"Mularczyk nie ma prawa decydowania za ojców", "kompromitacja" - pyskówka na Twitterze między Kuźniarem i SP

10.10.2012 19:49
Twitterowe wpisy Jarosława Kuźniara

Twitterowe wpisy Jarosława Kuźniara (fot. Twitter)

Cała Polska gorąco debatuje o prawie do aborcji po dzisiejszym głosowaniu w Sejmie, a na Twitterze trwa wymiana złośliwości pomiędzy dziennikarzem TVN24 Jarosławem Kuźniarem a Solidarną Polską i Markiem Migalskim. Zaczęło się od stwierdzenia dziennikarza, że poseł Mularczyk "nie ma prawa decydować za ojców, bo nie jest ojcem", co okazało się nieprawdą.
Solidarna Polska była pomysłodawcą projektu ustawy ograniczającej obecne prawo kobiet do aborcji. Projekt przeszedł dziś do dalszych prac w komisjach. Jeśli wejdzie w życie, kobiety nie będą mogły legalnie usuwać ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

Sejmową dyskusję o aborcji skomentował na Twitterze dziennikarz TVN Jarosław Kuźniar. "'Upośledzony ma prawo żyć' - mówi poseł Mularczyk. Szukam informacji, czy jest ojcem. Nie widzę. Odbiera mu to prawo do decydowania za ojców" - napisał. Kilka minut później dodał: "Polska to kraj, gdzie bezdzietni mówią za rodziców, ślepcy widzących, syci głodnych, a głusi są w jury konkursów muzycznych. To jest problem!".

Migalski wtrąca swoje trzy grosze

Solidarna Polska błyskawicznie odpowiedziała dziennikarzowi. "Panie Red., proszę się nie kompromitować, Poseł Mularczyk ma prawie dorosłego syna i małą córeczkę. Zablokowali Panu Google? :)" - spytała partia ironicznie. "Polska to kraj, w którym Pan Redaktor z opiniotwórczego medium może bez wstydu wypisywać takie teksty..., bez cienia wstydu" - dodano po chwili.

Do dyskusji wtrącił się też europoseł Marek Migalski: "Przyznam, że to jedno z najgłupszych zdań, które słyszałem. Więc ja nie mogę mówić o Białorusinach, bo nie jestem Białorusinem" - skomentował pierwszy tweet Kuźniara.

Koleżanka z TVN atakuje Kuźniara

"Czytając Pana, poznałem jeszcze jedną definicję głupoty. Politologicznej. Czym innym jest mówić, czym innym decydować" - odciął się dziennikarz.

Kuźniara uszczypliwie zaatakowała też redakcyjna koleżanka Anna Kalczyńska. "W redakcji nie pracuje żaden niedosłyszący i niedowidzący - o niepełnosprawnych powinniśmy zatem godnie milczeć" - napisała. "Aniu, szacunek dla opinii innych nie przychodzi od razu. Ale trzymam za Ciebie kciuki" - odpowiedział jej Kuźniar.

PYTANIE Czy głosowanie posłów PO ws. projektu ustawy antyaborcyjnej doprowadzi do utraty przez tę partię liberalnych wyborców?

 • Tak, bo projekt antyaborcyjny Solidarnej Polski jest skrajnie konserwatywny i PO nie powinna go popierać
 • Może się tak stać, ale tylko, jeśli projekt nadal będzie popierany przez posłów PO
 • Raczej nie. Nie sądzę, że ta sprawa interesuje Polaków, są ważniejsze kwestie: bezrobocie, dług publiczny, spowolnienie gospodarcze
 • Nie, to nie zmieni nastawienia wyborców do tej partii
Przepisz tekst z obrazka: nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (125)
Zaloguj się
 • politol59

  0

  To są decyzje przyszłych rodziców, a nie oszołomów z PISiarni i odszczepków.

 • anders76

  0

  Przeciez przeciwnicy aborcji moga jej aktywnie zapobiegac unikajac kobiet i nie bedzie zadnego powodu do dyskusji.

 • mlodababcia52

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz głosują przeciw ale jak już się urodzi z upośledzeniem to nikt nie chce zajmować się taką rodziną...taka rodzina żyje wtedy na skraju ubóstwa bo jedno z rodziców nie może pracować a są to najczęściej matki...muszą zajmować się niepełnosprawnym a tatusiowie,którzy teraz tak głośno krzyczą-najczęściej odchodzą...To kobiety powinny wypowiedzieć się a nie faceci!!!Powinno być referendum dla kobiet w wieku rozrodczym-tylko i wyłącznie dla nich a nie dla babć!

 • beckett7

  Oceniono 2 razy 0

  Nim będziecie tutaj rzucać kalumnie na PiS i katoli, proszę obejrzyjcie sobie ten filmik, przejrzyjcie na oczy.
  Bo jak widzę, mamy efekty zupełnego odmóżdżenia w polskich szkołach, środkach przekazu, efekty nie uczenia historii, szczególnie tej najnowszej.

  www.youtube.com/watch?v=WJQm4UpUKkU

 • beckett7

  Oceniono 3 razy -1

  Upośledzony to kto? Czy dziecko z "downem" które można wyskrobać w krajach Zachodu? A może dziecko głuche? Bo płód nie jest dzieckiem. Każdy ojciec wie, jak z dzieckiem można się bawić przez brzuch mamy, jak reaguje. A może dziecko, które zbadano prenatalnie, że nie będzie miało IQ 120? A może dziecko, które będzie miało uczulenie.... A może zbyt garbaty nos?...

  Czy Gazeta Wyborcza może przypomnieć swoim czytelnikom, kto to była Pani Sanger (program "Murzyn") i pan dr Verschuer.

  Czy może przypomnieć, uruchomić dyskusję, co to jest Eugenika? Tyle się mówi o holocauście, a przecież skądź się ten holocaust wziął. Z teorii nie pseudo ale naukowych. Tworzenia "lepszego, szczęśliwszego, zdrowszego człowieka", "zwalczania zabobonu".

  Przecież, drodzy dyskutanci, walcząc z "katolem" używacie tutaj argumentów rodem ze Sturmera. Ta dyskusja toczyła się już w latach 30tych zeszłego stulecia w Hitlerowskich Niemczech. I niestety w tych czasach bylibyście po niewłaściwej stronie.

  Czy to jest efekt nieuczenia historii???

  jakprzetlumaczyc.blogspot.com

 • batura3

  Oceniono 3 razy 3

  ":"'Upośledzony ma prawo żyć' - mówi poseł Mularczyk.....bez komentarza:-) Pan M. żyje - to ten, który skompromitował się przed TS będąc wtedy p osłem z partyjki zwanej Piss?????

 • krisek1978

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Kuźniar trzymaj się i nie daj się taj konserwatywnej masie. Wszyscy wiedzą co Pan chciał powiedzieć i to ich boli. Prawda boli. Nie chcę żeby Jarosław Kaczyński decydował o moich dzieciach, lokatach bankowych czy jak jeździć skoro nie ma o tym zielonego pojęcia. O tym mówił Pan Kuźniar. Jego błąd, że przeoczył dzieci Mularczyka:)

 • s.o.w.a

  Oceniono 6 razy 6

  Rozumiem, że wszyscy broniący Pana Mularczyka aktywnie wspierają osoby ciężko chore i niepełnosprawne, aby zapewnić im godne życie, a nie wegetację. Pomagają w rehabilitacji, dają pieniądze na leki, opiekują się, wspierają ich rodziny...

  Pan Mularczyk ma na pewno pomysł jak wesprzeć te rodziny. Nie ma? Jak to? To w końcu jest prolife, czy nie?

 • antykkk

  Oceniono 2 razy 2

  Gdy w ciąże zachodzili miniStranci to by nie było tematu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX