"Konserwatyści w PO się policzyli, to zaskakująco duża grupa"

10.10.2012 18:59
Sejm

Sejm (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Skrzydło konserwatywne w PO się policzyło, jego liczebność jest zaskakująco duża - komentuje wynik dzisiejszego głosowania ws. projektu antyaborcyjnego dr Jarosław Flis. Jego zdaniem pokazuje to, że Donald Tusk musi jeszcze bardziej dbać o równowagę w swojej partii.
Dzisiaj przegłosowano w Sejmie projekt zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej autorstwa Solidarnej Polski. Wniosek opozycji przeszedł, gdyż poparło go 40 posłów PO, a 28 wstrzymało się od głosu. Wystarczyłoby, żeby kilkunastu posłów PO inaczej zagłosowało, a wniosek by upadł. Ci posłowie uważani są za konserwatywne skrzydło PO.

- Doszło do policzenia się poszczególnych grup funkcjonujących w PO, przede wszystkim do policzenia się tych osób, na które skrzydło liberalne nie ma co liczyć przy forsowaniu różnych swoich pomysłów. Trzeba przyznać, że to grupa zaskakująco duża - to jest jedna trzecia klubu - skomentował socjolog dr Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - To jest już taki podział, że nie można powiedzieć o tej grupie "margines". "Skrzydło" - to jeszcze od biedy, ale to jest takie naprawdę duże skrzydło - dodał.

Dzisiejsze głosowanie pokazało, że PO ma wyjątkowo duże skrzydła. - Widać teraz, że to utrzymywanie równowagi jest potrzebne, a do tego - jak się wydaje - jedyną osobą jest Donald Tusk - stwierdził.

Według Flisa lewicowa ofensywa w sprawach światopoglądowych może doprowadzić do jej klęski. - Próby podważania status quo przez lewą stronę mogą doprowadzić do przesunięcia w prawo. Wszczynanie wojen o sprawy obyczajowe może się zakończyć klęską tych, którzy chcieli drogowskaz przesunąć w lewo i to nie na tej zasadzie, że to, czego oni chcą, nie dojdzie do skutku, tylko że dojdzie do zmian zupełnie w drugą stronę - stwierdził Flis.

Zobacz także
Komentarze (95)
"Konserwatyści w PO się policzyli, to zaskakująco duża grupa"
Zaloguj się
 • fedorczyk4

  Oceniono 109 razy 83

  Zeby sie nie zdziwili jak policza w najblizszych wyborach ilu im odpadlo wyborcow. Pie....... hipokryci!

 • mariaczczi1

  Oceniono 113 razy 83

  Spuszczam PO was wodę. Kilkakrotnie bowiem jeden raz na pewno nie usunie smrodu.

 • waldi_46

  Oceniono 92 razy 70

  mojego głosu PO już nie dostanie , nie będę popierał fanatyków , cyników i karierowiczów którzy udają świętoszków a chodzi im tylko o stołek i lewą kasę z prowadzenia biura .

 • endrju1521

  Oceniono 82 razy 54

  Polska została pochwycona za gardło, przez wystające z czarnej sutanny kościelne łapy, które przybrały postać katolickich parlamentarzystów!

  Państwo, w swoje władanie metodycznie przejmuje Kościół, posługując się w tym "dziele" swoimi wiernymi "apostołami", ulokowanymi we wszystkich strukturach i organach władzy! To takie samo perfidne działanie, jak z tym krzyżem w sejmie.
  To nie efekt zabiegów księży, to wola "ludu bożego".

  Obudzicie się kiedyś i będziecie musieli rozpocząć dzień, od malowania krzyży na drzwiach.

 • unamatita

  Oceniono 36 razy 30

  Stefan Muchołap już dawno przewidywał koniec PełO
  “PO prawdopodobnie skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm.”
  - Stefan Niesiołowski Gazeta Wyborcza nr. 168
  u.

 • tokmada

  Oceniono 30 razy 28

  Tak to jest, gdy w do "partii" przyjmuje się (by zasilić szeregi) kreatury... PO to konglomerat karierowiczów, miernot i frustratów... Podobnie jak i Pis i inne polityczne efemerydy (choćby wieloletnie) - gdyby mnie ktoś o coś posądzał :)
  Może już tego wystarczy?
  Wywalmy tych nieobliczalnych "przedstawicieli" społeczeństwa...

 • jeszcze1.pl

  Oceniono 32 razy 26

  No to teraz jak juz zobaczyli ze ich tak duzo ,zaczna domagac sie stanowisk . A jak im nie da premier Tusk to wybiora sobie innego premiera.

 • tuu154

  Oceniono 33 razy 25

  PO to zdrajcy.
  Szukam nowej partii do głosowania... Bezczelne PeŁo to oszuści. Naobiecywali ma, by ich wybrać do sejmowego żłoba i zapomnieli słowa dotrzymać.
  Ja słowa dotrzymam, nie zagłosuję już więcej na PeŁo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje