Ofiara Romana Polańskiego spisze swoje wspomnienia

10.10.2012 07:15
Samantha Geimer

Samantha Geimer (Fot. Peter Kramer AP)

Samantha Geimer, którą w 1977 roku, wówczas 13-letnią dziewczynkę, wykorzystał seksualnie Roman Polański, zamierza spisać i wydać swoje wspomnienia - poinformowało amerykańskie wydawnictwo Atria Books.
Wydawnictwo Atria Books wyda wspomnienia Geimer jesienią przyszłego roku. Książka będzie miała tytuł: "THE GIRL: Emerging from the Shadow of Roman Polanski" i - jak zapewnia wydawnictwo - odsłoni nieznane do tej pory opinii publicznej kulisy tamtych wydarzeń.

W 1977 roku Polański został oskarżony o zgwałcenie Samanthy, za co groziła mu w USA kara do 50 lat więzienia. Podczas postępowania sądowego w Los Angeles przyznał się on do seksualnego wykorzystania nieletniej, co w stanie Kalifornia automatycznie klasyfikowane było jako gwałt. Przed ogłoszeniem wyroku reżyser uciekł do Francji. Od tamtej pory jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości.

We wrześniu 2009 roku, na podstawie amerykańskiego nakazu, Romana Polańskiego zatrzymano na lotnisku w Zurychu, jednak w lipcu 2010 roku został zwolniony z aresztu domowego, gdyż ostatecznie władze Szwajcarii nie zdecydowały się na jego ekstradycję do USA.

O umorzenie sprawy Polańskiego zwracała się do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości Geimer, tłumacząc, że oszczędzi to cierpień zarówno jej samej, jak i jej rodzinie. Samantha Geimer ma dziś 47 lat. Jest mężatką i matką dwójki

dzieci.

Zobacz także
Komentarze (34)
Ofiara Romana Polańskiego spisze swoje wspomnienia
Zaloguj się
 • rawahecht

  Oceniono 32 razy 20

  No to ma Romek, jak znalazł, scenariusz do kolejnego filmu.

 • grymas50

  Oceniono 38 razy 16

  No tak. Jest to kolejne potwierdzenie , że " dupę" należy użyć z myśla o przyszłości.

 • stary.gniewny

  Oceniono 16 razy 10

  No to teraz młode będą jedna przez drugą wskakiwać artystom do łóżek. Jak coś źle pójdzie z karierą po college to zawsze można książkę napisać.

 • 1-mark-adams

  Oceniono 16 razy 10

  Wszyscy są normalni, za wyjątkiem amerykańskiego systemu prawnego , i jego wrednych prokuratorów.

 • turkiestan

  Oceniono 20 razy 6

  To jest chyba aktorka.Kobieta opowiadająca o traumie związanej z gwałtem którego była ofiarą (nawet po tylu latach) nie byłaby tak rozanielona.Patrząc na jej zdjęcie -to kobieta która opowiada o największej rozkoszy swojego życia.Co jest prawdziwe.Może nie o prawdę tu chodzi tylko o kasę-i to bardzo dużą kasę , a artykuł jest promocją jej książki.

 • zbigniew_szulc

  Oceniono 8 razy 4

  Dla głupców oraz ignorantów nazywających Polańskiego pedofilem:

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lew-starowicz-polanski-nie-jest-pedofilem,110662.html
  Biorąc pod uwagę wyjątkowo negatywny wydźwięk terminu "pedofil" radziłbym porządnie zastanowić się przed pochopnym stosowaniem tego określenie wobec przypadkowych osób. W przeciwnym razie można beknąć za naruszenie dóbr osobistych. W internecie nie jesteście anonimowi.

 • squadack

  Oceniono 6 razy 2

  Nieśmiało przypomnę, że owa "ofiara" dziewicą nie była. Na imprezę posłała ja matka, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że córka może być na niej "lansowana". Nie ma również mowy o gwałcie - to amerykańskie prawo nazywa gwałtem KAŻDY stosunek z osobą poniżej 18 lat.

  Nie mówię, że Polański jest bez winy ale ściganie po tylu latach to absurd.

 • kongreszydowski

  Oceniono 6 razy 2

  Interesujace bylyby wspomnienia mamuski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje