Wobec "nawałnicy dyrdymałów" premier musi mówić o państwie. A nie o gospodarce

11.10.2012 13:32
Janina Paradowska

Janina Paradowska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Janina Paradowska nie chce, żeby piątkowe wystąpienie premiera zdominowały tematy gospodarcze. - Chciałabym, żeby premier, wobec tej całej nawałnicy głupich opowieści i dyrdymałów o parapaństwie, mówił o państwie - stwierdziła w TOK FM. Prof. Radosław Markowski przestrzega Tuska, żeby ostrożnie wymieniał sukcesy swojego rządu. - Żeby to nie wyglądało na samochwalstwo.
Co powie premier? To pytanie powtarzane jest od kilku tygodni. Odpowiedź poznamy już jutro o 9.

Janina Paradowska należy do tych, którzy bez wielkiej ekscytacji czekają na piątkowe wystąpienie premiera. Publicystka "Polityki" uważa, że Donald Tusk zbyt długo zwlekał. I teraz to tzw. to tzw. drugie expose zaczyna przypominać ciążę mocno przenoszonąParadowska zdradziła w "Poranku Radia TOK FM", czego nie chce usłyszeć w piątkowe przedpołudnie w Sejmie. - Ma dość słuchania o gospodarce. Dla mnie np. kwestia ozusowania umów o dzieło, to decyzja techniczna. Chciałabym żeby premier, wobec tej całej nawałnicy głupich opowieści i dyrdymałów o parapaństwie - mówił o państwie.

Musi uważać, żeby nie wyszedł na samochwałę

Donald Tusk nie ma łatwiej sytuacji. Ostatnie sondaże najlepiej to pokazują. Prawu i Sprawiedliwości wreszcie udało się przegonić Platformę Obywatelską. Notowań partii nie

poprawi też zapewne poparcie części posłów PO, dla restrykcyjnego projektu Solidarnej Polski w sprawie aborcji.

- Platforma testuje wytrzymałość części swojego elektoratu. Wczorajsze głosowanie może odstraszyć część wyborców Platformy. To głosowanie na dwa dni przed wystąpieniem premiera było zupełnie niepotrzebne - nie ma wątpliwości prof. Radosław Markowski z PAN i SWPS.

Politolog obawia się, że wyborcom dziś nie wystarczą już dobre wystąpienie i piękne słowa Donalda Tuska.

- Ludzie będą oczekiwali czynów. Źle się stanie, jeśli premier pójdzie w stronę apologetyki własnych dokonań. To bardzo trudne. Bo z jednej strony Tusk musi dać odpór tym zarzutom i kłamstwom na temat tego, co ten rząd zrobił. Ale musi być bardzo ostrożny, żeby to nie wyglądało na samochwalstwo - mówił prof. Markowski w "Poranku Radia TOK FM".

Premier musi "odstraszyć Polaków"

Według Pawła Wrońskiego z "Gazety Wyborczej", premier musi wybrnąć z kłopotu, w który sam się wpędził. Donald Tusk i członkowie jego rządu, ostrzegali wielokrotnie, że 2013 rok będzie szczególnie trudny. Ze względu na kryzys trwający w Europie.

- Teraz premier musi odstraszyć Polaków - uważa komentator "Poranka Radia TOK FM".

Zobacz także
Komentarze (27)
Zaloguj się
 • organizator_org.domow_inc

  0

  i co nie mówiłem...nie było mowy o państwie! ale była napie...-ka niezadowolonych z zadowolonymi......i tyle!

 • m.arco

  Oceniono 4 razy 4

  Janina Paradowska należy do tych, którzy bez wielkiej ekscytacji czekają na piątkowe wystąpienie premiera.
  ---------------------------------------------------------
  Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,
  Hi,hi,hi,hi,hi, hi..
  A entuzjastyczny artykuł podsumowujący jutrzejsze wystąpienia premiera pewnie od tygodnia leży w szufladzie.
  Niepotrzebnie pani się martwi premier od 2007 roku pieprzy bez sensu a i kłamie jak zawsze więc nie potrzeba być wizjonerem co powie , że nic nie mógł bo Kaczyński mu nie pozwolił. Myślę, że nie ma znaczenia co pani napisała i tak pani gniot będzie aktualny. Pani Paradowska jak za Stalina,entuzjastycznie i radośnie...

 • jans0091

  Oceniono 6 razy -2

  Pani Janinie od siedzenia porobiły się hemoroidy w wiadomym miejscu ale i z główką coś nie tak , jeżeli w tym wieku nie ma wypracowanej emerytury proponuję rentę , oczywiście przeciętną .

 • donek.na.madagaskar

  Oceniono 7 razy 1

  to będzie "Elegia na odejście", tudzież "łabędzi śpiew" (ang. "swan_song";))

 • andypedy

  Oceniono 7 razy 3

  Paradowska pogardza spoleczenstwem - uwaza nas za przyglupie bachory - jestesmy dla niej "tubylcami"
  Tusk ma nas zaczarowac jak mowi Janina..."odstraszyc".
  Nie wazne sa fakty czy prawda -
  Wazna jest jedynie efektywnosc pijaru

 • vivaldius

  Oceniono 4 razy 2

  Tragedią tego kraju jest ,że rządzą nim klechy i durne pismaki. Jak słyszę i oglądam ich wywiady, durne wywody i ironiczne pouczanie ludzi, którym oni do pięt nie sięgają, to ogarnia mnie czarna rozpacz. Taki pismak zarabia trzy razy więcej jak premier Polski, za nic nie odpowiada a tylko judzi. Gdyby nie media to ten kraj byłby normalny.Taki TVN stał się tubą Radia Maryja i PIS-u. Nigdy więcej nie oglądam tego programu.

 • prostolinijny27

  Oceniono 4 razy 0

  Nie dziwie się, że w naszym kraju brakuje elit w tym szerokim tego słowa znaczeniu, że brakuje ludzi z podstawowymi umiejętnościami społecznymi: komunikacji, negocjacji, kultury osobistej, posługiwania się poprawnym językiem. Kiedy czytam wpisy internautów pod tym artykułem widzę, czuję i wiem jak smakuje kultura, znajomość języka polskiego, trzymanie się faktów czy czytanie ze zrozumieniem. To jakaś farsa, to jakiś folwark biednych skrzywdzonych ludzi bez krzty kultury i połamanym chyba kręgosłupem moralnym... Taka właśnie jest nasza jakość...

 • lewa_noga_taboreta

  Oceniono 6 razy 4

  Jak znam życie to nie powie ani w kwestiach gospodarczych ani społecznych nic co do tej pory nie było by wiadome lub powiedziane w podobny czy inny sposób przez innych mniej lub bardziej ważnych ludzi tego świata...

 • toberson

  Oceniono 25 razy 1

  Przegoncie zaklamanego Tuska bo was wszystkich wykonczy!!Afera na Aferze,korupcja sie nie konczy!!Kiedy sie narod obudzi i zobaczy ze Tusk nic nierobi tylko oklamuje i o=krada narod!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje