"Mularczyk nie ma prawa decydowania za ojców", "kompromitacja" - pyskówka na Twitterze między Kuźniarem i SP

Twitterowe wpisy Jarosława Kuźniara

Twitterowe wpisy Jarosława Kuźniara (fot. Twitter)

Cała Polska gorąco debatuje o prawie do aborcji po dzisiejszym głosowaniu w Sejmie, a na Twitterze trwa wymiana złośliwości pomiędzy dziennikarzem TVN24 Jarosławem Kuźniarem a Solidarną Polską i Markiem Migalskim. Zaczęło się od stwierdzenia dziennikarza, że poseł Mularczyk "nie ma prawa decydować za ojców, bo nie jest ojcem", co okazało się nieprawdą.
Solidarna Polska była pomysłodawcą projektu ustawy ograniczającej obecne prawo kobiet do aborcji. Projekt przeszedł dziś do dalszych prac w komisjach. Jeśli wejdzie w życie, kobiety nie będą mogły legalnie usuwać ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

Sejmową dyskusję o aborcji skomentował na Twitterze dziennikarz TVN Jarosław Kuźniar. "'Upośledzony ma prawo żyć' - mówi poseł Mularczyk. Szukam informacji, czy jest ojcem. Nie widzę. Odbiera mu to prawo do decydowania za ojców" - napisał. Kilka minut później dodał: "Polska to kraj, gdzie bezdzietni mówią za rodziców, ślepcy widzących, syci głodnych, a głusi są w jury konkursów muzycznych. To jest problem!".

Migalski wtrąca swoje trzy grosze

Solidarna Polska błyskawicznie odpowiedziała dziennikarzowi. "Panie Red., proszę się nie kompromitować, Poseł Mularczyk ma prawie dorosłego syna i małą córeczkę. Zablokowali Panu Google? :)" - spytała partia ironicznie. "Polska to kraj, w którym Pan Redaktor z opiniotwórczego medium może bez wstydu wypisywać takie teksty..., bez cienia wstydu" - dodano po chwili.

Do dyskusji wtrącił się też europoseł Marek Migalski: "Przyznam, że to jedno z najgłupszych zdań, które słyszałem. Więc ja nie mogę mówić o Białorusinach, bo nie jestem Białorusinem" - skomentował pierwszy tweet Kuźniara.

Koleżanka z TVN atakuje Kuźniara

"Czytając Pana, poznałem jeszcze jedną definicję głupoty. Politologicznej. Czym innym jest mówić, czym innym decydować" - odciął się dziennikarz.

Kuźniara uszczypliwie zaatakowała też redakcyjna koleżanka Anna Kalczyńska. "W redakcji nie pracuje żaden niedosłyszący i niedowidzący - o niepełnosprawnych powinniśmy zatem godnie milczeć" - napisała. "Aniu, szacunek dla opinii innych nie przychodzi od razu. Ale trzymam za Ciebie kciuki" - odpowiedział jej Kuźniar.

Zobacz także
 • Feministki domagają się dla kobiet prawa decydowania o swoim ciele "Jestem absolutnie zdruzgotana. Projekt Solidarnej Polski to ślepota"
 • Posłowie Platformy, którzy poparli projekt pozbawiający kobiet prawa do aborcji Aż 80 posłów PO nie odrzuciło antyaborcyjnego projektu ziobrystów. Kto jak głosował? [NAZWISKA]
 • Sala obrad Sejmu W Sejmie zaostrzają prawo aborcyjne. A w kaplicy sejmowej... adoracja "w intencji ochrony płodów"
Komentarze (125)
"Mularczyk nie ma prawa decydowania za ojców", "kompromitacja" - pyskówka na Twitterze między Kuźniarem i SP
Zaloguj się
 • trebunie_tutki

  Oceniono 462 razy 358

  "'Upośledzony ma prawo żyć' - mówi poseł Mularczyk.", i daje temu dobry przykład.

 • chi_neng1

  Oceniono 339 razy 275

  Nie politycy, nie klechy powinni decydowac o wyborach kobiety i jej partnera czy chca miec dziecko, czy nie.

  Tylko i wylacznie oni sami i powinni miec prawo i mozliwosci do czynienia tego co uwazaja za sluszne - zarowno w sprawie aborcji jak i in vitro.

 • cillian1

  Oceniono 234 razy 162

  red. Kuźniar!

  Znasz nr. telefonów tych wszystkich debili od krzyża (decydujących kto musi wychowywać ułomne dziecko)!
  Może kontrolowany wyciek - z dopiskiem "Adoptuję kalekie dziecko"? A jeśli odmówią, podać kolejny raz numery, tym razem tym debilom od krzyża (decydujących kto musi wychowywać chore dziecko) i wysłać sms'a - z adresem firm sprzedających beczki - 30l!

  Nic mnie tak nie wkurza, jak czyjeś sumienie, kosztujące wiele pieniędzy - ludzi, co nie mają na to wpływu!

  Jeszcze można zrobić śledztwo - gdybym miał kasę, sam bym to zrobił. Przekupił lekarzy tych św. polityków. Grzebał im w śmieciach - czy nie stosują pigułek, czy prezerwatyw!

  To wyjaśni wiele - wyjaśni ich (polityków) zakłamanie!

 • chi_neng1

  Oceniono 162 razy 144

  DO WSZYSTKICH KOBIET POLSKI !!!

  To Wy musicie glosowac !

  To Wy musicie doprowadzic do tego zeby Wasz glos byl slyszalny i decydujacy !

 • p4-s

  Oceniono 162 razy 112

  Cały pic w tym, że Mularczyk sam reprezentuje opcję pisklęcia wyklutego ze "zbuka".

 • anna.maria0

  Oceniono 163 razy 89

  Kuźniar jesteś wielki! Masz odwagę mówić, to czego nie chcą mówić w mediach ci co w nich występują. Między sobą, w domu są za aborcją ale publiczne przyznanie się zniszczyłoby ich wizerunek.
  Obecna ustawa służy tylko lekrzom ginekologom do zdzierania z kobiet w potrzebie.
  Największymi hipokrytami są ustawodawcy, którzy postanowili karać tylko lekarzy, a odpuscili kobietom, których nikt siłą nie zaciąga na fotel ginekologiczny. Nie wiem dlaczego nikt nie próbował zaskarzyć ustawy, która tak różnie traktuje „współsprawców”. Gdyby także kobiety zaczęły trafiać do więzień, to faceci zmuszeni opiekować się domem i potomstwem natychmiast znieśliby durną ustawę antyaborcyjną.

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 90 razy 56

  Smutne jest to ,że prezenterzy telewizyjni nauczyli się tworzyć rzeczywistość w oderwaniu od realiów.
  Nie ma w Polsce dziennikarzy! W tv jaka by nie była są "prezenterzy". W czasopismach są "propagandyści".
  Gdzie są prawdziwi Dziennikarze w Polsce, którzy by rzetelnie przedstawiali rzeczywistość, bez cienia ukrytej czy też jawnej propagandy? Gdzie są Dziennikarze pokazujący "Gołą prawdę", ale prawdę prawdziwą i poszukujący tej prawdy pomimo , że ona jest z reguły bardzo gorzka, niewygodna i niepopularna? Niestety nie znam osoby w polskim "show business'ie", który zasługiwałby na miano Dziennikarza, to co widzimy i czytamy to ,mówią i piszą celebryci. A tak przy okazji to, bardzo lubię Jarka Kuźniara mimo,że z reguły nie zgadzam się z Jego poglądami.

 • wojtusz

  Oceniono 57 razy 47

  Wieśniactwo panuje na Twitterze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje