Osiem zarzutów dla żony Marcina P. "Przesłuchiwana w charakterze podejrzanej"

10.10.2012 10:33
- Katarzyna P. - żona prezesa Amber Gold Marcina P. - była przesłuchiwana w charakterze podejrzanej w gdańskiej prokuraturze - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Usłyszała osiem zarzutów.
Kopania powiedział, że Katarzyna P. stawiła się rano w gdańskiej prokuraturze. Była przesłuchiwana przez jednego z prokuratorów delegowanych do pomocy łódzkim śledczym.

Kopania poinformował, że szczegóły dotyczące zarzutów zostaną podane później, ale dotyczą one lat 2008-2012 i m.in. przestępstw przeciwko Kodeksowi spółek handlowych i wyłudzenia poświadczenia nieprawdy.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi - po decyzji prokuratora generalnego - przejęła dwa śledztwa związane z Amber Gold, przejęte z gdańskiej prokuratury. Chodzi o główne śledztwo przeciwko prezesowi Amber Gold oraz postępowanie dot. Portu Lotniczego w Gdańsku i OLT Express.

Spółka żony Marcina P. Katarzyny jeszcze w sierpniu miała przejąć 35 mln zł z pożyczek, które należały się Amber Gold - ustaliła "Gazeta Wyborcza". I choć jej mąż od miesiąca siedzi w areszcie, ona jest dopiero teraz przesłuchiwana

Katarzyna P. w spółkach z rodziny Amber Gold pełniła funkcje prezesów i wiceprezesów. Była też ich znaczącym udziałowcem oraz założycielką Amber Invest - od której w 2008 r. rozpoczęła się działalność piramidy finansowej. Jej ostatnia firma - założona 1 sierpnia spółka PST z kapitałem 100 tys. zł - miała przejąć pieniądze z pożyczek udzielonych klientom przez Amber Gold.

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • mirabelka66

  Oceniono 1 raz 1

  Mimo wszystko mam ciagle nadzieje, ze dostanie sprawiedliwy wyrok.

 • antykkk

  Oceniono 1 raz 1

  Dawno siedziałaby gdyby jechała rowerem po browarku......

 • lexisnexis

  Oceniono 2 razy 0

  Afera Amber Tusk zostanie zapewne umorzona. Nie ma opcji ,że ryży pozwoli aby ruszyli ludzi dzięki którym dziś ma swoje stanowisko!!
  Mówi się ,że PO też lokowało tam swoje pieniądze. Myślę ,że potrzeba zbadać jak są finansowane partie polityczne oraz skąd mają pieniądze ich sponsorzy!!

 • sbek

  Oceniono 1 raz 1

  Łapówy wzięli policjanci, prokuratorzy i sąedziowie, nie oszukujmy się , ja z jednym tylko wyrokiem w zawiasach nie mógłbym stanąc do przetargu.a tu to wiadomo matka w sądzie , ojciec w rządzie. Cały ich i ich rodzin majątek na spłacenie długów a on do ancla robic za parówę, pod celę z grypserą, po tygodniu okrakiem chodził będzie.

 • kesik001

  Oceniono 1 raz 1

  Pies michnika usunął mój wpis.
  Cooo.... michnik też dzwoni do ryżego z zapytaniem co robić?.

 • 1966jerry

  Oceniono 2 razy 2

  powinni już dawno zająć się przekupnymi prokuratorskimi qrwami !!!! przecież w tej sprawie śmierdzi grubymi łapówami na odległość !!!! gostek w czerwonym sweterku wyjebał mnóstwo ludzi w kosmos kilka razy ,a wyroki w zawiasach takie jakoś dziwne,bo przecież za każdym razem za oszustwa finansowe .,prawidłowość jest taka,że za drugi przekręt zawiasy się odwiesza ,ale zajebane knury z orzełkami na piersiach w państwowych urzędach za naszą kasę głupieją na widok wypasionych kopert .,przyjdzie czas że was qrwy komunistyczne rozliczymy za to i zakopiemy do ziemi !!!!! żywcem !!!! jebane złodzieje !!!

 • kruk51

  Oceniono 1 raz 1

  W Łodzi Pan Premier ma swojaków ! Wiedział gdzie przenieść postępowanie procesowe ! W Gdańsku zbyt
  dużo mogłoby wyjść na jaw. Gdańska mafia czuwa ! Coś stracą ale dupy uratują ! Rzecz w tym aby Michałek
  wyszedł z tego bagna czysty. Czysty, tak jak Ci z afery hazardowej ! Ciekawe co nam skorumpowane polskie
  prawo jeszcze powie na ten i inne tematy ?

 • uchachany

  Oceniono 1 raz 1

  Familii P. mogą skoczyć
  ("tam gdzie pan może pana majstra w d...ę pocałować!:),
  albowiem MA TAŚMY, na których jest umoczony układ trójmiejski, którego Marcin P. był słupem w pralni pieniędzy, jaką był Amber Gold (fama głosi, że przeprano tam około 4 mld; to co przekręcono przy okazji na klientach - frajerach to działalność uboczna) :).

  Dlatego też Marcin P. może się nie obawiać standardowej w takim przypadku wizyty "seryjnego samobójcy" :).

  No chyba że znajdą taśmy :)...

 • sabinia2

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego jest przesłuchiwana w Gdańsku skoro całość przejęła prokuratura Łódzka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje