"Geografia ideologiczna" Platformy [INFOGRAFIKA]

10.10.2012 17:06
Wyniki głosowanie ws. projektu Solidarnej Polski

Wyniki głosowanie ws. projektu Solidarnej Polski (Fot. Sejm.gov.pl)

Dzisiejsze głosowanie nt. projektu zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej Solidarnej Polski pokazało, jak niejednorodna jest Platforma Obywatelska i jak liczne jest jej skrzydło prawicowe. Oto jak przedstawia się "geografię ideologiczna" PO.
Dziś niespodziewanie do dalszych prac Sejmu skierowany został wniosek Solidarnej Polski dot. zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Poparli go posłowie PiS i SP oraz prawie całe PSL i duża część PO - 40 posłów. Jednocześnie od głosu wstrzymało się 28 tej partii, a 12 w ogóle nie głosowało. Głosowanie to pokazało prawdziwą siłę prawego skrzydła PO, który ocenia się teraz na ok. 70 posłów, czyli jedną trzecią klubu.Zobacz także
Komentarze (144)
Zaloguj się
 • websterrr

  Oceniono 2 razy 0

  Lewactwo wpadło w popłoch. Miło popatrzeć :-)

 • amur-49

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Donaldzie, z całym szacunkiem i sympatią - trzymanie w Platformie ciemnogrodu z superzacofańcem Gowinem na czele jest po prostu głupie. Zyskuje Pan w ten sposób tylko mizerną garstkę wyborców, bo większość zwolenników jego kołtuńskich poglądów i tak ku PiS-owi ciąży, i choćby im Pan d... miodem smarował, to do nowoczesnej, a więc wstrętnej im Platformy ich Pan nigdy nie przekonasz. Za to zrażasz znacznie liczniejszą grupę współcześnie myślących, którzy nie chcąc z takim kołtuństwem mieć nic wspólnego, z konieczności dążą ku lewicy (jako mniejszego zła).

 • starszy-65

  Oceniono 5 razy 3

  Kobiety nie powinne głosować na tych polityków którzy do swojej pracy mieszają światopogląd bo przecież mają swoje zdanie a powinny wiedzieć,że przez 100 lat żadna partia nie udzieli pomocy dzieciom niepełnosprawnym i jak matki będą sią czuły zostawiając te dzieci bez opieki albo pod taką jak w tej nieszczęsnej rodzinie zastępczej

 • kinskyart

  0

  wiemkogowybieram.blogspot.com/

 • lg64

  Oceniono 6 razy 4

  SLD macie mój głos!

 • duzymietek

  Oceniono 5 razy 1

  Brak dyscypliny to efekt sondażu. Ludzie widzą, że z PO już nie ma szans na powtórny wybór więc szukają możliwości załapania się gdzie indziej.
  PO wydaje się skończona, skoro posłowie nie wierzą w sukces. Teraz czas na podmiankę.
  Ciekawe kto się załapie. Ja stawiam na Palikota...

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 8 razy 6

  PO straciła wczoraj nie tylko mnie. Jest jak prostytutka zaraz po oralu, dająca wykład dzieciom w przedszkolu o istocie higieny jamy ustnej.

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 6 razy 2

  Pozdrawiam całą 40-stkę z Posłem Godsonem na czele.

 • ksks3

  Oceniono 13 razy 13

  Jaka jest PO ?
  Po prostu bezideowa !
  Jak pokazało głosowanie, spora część platformersów szykuje się do ewentualnej przesiadki do PIS-u, co spowodowane jest słabnącym poparciem dla ich obecnej partii .
  Naturalnie, że teraz pieprzą coś o sumieniu i wewnątrzpartyjnej demokracji, ale tu chodzi tylko o to żeby utrzymać się przy korycie. A że pod innymi sztandarami to mniejsza.
  Tyle warta jest dziś PO - partia której zawierzyły miliony okazała się klubem cwaniaków bez zasad ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje