Osiem zarzutów dla żony Marcina P. "Przesłuchiwana w charakterze podejrzanej"

10.10.2012 10:33
- Katarzyna P. - żona prezesa Amber Gold Marcina P. - była przesłuchiwana w charakterze podejrzanej w gdańskiej prokuraturze - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Usłyszała osiem zarzutów.
Kopania powiedział, że Katarzyna P. stawiła się rano w gdańskiej prokuraturze. Była przesłuchiwana przez jednego z prokuratorów delegowanych do pomocy łódzkim śledczym.

Kopania poinformował, że szczegóły dotyczące zarzutów zostaną podane później, ale dotyczą one lat 2008-2012 i m.in. przestępstw przeciwko Kodeksowi spółek handlowych i wyłudzenia poświadczenia nieprawdy.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi - po decyzji prokuratora generalnego - przejęła dwa śledztwa związane z Amber Gold, przejęte z gdańskiej prokuratury. Chodzi o główne śledztwo przeciwko prezesowi Amber Gold oraz postępowanie dot. Portu Lotniczego w Gdańsku i OLT Express.

Spółka żony Marcina P. Katarzyny jeszcze w sierpniu miała przejąć 35 mln zł z pożyczek, które należały się Amber Gold - ustaliła "Gazeta Wyborcza". I choć jej mąż od miesiąca siedzi w areszcie, ona jest dopiero teraz przesłuchiwana

Katarzyna P. w spółkach z rodziny Amber Gold pełniła funkcje prezesów i wiceprezesów. Była też ich znaczącym udziałowcem oraz założycielką Amber Invest - od której w 2008 r. rozpoczęła się działalność piramidy finansowej. Jej ostatnia firma - założona 1 sierpnia spółka PST z kapitałem 100 tys. zł - miała przejąć pieniądze z pożyczek udzielonych klientom przez Amber Gold.

Zobacz także
 • Łódzki oddział Amber Gold Fiskus musi oddać Amber Gold miliony, a pracownicy iPhone'y za pół miliona
Komentarze (39)
Osiem zarzutów dla żony Marcina P. "Przesłuchiwana w charakterze podejrzanej"
Zaloguj się
 • stan-1

  Oceniono 64 razy 58

  Przeraża szybkość i konsekwencja działania tych co to "chcą to wyjaśnić" a jedzą chlebek za moje pieniądze.
  podatnik

 • no4nwo

  Oceniono 55 razy 47

  Nie możliwe, tak szybko??

  Co za sumienność, co za pracowitość... W głowie się nie mieści.

 • remo29

  Oceniono 51 razy 45

  Już wiem co to w wymiarze sprawiedliwości znaczy "niezwłocznie".
  --
  parada karzełków

 • condor

  Oceniono 30 razy 26

  Zastanawia mnie "opieszałość" prokuratury. Czemu to przesłuchanie odbyło się dopiero teraz ? Żeby mogła spokojnie posprzątać po przekrętach ? Chcę przypomnieć sądowi że nie tylko pan Marcin i jego żona zasiadali w radach nadzorczych złodziejskich spółek, są też inni podejrzani których należy przesłuchać, sprawiedliwie osądzić a potem zamknąć na długie lata w pierdlu i wypuścić w samych skarpetkach.

  ekochlebek.blox.pl/html

 • cornelius-ltd

  Oceniono 26 razy 20

  Kazdego chyba przeraza totalna niekompetencja gdanskiej prokuratury.Miesiac czekali,az Amberka zniknie z kraju z kilkudziesiecioma milionami euro,aby je schowac na po wyjsciu z kicia.Przeciez gdyby ten koczkodan mial mozg,to juz dawno zapadlaby sie pod ziemie for ever.I ten kufer szmalu przepadlby na zawsze.Coraz bardziej zaczynam wierzyc,ze w tej aferze jest jakis Wielki Brat,ktory kreci tym planktonem.Tylko jest tak ukryty,ze polski prokurator moze go w pupe pocalowac...

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 24 razy 18

  a ja w dalszym ciągu czekam na nazwiska protektorów tych ludzi,bo chyba wszyscy rozumni ludzie wykluczają to że ten młody człowiek dostał 7 razy zawiasy i umorzenia w prokuraturze bez pomocy protektorów (bo chyba trądu nie ma w pałacach sprawiedliwości?) Ci młodzi ludzie byli w kolejnych oszustwach tylko "słupami"

 • kazimierz111

  Oceniono 22 razy 16

  Ooooo... Jestem pod wrażeniem. Jaki postęp w działaniu Prokuratury! Już nie wysyłają antyterrorystów o 6.00 rano po podejrzanego (mogliby pomylić mieszkania i poturbować niewinnych ludzi?) tylko go wzywają by postawić zarzuty. Wreszcie nauka nie poszła w las.

 • cornelius-ltd

  Oceniono 17 razy 15

  Panie prokuratorze sprawy Amber Gold.Trzeba natychmiast odkrecic sprawe daru apartamentu nad marina w Gdansku,ktory to obiekt chciala w ten sposob zabezpieczyc przed przejeciem zona Marcina.Bo jej siostra sprzeda apartament i bedziemy banke w plecy.Ma pan na to pare godzin,gora dwa-trzy dni...

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 18 razy 12

  Wały tłucze od 2008 i dopiero teraz ją przesłuchują?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje