Komorowski: Trzeba bronić kompromisu aborcyjnego, Maria Kaczyńska opowiedziała się za nim

10.10.2012 20:45
Bronisław Komorowski czeka na swoje przemówienie w siedzibie ONZ

Bronisław Komorowski czeka na swoje przemówienie w siedzibie ONZ (Fot. Jason DeCrow AP)

Bronisław Komorowski jednoznacznie opowiedział się przeciw wszelkim zmianom w ustawie antyaborcyjnej. - PO powinna bronić kompromisu za wszelką cenę - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN24. Przypomniał też, że śp. Maria Kaczyńska "jednoznacznie opowiedziała się za utrzymaniem kompromisu".
- Nie wolno naruszać kompromisu, którym jest obecna ustawa antyaborcyjna. PO powinna bronić za wszelką cenę tego kompromisu. Naruszenie go grozi konsekwencjami, wojną światopoglądową - tak Bronisław Komorowski skomentował dzisiejsze głosowanie ws. projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną. - Pani prezydentowa Maria Kaczyńska jednoznacznie opowiedziała się za utrzymaniem kompromisu. Ja to stanowisko szanuję i podzielam. Liczę na to, że parlament nie dopuści do rozbicia kompromisu - dodał.

Graff: Ustawa aborcyjna to skandal, a nie kompromis [KOMENTARZ]

Prezydent uważa, że obecna ustawa o planowaniu rodziny, z trudem uchwalona prawie 20 lat temu, jest dobra. - Jest to kompromis relatywnie bardzo dobrze chroniący życie nienarodzone i jednocześnie nie naraża kobiet znajdujących się w szczególnie dramatycznych sytuacjach - stwierdził.

Prezydent był zaskoczony, że aż 40 posłów PO poparło dalsze prace nad projektem. Ich głosy przeważyły w głosowaniu. - Jestem zaskoczony, to niepokojący sygnał. Błąd można popełnić, oczekuję naprawienia tego błędu - dodał. Zapewnił, że PO nie chodziło o poparcie samej ustawy, ale umożliwienie dalszych prac nad nią.

"Nadużywane wotum nieufności"

Bronisław Komorowski wypowiedział się również nt. wysunięcia przez PiS kandydatury prof. Piotra Glińskiego na premiera. - Konstruktywne wotum nieufności może być nadużywane, i ja to teraz widzę. Uważam, że ten zabieg jest dopuszczalny, ale grozi pewną kompromitacją mechanizmu demokratycznego, jakim jest konstruktywne wotum nieufności - stwierdził. Zaznaczył, że prof. Gliński nie ma większości w Sejmie.

PYTANIE Czy głosowanie posłów PO ws. projektu ustawy antyaborcyjnej doprowadzi do utraty przez tę partię liberalnych wyborców?

 • Tak, bo projekt antyaborcyjny Solidarnej Polski jest skrajnie konserwatywny i PO nie powinna go popierać
 • Może się tak stać, ale tylko, jeśli projekt nadal będzie popierany przez posłów PO
 • Raczej nie. Nie sądzę, że ta sprawa interesuje Polaków, są ważniejsze kwestie: bezrobocie, dług publiczny, spowolnienie gospodarcze
 • Nie, to nie zmieni nastawienia wyborców do tej partii
Przepisz tekst z obrazka: nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (213)
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  0

  tyle, że Marię Kaczyńską zabiliście, kompromis już nie obowiązuje

 • nika-65

  0

  Przez to poparcie panujący nam ojciec Tadeusz nazwał ją czarownicą.

 • szary-polak

  Oceniono 1 raz 1

  A co na to poseł PiS-u, imć Piecha, czołowy aborcjonista PRL-u i potem ? Ma na koncie kilka tysięcy aborcji..
  Ponoć miał ksywę u pań "złota rączka" !

 • szary-polak

  Oceniono 2 razy 0

  Jest taki bardzo znany poseł PiS-u, który sam przyznał, że gdy był praktykującym ginekologiem , to uśmiercił kilka tysięcy płodów... A ile kasy zgarnął, ha ! Zgadnijcie o kim mowa ???

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Mam wrażenie, że posłowie mają w nosie etykę i moralność a chodzi im głównie o poparcie kleru w przyszłych wyborach. Zerowa partyjka Ziobry rzuciła haczyk, który połknęła sejmowa większość, w tym spora część Platformy. Ci ludzie zapomnieli, że wyborcy głosowali na nich po to, by reprezentowali ich interesy a nie Kościoła czy swe prywatne sumienie. Mam nadzieję, że przy najbliższych wyborach im o tym przypomną...

 • szary-polak

  Oceniono 2 razy -2

  @piotr110660A........
  dlaczego ? B.Komorowski przypomniał nam stanowisko M.Kaczyńskiej, by zapamiętać co wtedy wygadywał Rydzyk, który wylał kubły pomyj na parę prezydęcką, M.L.Kaczyńskich !
  I to powinno wzbudzić twój niesmak...

 • piotr110660

  Oceniono 2 razy 0

  Naprawdę, odwoływanie się do słów Marii Kaczyńskiej czy w ogóle do Marii Kaczyńskiej przez Bronisława Komorowskiego przyjmuję z niesmakiem.

 • istvan73

  Oceniono 3 razy 3

  Komorowski, nie kłam !! Obecna ustawa aborcyjna to żaden kompromis, ale siłą narzucona wola grubych katabasów i ich szefa z watykanu.

 • koniu150

  Oceniono 2 razy 0

  niech już jedzie do moskwy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje