Ofiara Romana Polańskiego spisze swoje wspomnienia

10.10.2012 07:15
Samantha Geimer

Samantha Geimer (Fot. Peter Kramer AP)

Samantha Geimer, którą w 1977 roku, wówczas 13-letnią dziewczynkę, wykorzystał seksualnie Roman Polański, zamierza spisać i wydać swoje wspomnienia - poinformowało amerykańskie wydawnictwo Atria Books.
Wydawnictwo Atria Books wyda wspomnienia Geimer jesienią przyszłego roku. Książka będzie miała tytuł: "THE GIRL: Emerging from the Shadow of Roman Polanski" i - jak zapewnia wydawnictwo - odsłoni nieznane do tej pory opinii publicznej kulisy tamtych wydarzeń.

W 1977 roku Polański został oskarżony o zgwałcenie Samanthy, za co groziła mu w USA kara do 50 lat więzienia. Podczas postępowania sądowego w Los Angeles przyznał się on do seksualnego wykorzystania nieletniej, co w stanie Kalifornia automatycznie klasyfikowane było jako gwałt. Przed ogłoszeniem wyroku reżyser uciekł do Francji. Od tamtej pory jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości.

We wrześniu 2009 roku, na podstawie amerykańskiego nakazu, Romana Polańskiego zatrzymano na lotnisku w Zurychu, jednak w lipcu 2010 roku został zwolniony z aresztu domowego, gdyż ostatecznie władze Szwajcarii nie zdecydowały się na jego ekstradycję do USA.

O umorzenie sprawy Polańskiego zwracała się do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości Geimer, tłumacząc, że oszczędzi to cierpień zarówno jej samej, jak i jej rodzinie. Samantha Geimer ma dziś 47 lat. Jest mężatką i matką dwójki

dzieci.

Zobacz także
Komentarze (34)
Zaloguj się
 • ulebyk

  Oceniono 5 razy -3

  A "polskie" MSZ zaciekle broniło tego żydowskiego pedofila na arenie międzynarodowej.

 • yarrrr

  Oceniono 1 raz 1

  On wtedy starszy dziś nieźle się trzyma. Ona wtedy nastolatka, dziś rozwalona gruba baba...

 • matt7893

  0

  Extradition of Roman Polanski other that his own voluntary departure to United States is not possible
  in combination of my deportation from the United States after settling down in Utah.
  His residence in Switzerland is fully symmetric to my residence in Utah I cannot visit for 6 years but I never committed neither any sex or violent crime in the United States.
  In 2007 I was cut from my house and property in Utah while driving for international science conference
  only because of possession of Polish passport as travel document which make it possible that that any
  country in Europe action especially the Schengen member is of any legal meaning or validity.

  mkken.blox.pl

 • squadack

  Oceniono 6 razy 2

  Nieśmiało przypomnę, że owa "ofiara" dziewicą nie była. Na imprezę posłała ja matka, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że córka może być na niej "lansowana". Nie ma również mowy o gwałcie - to amerykańskie prawo nazywa gwałtem KAŻDY stosunek z osobą poniżej 18 lat.

  Nie mówię, że Polański jest bez winy ale ściganie po tylu latach to absurd.

 • kongreszydowski

  Oceniono 6 razy 2

  Interesujace bylyby wspomnienia mamuski.

 • zbigniew_szulc

  Oceniono 8 razy 4

  Dla głupców oraz ignorantów nazywających Polańskiego pedofilem:

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lew-starowicz-polanski-nie-jest-pedofilem,110662.html
  Biorąc pod uwagę wyjątkowo negatywny wydźwięk terminu "pedofil" radziłbym porządnie zastanowić się przed pochopnym stosowaniem tego określenie wobec przypadkowych osób. W przeciwnym razie można beknąć za naruszenie dóbr osobistych. W internecie nie jesteście anonimowi.

 • n0e2008

  Oceniono 11 razy -5

  obrońcy Romka pedofila, który lubi podawać trzynastkom prochy i je gwałcić, ostro walczą w komentarzach poniżej. a fakty są faktami, niezależnie ile fanatycy 'wielkiego Polaka' będą pluli.

 • kawabis

  Oceniono 24 razy -10

  Polański to zboczek i pedofil, ponieważ jest znanym "Polakiem" więc inni znani "Polacy" bronią pedofila, przecież wydymał 13 letnią Amerykankę, nie Polkę czy Polaka. Jest taki fajny film "Czas zabijania" proponuję tym obrońcom pedofila obejrzeć mowę końcową adwokata, a na końcu wyobraźcie sobie otwierając oczy, że ta trzynastolatka to wasza córka lub wnuczka. Miłego dnia wszystkim.

 • stary.gniewny

  Oceniono 16 razy 10

  No to teraz młode będą jedna przez drugą wskakiwać artystom do łóżek. Jak coś źle pójdzie z karierą po college to zawsze można książkę napisać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje