczone rowerzystki Agnieszka Gudowska, Eliza Czyżewska, a do ekipy dołączył także Piotr Pogon, który jest ambasadorem projektu. - Takie projekty działają naprawdę terapeutycznie dla całego środowiska, dla chorych i ich rodzin. To potężna dawka energii do walki z chorobą - podkreśla Maciejewski.

Ekipa rak'n'rollingowców wyruszy z Warszawy 12 października o godzinie 17.30 z dziedzińca Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Projekt będzie można śledzić na blogu: raknrolling.blogspot.com i na Facebooku. W

ięcej informacji na stronie Fundacji www.raknroll.pl

Zobacz także
  • Gdzie leczenie raka jest najtańsze w Polsce [MAPY]
  • Trzyletni dziś Leoś urodził się dwa tygodnie po ostatniej chemioterapii Magdy. W trzecim miesiącu ciąży Magda przeszła zabieg 
podwójnej mastektomii Nie potrzebuję raka do szczęścia
Komentarze (2)
Po raku na Zwrotnik Raka. Przejadą rowerami 5 tys. kilometrów
Zaloguj się
  • angielski_kochanek

    Oceniono 5 razy -5

    A kto pojedzie na zwrotnik koziorożca?
    Proponuję PiS - oni mają koziorożca w głowach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje