Wobec "nawałnicy dyrdymałów" premier musi mówić o państwie. A nie o gospodarce

Janina Paradowska

Janina Paradowska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Janina Paradowska nie chce, żeby piątkowe wystąpienie premiera zdominowały tematy gospodarcze. - Chciałabym, żeby premier, wobec tej całej nawałnicy głupich opowieści i dyrdymałów o parapaństwie, mówił o państwie - stwierdziła w TOK FM. Prof. Radosław Markowski przestrzega Tuska, żeby ostrożnie wymieniał sukcesy swojego rządu. - Żeby to nie wyglądało na samochwalstwo.
Co powie premier? To pytanie powtarzane jest od kilku tygodni. Odpowiedź poznamy już jutro o 9.

Janina Paradowska należy do tych, którzy bez wielkiej ekscytacji czekają na piątkowe wystąpienie premiera. Publicystka "Polityki" uważa, że Donald Tusk zbyt długo zwlekał. I teraz to tzw. to tzw. drugie expose zaczyna przypominać ciążę mocno przenoszonąParadowska zdradziła w "Poranku Radia TOK FM", czego nie chce usłyszeć w piątkowe przedpołudnie w Sejmie. - Ma dość słuchania o gospodarce. Dla mnie np. kwestia ozusowania umów o dzieło, to decyzja techniczna. Chciałabym żeby premier, wobec tej całej nawałnicy głupich opowieści i dyrdymałów o parapaństwie - mówił o państwie.

Musi uważać, żeby nie wyszedł na samochwałę

Donald Tusk nie ma łatwiej sytuacji. Ostatnie sondaże najlepiej to pokazują. Prawu i Sprawiedliwości wreszcie udało się przegonić Platformę Obywatelską. Notowań partii nie

poprawi też zapewne poparcie części posłów PO, dla restrykcyjnego projektu Solidarnej Polski w sprawie aborcji.

- Platforma testuje wytrzymałość części swojego elektoratu. Wczorajsze głosowanie może odstraszyć część wyborców Platformy. To głosowanie na dwa dni przed wystąpieniem premiera było zupełnie niepotrzebne - nie ma wątpliwości prof. Radosław Markowski z PAN i SWPS.

Politolog obawia się, że wyborcom dziś nie wystarczą już dobre wystąpienie i piękne słowa Donalda Tuska.

- Ludzie będą oczekiwali czynów. Źle się stanie, jeśli premier pójdzie w stronę apologetyki własnych dokonań. To bardzo trudne. Bo z jednej strony Tusk musi dać odpór tym zarzutom i kłamstwom na temat tego, co ten rząd zrobił. Ale musi być bardzo ostrożny, żeby to nie wyglądało na samochwalstwo - mówił prof. Markowski w "Poranku Radia TOK FM".

Premier musi "odstraszyć Polaków"

Według Pawła Wrońskiego z "Gazety Wyborczej", premier musi wybrnąć z kłopotu, w który sam się wpędził. Donald Tusk i członkowie jego rządu, ostrzegali wielokrotnie, że 2013 rok będzie szczególnie trudny. Ze względu na kryzys trwający w Europie.

- Teraz premier musi odstraszyć Polaków - uważa komentator "Poranka Radia TOK FM".

Zobacz także
 • Jutro nowe expose Tuska. Czego możemy się spodziewać? [PRZEGLĄD]
 • Jan Wróbel, gospodarz "Poranka Radia TOK FM" "Cóż, na Boga, może powiedzieć Donald Tusk?"- pyta Wróbel
 • Donald Tusk Pogłoski o śmierci Tuska są przedwczesne
Komentarze (27)
Wobec "nawałnicy dyrdymałów" premier musi mówić o państwie. A nie o gospodarce
Zaloguj się
 • m-kow

  Oceniono 24 razy 22

  Posłuchanie rady aby udawać, że gospodarka nie jest tematem to pozostawienie go opozycji i najkrótsza droga do politycznego samobójstwa.
  Tym bardziej, że akurat w tematach gospodarczych PiS nieudolnie dopiero odrabia pole po 2 latach smoleńszczenia, wiec oddanie im tu pola to bzdura, która skończy się zestawem "W gospodarce jest tak źle, że PO przestała nawet o niej mówić"

 • a-z2005

  Oceniono 69 razy 13

  Przydupasy Tuska jako "niezależni" eksperci, dziennikarze... A co do jutra, parafrazując znane powiedzenie - mysz urodzi górę. Górę pustych słów, obietnic i wizji bez pokrycia, którą usłużni salonowcy będą przemieniać w propagandę.

 • 60-czyli-kopa-kwadratowych-jaj

  Oceniono 13 razy 7

  Paradowska gada to samo od paru lat bo ma do tego prawo, a i obowiazek, jako publicystka organu.

  Zaś ten Markowski jako ten filozof czy inny socjolog to wybitna niedojda, przypominająca doc. Longina Pastusiaka z Instytutu Podstawowych Problemów Kapitalizmu w WSNP przy KC PZPR z lat 70-tych.

 • jedrek490

  Oceniono 21 razy 5

  Tusk musi rzeczywiście bardzo ostrożnie wymieniać sukcesy swojego rządu. I tak narazi się na śmiech na sali.
  A ci "niezależni" eksperci, jak Markowski, czy "obiektywni" dziennikarze jak piękna Paradowska czy Wroński są jak zwykle na posterunku.

 • izydor.cz

  Oceniono 27 razy 5

  Przestała pić?

 • m.arco

  Oceniono 4 razy 4

  Janina Paradowska należy do tych, którzy bez wielkiej ekscytacji czekają na piątkowe wystąpienie premiera.
  ---------------------------------------------------------
  Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,
  Hi,hi,hi,hi,hi, hi..
  A entuzjastyczny artykuł podsumowujący jutrzejsze wystąpienia premiera pewnie od tygodnia leży w szufladzie.
  Niepotrzebnie pani się martwi premier od 2007 roku pieprzy bez sensu a i kłamie jak zawsze więc nie potrzeba być wizjonerem co powie , że nic nie mógł bo Kaczyński mu nie pozwolił. Myślę, że nie ma znaczenia co pani napisała i tak pani gniot będzie aktualny. Pani Paradowska jak za Stalina,entuzjastycznie i radośnie...

 • lewa_noga_taboreta

  Oceniono 6 razy 4

  Jak znam życie to nie powie ani w kwestiach gospodarczych ani społecznych nic co do tej pory nie było by wiadome lub powiedziane w podobny czy inny sposób przez innych mniej lub bardziej ważnych ludzi tego świata...

 • akodo78

  Oceniono 24 razy 4

  Ech.. po co znów taki gryzipiórek zabiera głos? Premier niech wreszcie przestanie "mówić o państwie" a wreszcie weźmie się do roboty! Tak obrzydliwej nadskakującej władzy grupy usłużnych załganych gryzipiórków nie mieliśmy nawet w PRLu - to jest największy sukces Tuska i PO. Nie wiem jak w przyszłości spojrzą w oczy swoim wnukom ci, którzy głosowali na PO - załganą sitwę kolesi, która dorwała się do władzy dzięki manipulacjom, kłamstwom oraz przychylności sprzedajnych mediów.

 • andypedy

  Oceniono 7 razy 3

  Paradowska pogardza spoleczenstwem - uwaza nas za przyglupie bachory - jestesmy dla niej "tubylcami"
  Tusk ma nas zaczarowac jak mowi Janina..."odstraszyc".
  Nie wazne sa fakty czy prawda -
  Wazna jest jedynie efektywnosc pijaru

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje