PO strzela sobie w lewą stopę. "Słabość kierownictwa to pikuś"

Czy Donald Tusk straci wyborców przez konserwatywne skrzydło swojej partii?

Czy Donald Tusk straci wyborców przez konserwatywne skrzydło swojej partii? (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Nie milkną komentarze wczorajszego głosowania nad ustawą ws. aborcji. W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Wojciech Szacki pisze o potencjalnych skutkach zachowania konserwatystów z PO. Jego zdaniem podział w Platformie pokazuje, jak słabe jest przywództwo w partii.
Zdaniem Wojciecha Szackiego, w trudnym dla PO momencie - spadek notowań, zręczne natarcie opozycji - odżyją spekulacje o podziale na frakcje, liczenie "szabel Gowina", dyskusje o rozpadzie. Nawet jeśli oderwane od rzeczywistości, tworzyć będą fatalny klimat wokół partii Donalda Tuska.

Szacki pisze, że wczorajszy ruch kłóci się ze strategią Platformy wobec wyborców liberalnych i lewicowych. PO miała być inna niż "ten straszny PiS". Słabnie pamięć o IV RP, coraz trudniej straszyć Jarosławem Kaczyńskim. Ograniczanie wolności zgromadzeń czy głosowanie ręka w rękę z PiS i ziobrystami w sprawie aborcji utrudnia to jeszcze bardziej.

Platforma po wyborach w 2011 r. traciła głównie wyborców prawicowych i centroprawicowych. Teraz dba o symetrię strat - strzelając sobie w lewą stopę. Platforma zachowała się wczoraj, jakby chciała dowieść, że określenie "lemingi" (w potocznym mniemaniu zwierzątka topiące się bezmyślnie w morzu) idealnie do niej pasuje - podsumowuje Szacki.

Cały artykuł do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej ".

Zobacz także
 • Feministki domagają się dla kobiet prawa decydowania o swoim ciele "Jestem absolutnie zdruzgotana. Projekt Solidarnej Polski to ślepota"
 • Wyniki głosowanie ws. projektu Solidarnej Polski "Geografia ideologiczna" Platformy [INFOGRAFIKA]
 • Za prawem do aborcji. Manifestacja przed Sejmem Posłowie za zaostrzeniem przepisów dotyczących aborcji. Projekt SP przechodzi do dalszych prac
Komentarze (99)
PO strzela sobie w lewą stopę. "Słabość kierownictwa to pikuś"
Zaloguj się
 • quba1024

  Oceniono 108 razy 84

  Tak naprawdę to wszystko hipokryzja.
  Bo jeżeli będzie ktoś chciał usunąć ciążę o pojedzie do Czech lub Niemiec, albo usunie w Polsce.
  Czyli nic się nie zmieni.

 • aja_88

  Oceniono 104 razy 58

  PO=PIS

 • aaz1

  Oceniono 68 razy 56

  Skończcie z tym zastępczym tematem. Najważniejsze obecnie jest zapowiadane obecnie ozusowanie umów o dzieło. Jeżeli to ma być strzał w stopę to umowy będą strzałem w głowę. W mojej pracy 3 spośród 4 osób dorabia umowami o dzieło w innych miejscach - i w tym momencie inne partie dostają 3 głosy.
  Chcecie okraść tych co próbują uczciwie pracować - to najpierw zabierzcie się za KRUS i inne patologie. KOniec z głosowaniem za PO żeby PIS nie doszło do władzy. Teraz mam to w dupie.

 • bioder65

  Oceniono 83 razy 45

  W końcu partia lemingów pokazała swoje prawdziwe oblicze.Ciekawe kiedy zaczną się transfery do pisu.

 • chi_neng1

  Oceniono 61 razy 43

  Oczywiscie, mozna to nazwac "postrzeleniem" w stope ( jak juz , to nie tylko w lewa...).

  To bylo raczej postrzeleni mozgow!

  Jak mozna popierac archaiczna, poroniona propozycje partii zacofanych, ograniczonych umyskowo i jakzesz solidarnie wspolpracujacych z wszelkimi religijnymi (i innymi) frakcjami ???

  To byl nie postrzal, tylko samobojczy strzal !

 • redlumek

  Oceniono 47 razy 41

  'PO strzela w lewą stopę i zachowuje się lemingi'' - polska język, trudna język?

 • marek_nazarowski

  Oceniono 57 razy 37

  NAJLEPSZY KOMENTARZ JAKI PRZECZYTAŁEM NA TEN TEMAT:

  "Tego się nikt nie spodziewał! Prawie osiemdziesięciu posłów PO w rożnej formie poparło zaostrzenie ustawy aborcyjnej! Gdyby projekt Solidarnej Polski przeszedł to by oznaczało, że kobiety w Polsce muszą rodzic dwugłowe kaleki! Gorzej – rodzic dzieci, które umrą zaraz po urodzeniu! To jest absurd, jakiego nie ma w żadnymi innym kraju! Tworzymy państwo wyznaniowe! Ba – jesteśmy państwem wyznaniowym!

  Nie przeszedł projekt Ruchu wprowadzający edukacje seksualną, zwiększający dostępność środków antykoncepcyjnych, i pozostawiający decyzje o aborcji kobiecie! Taki projekt został odrzucony! Komorowski i inni liderzy PO przekonują, że obecna ustawa to kompromis! Obecna ustawa to niestety już element państwa wyznaniowego! Gdyż ona narzuca światopogląd chrześcijański! Kompromis polega na tym, że się nikogo do niczego nie zmusza! Kościół ma prawo agitować przeciw aborcji razem z PiSem i PO, ale nie ma prawa wpisywać do ustaw regulacji wymuszających kare za aborcje! To prawdziwe niewolnictwo dla kobiet! I to w kraju o tak słabej pomocy dla matek!
  To, że projekt RP nie przeszedł już by mogło oznaczać, że żyjemy w państwie wyznaniowym, ale jakby tego było mało do dalszych prac w komisjach został skierowany projekt jeszcze bardziej utrudniający i zaostrzający kary za aborcje!
  Doprawdy to już nie średniowiecze to katolickie piekło na ziemi! W Polsce dokonuje się około 100 tys. aborcji rocznie. W warunkach skandalicznych – weterynaryjnych! Projekt Ruchu miał ograniczyć aborcje! Środki antykoncepcyjne i edukacja seksualna prowadzą do ograniczenia niechcianych ciąż! A wolność kobiet w ostatecznej decyzji czyni cała sprawę mniej dla nich dramatyczną i też sprzyja rozsądnemu planowaniu rodziny!
  Ani wolność, ani kompromis, ani etyka – nic nie usprawiedliwia talibów z PO!"

  Źródło: palikot.blog.onet.pl/

  Żeby nie było: jestem rozsądnym katolikiem, ojcem trójki dzieci, sympatykiem (choć formalnie nie jestem członkiem) RP i powyższy tekst wkleiłem tylko dlatego że mógłbym się pod nim podpisać, co tez czynię.

  Pozdrawiam trzeźwo myślących.

 • student.uw

  Oceniono 19 razy 15

  PO palnęła sobie w głowę, a nie w stopę.
  Właśnie wysłali myślącą część własnego elektoratu do Palikota i SLD.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje