Aż 80 posłów PO nie odrzuciło antyaborcyjnego projektu ziobrystów. Kto jak głosował? [NAZWISKA]

Posłowie Platformy, którzy poparli projekt pozbawiający kobiet prawa do aborcji

Posłowie Platformy, którzy poparli projekt pozbawiający kobiet prawa do aborcji (Fot. za sejm.gov.pl)

207 posłów zagłosowało przeciw odrzuceniu radykalnego projektu Solidarnej Polski zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Projekt przeszedł do prac w komisji głosami aż 40 posłów PO i niemal całego klubu PSL. Z Platformy nie głosowało albo wstrzymało się od głosu 40 parlamentarzystów. Do odrzucenia projektu zabrakło zaledwie 19 głosów.
Projekt ustawy SP, który znacząco ogranicza prawo kobiet do aborcji, przeszedł w Sejmie do dalszych prac w komisjach. Przeciwko niemu zagłosowało w sumie 189 polityków. Za było 207. Aby projekt został odrzucony zabrakło 19 głosów. Tymczasem aż 64 posłów i posłanek wstrzymało się od głosu lub nie pojawiło się na głosowaniu w ogóle.

40 przedstawicieli Platformy wsparło Solidarną Polskę. Wśród nich znaleźli się m.in. Lidia Staroń, Ireneusz Raś, Marek Biernacki, Konstanty Miodowicz, John Godson, Roman Kosecki i Jacek Żalek. Od głosu wstrzymało się 28 polityków, w tym znany z konserwatywnych poglądów Jarosław Gowin. Nieobecnych z kolei było 12 członków PO, m.in. Donald Tusk (który jest w Finlandii), Radosław Sikorski i Michał Szczerba.

Zdecydowana większość klubu PSL zagłosowała przeciwko odrzuceniu projektu ustawy SP. Wśród tych 19 ludowców znaleźli się m.in. Eugeniusz Kłopotek, Janusz Piechociński, Józef Zych, Marek Sawicki. Od głosu wstrzymało się dwóch polityków, w tym szef klubu Stronnictwa Jan Bury. Za odrzuceniem projektu było tylko pięciu ludowców, w tym wicepremier Waldemar Pawlak i Stanisław Żelichowski.

Z SLD i Ruchu Palikota - którego projekt liberalizujący przepisy antyaborcyjne wcześniej został przez Sejm odrzucony - nikt nie wstrzymał się od głosu ani nie głosował za projektem. Na sali nie pojawiło się jednak w sumie 10 polityków tych partii, którzy mogliby oddać ponad połowę głosów potrzebnych do odrzucenia radykalnego dokumentu Solidarnej Polski. Wśród 10 nieobecnych przedstawicieli sejmowej lewicy znaleźli się m.in. Anna Grodzka, Łukasz Gibała, Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek.

Komentarze (586)
Aż 80 posłów PO nie odrzuciło antyaborcyjnego projektu ziobrystów. Kto jak głosował? [NAZWISKA]
Zaloguj się
 • jankbh

  Oceniono 894 razy 738

  jeszcze jedno takie głosowanie, a po następnych wyborach Miller z Palikotem tworzą rząd.

 • remo29

  Oceniono 487 razy 407

  Zróbcie sobie printscreeny i wydrukujcie przed wyborami. Przyda się.
  --
  parada karzełków

 • jerjar

  Oceniono 401 razy 345

  Czyli Platforma Ćwierćobywatelska, Ćwierćklerykalna, a w połowie nijaka. A dalej-że mi!

 • krzysztof_57

  Oceniono 411 razy 337

  Q... w jakim kraju przyszło mi żyć????? Czy jest to państwo laickie czy do cholery wyznaniowe.No proszę ilu tu zwolenników życia poczętego......Same Gowiny ,Sobeckie i im podobne...Rozpalajmy stosy i te grzesznice co usuwaja ciąże palmy,palmy publicznie ku uciesze kleru....i innych maluczkich o małym rozumku. Państwo wpieprza sie coraz bardziej w d.... kobiety, państwo wie co dla niej dobre a co złe, państwo jednak nie wie jak jej pomóc gdy ma kłopoty z utrzymaniem samej siebie, a co dopiero z dzieckiem.tylko parzyć jak Premier i Prezydent i całe to szemrane towarzystwo w okół bedzie mówić...będziemy się za was modlić.....

 • yarrrr

  Oceniono 478 razy 302

  Te 40 nazwisk posłów PO którzy poparli SP nic mi nie mówi. Posłanka na którą głosowałem, nie jest na tej liście. Ale i tak powtarzam, że Tusk powinien iść bardziej na lewo i liberalnie. Wywalić Gowina i innych prawiczków. Zawiązać współpracę z Palikotem. Ku świeckiemu, nowoczesnemu państwu!

 • istvan73

  Oceniono 321 razy 271

  Ale czemu się tu dziwić, skoro jedną z najważniejszych osób w PO jest jawny agent Opus dei, pełniący funkcję nadzorcy sądów, które wg konstytucji powinny być niezależne i niezawisłe.

 • szejski

  Oceniono 285 razy 215

  Żeby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatnio: Smoleńsk, aborcja... Co następne?

 • renata28

  Oceniono 238 razy 198

  To się po prostu nie mieści w głowie. Ja na pewno zachowam sobie listę szanownych ciemnogrodzkich posłów PO. A Pan Premier powinien się nad tym poważnie zastanowić, bo ja na partię o konserwatywnych XIX-wiecznych pogladach na pewno nie będą głosowała

 • takorzeczezara

  Oceniono 163 razy 143

  Złodziejstwo i wyprzedaż kraju im nie przeszkadza. Aborcja uszkodzonych płodów - tak.
  Pewnie , na złodziejstwie się dorobią. Oni i ich kolesie. A skutki rodzenia kalek spadną na innych.
  SZMACIARZE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje