PO strzela sobie w lewą stopę. "Słabość kierownictwa to pikuś"

11.10.2012 06:00
Czy Donald Tusk straci wyborców przez konserwatywne skrzydło swojej partii?

Czy Donald Tusk straci wyborców przez konserwatywne skrzydło swojej partii? (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Nie milkną komentarze wczorajszego głosowania nad ustawą ws. aborcji. W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Wojciech Szacki pisze o potencjalnych skutkach zachowania konserwatystów z PO. Jego zdaniem podział w Platformie pokazuje, jak słabe jest przywództwo w partii.
Zdaniem Wojciecha Szackiego, w trudnym dla PO momencie - spadek notowań, zręczne natarcie opozycji - odżyją spekulacje o podziale na frakcje, liczenie "szabel Gowina", dyskusje o rozpadzie. Nawet jeśli oderwane od rzeczywistości, tworzyć będą fatalny klimat wokół partii Donalda Tuska.

Szacki pisze, że wczorajszy ruch kłóci się ze strategią Platformy wobec wyborców liberalnych i lewicowych. PO miała być inna niż "ten straszny PiS". Słabnie pamięć o IV RP, coraz trudniej straszyć Jarosławem Kaczyńskim. Ograniczanie wolności zgromadzeń czy głosowanie ręka w rękę z PiS i ziobrystami w sprawie aborcji utrudnia to jeszcze bardziej.

Platforma po wyborach w 2011 r. traciła głównie wyborców prawicowych i centroprawicowych. Teraz dba o symetrię strat - strzelając sobie w lewą stopę. Platforma zachowała się wczoraj, jakby chciała dowieść, że określenie "lemingi" (w potocznym mniemaniu zwierzątka topiące się bezmyślnie w morzu) idealnie do niej pasuje - podsumowuje Szacki.

Cały artykuł do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej ".

Zobacz także
Komentarze (99)
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  Szef Lemingów stracił panowanie nad Lemingami i uciekł do dziury.

 • peloxxx

  0

  zamiast w stope niech sobie pier.olna w obludny zlodziejski leb

 • cleo59

  Oceniono 1 raz 1

  Wiele razy pisałam tu, na tym forum, że wszelka prawica jest najgorszym złem, jakie spotkało ten kraj! Prawica, bardziej czy mniej liberalna zawsze pozostanie prawicą - ciemnotą i skondensowaną obłudą podporządkowaną kościelnym dogmatom. Dla prawicy człowiek jest na ostatnim miejscu! Teraz ta zindoktrynowana swołocz pokazała kim jest naprawdę i co potrafi! Wydawało mi się, że PO jest mniejszym złem niż kaczy taliban, jak ja się myliłam, za co gorąco przepraszam! Zawsze to katolskie korzenie, które dadzą znać o sobie! Przegonić precz tę całą , prawicową hołotę razem z ich wielbicielami, zerwać ten haniebny konkordat, urzędników kościelnych pogonić do Watykanu i powrócić nareszcie do normalności! Ocknijcie się ludzie, dokąd ta klesza banda jeszcze całkowicie nas nie ubezwłasnowolniła! I to właśnie kobiety powinny wystąpić jak najostrzej i pokazać tej rozmodlonej tłuszczy, gdzie przysłowiowe raki zimują! Teraz jeszcze jest szansa, aby to wszystko naprawić i dać możliwość na normalne, wolne od bandytyzmu prawicy życie naszym dzieciom! Przegnać gdzie pieprz rośnie i to jak najszybciej! I nie patyczkować się z ta zakłamana bandą!

 • a.k.traper

  0

  Gdyby tak jeszcze wiedziano jak zachowują sie lemingi w naturze to by nie pieprzyli głupot, lemingi kierują się instynktem samozachowawczym a gdy robi się tłok młodsi szukają sobie nowego terytorium, tak jak młodzi ludzie w Polsce gdzie im było ciasno i głodno.

 • serpikomiko

  Oceniono 2 razy 0

  Wspólne dzieła PO i PiS :
  1) wyprzedaż kraju, poprzez wyprzedaz dochodowych przedsiębiorstw, n.p TP, PZU, oraz banków
  2) zgoda na grabież Polski przez okupantów watykańskich. Ta zgoda i ta grabież ciągle trwa.
  3) uczynienie z Polski kondominium i udział w napaściach USA na dalekie kraje
  4) ustawowe bogacenie bogatych (złodziei ) i zubażanie biednych
  5)obniżanie podatków - jak wyżej
  6) IPN
  7) CBA
  8) rujnujace kraj "reformy", w tym emerytalna, która przyniosła zyski obcym bankom bez żadnych z ich strony inwestycji i bez ryzyka (na rozkaz Banku Światowego)

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuje, by dla zrownowazenia zakazu aborcji PoPiS i jego meski elektorat ucial sobie jaja.:)

 • marekmarek44

  Oceniono 1 raz -1

  Dzisiaj już nawet dziewczyny wiedzą,że PO to lemingi.

 • adremik

  Oceniono 1 raz 1

  PO lewicowa ? I dlatego pozwala bogacić sie bogatym (USTAWOWO ! ) kosztem biedniejszych ? I dlatego pozwala kraść "zgodnie z prawem", uchwalając odpowiednie prawo ?

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Prof. Szacki ma całkowitą rację. PO i tak nie przyciągnie skrajnej prawicy zawłaszczonej przez PiS a straci elektorat lewicowy. A Kościół? I tak poprze ugrupowania skrajnie prawicowe. I tak Tusk et company obudzą się w dniu wyborów z ręką w nocniku....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje