Tusk: Nie wykluczam konsekwencji wobec szefa ITD. Za superszybki samochód

09.10.2012 16:53
Tomasz Połeć, Główny Inspektor Transportu Drogowego, jeździł autem kupionym do ścigania piratów drogowych

Tomasz Połeć, Główny Inspektor Transportu Drogowego, jeździł autem kupionym do ścigania piratów drogowych (Fot. gitd.gov.pl/Wikipedia)

- Nie wykluczam wyciągnięcia konsekwencji personalnych - powiedział Donald Tusk. To reakcja na informację, że szef Inspekcji Transportu Drogowego na co dzień jeździł samochodem kupionym do ścigania piratów drogowych.
- Jeszcze dziś minister transportu Sławomir Nowak przedstawi informację w sprawie szefa Inspekcji Transportu Drogowego - zapowiedział Donald Tusk.Samochody nawet nie rozpoczęły służby

"Inspekcja Transportu Drogowego kupiła sześć superszybkich samochodów do ścigania piratów drogowych. Jednym z nich, wartym 200 tys. zł oplem insignia OPC jeździ szef inspekcji", ujawniło wczoraj RMF FM.

Szef inspekcji gen. Tomasz Połeć parkuje przed swoim domem, jeździ oplem do pracy i na szkolenia poza Warszawę, a także na spotkania, np. w Sejmie. Zawsze prowadzi sam.

Do tej pory w samochodach nie zamontowano jednak fotoradarów i nie rozpoczęły służby. Co więcej, jak podała rozgłośnia, nie ogłoszono nawet przetargu na zakup fotoradarów do tych aut.

"Zrobiliśmy wszystko, by w jak najkrótszym czasie..."

Informacje komentował w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik GITD Alvin Gajadhur: - 4 września skierowaliśmy zapytanie o cenę do trzech firm, które oferują sprzedaż wideorejestratorów. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Zurad i wideorejestratory tej firmy są właśnie montowane w tych trzech oplach insignia. Jeden już jeździ i nagrywa wykroczenia popełniane przez piratów drogowych na drogach ekspresowych, w drugim zostanie zamontowany wideorejestrator w tym tygodniu, w trzecim - w przyszłym tygodniu. Samochody zostały dostarczone pod koniec sierpnia, zrobiliśmy wszystko, aby w jak najkrótszym czasie wyłonić najkorzystniejszą ofertę firmy, która miała zamontować wideorejestratory - tłumaczył Gajadhur.

Zobacz także
Komentarze (186)
Tusk: Nie wykluczam konsekwencji wobec szefa ITD. Za superszybki samochód
Zaloguj się
 • hans_close

  Oceniono 263 razy 199

  Tusk powinien go wylać natychmiast po sprawdzeniu informacji. Nawet gdyby rzeczywiści auta czekały na montaż rejestratorów to dlaczego jakiś palant miałby je używać???
  Z powodu złych notowań powinien przestać łagodnie traktować klechów, PIS i takich kacyków lokalnych jak ten z artykułu.

 • dd1987

  Oceniono 286 razy 184

  Zawsze interweniuje po fakcie jak sie juz wyda, rzygać mi sie chce jak slysze slowo premier. Juz mnie nie interesuje czy sie pojawi ktos czerwony czy brunatny byle z ta hołotą złodziejską się ostro rozprawil.

 • naw18

  Oceniono 179 razy 135

  Premier nie wyklucza...Teraz. Za tydzień zapomni. A Nowak przecież musi jakoś kryć podwładnego, bo za niego odpowiada. A zatem sprawa zamieciona i świety spokój - idziemy haratnąć w gałę!

 • kawabis

  Oceniono 113 razy 97

  Czy to całe ITD, to przechowalnia emerytów policyjnych, państwo płaci miśkom 2 razy, oczywiście emeryci to naczelnicy na dobrych układach z szefem też byłym policjantem.

 • prawniczka30

  Oceniono 114 razy 86

  co to za premier i rzad gdzie dziennikarze pokazują palcem kolesiostwo, cwaniactwo i niekompetencje urzedników państwowych ?! Jak widać posadka z nadania PO to okazja do "nachapania sie", maksymalnego wykorzystania stanowiska i co niestety najwazniejsze- wszytko to można robić BEZKARNIE....

 • nieztegopodworka

  Oceniono 103 razy 75

  A za tydzien leb sie tej sprawie leb ukreci i bedzie znow cacy. A nasz wielki urzednik panstwowy dalej bedzie tym autem jezdzil, zalozymy sie?

 • manran

  Oceniono 72 razy 58

  Ale o co chodzi, przeciez: tu cytat: "Zawsze prowadzi sam" - wiec to czysta oszczednosc, bo nie trzeba placic za szofera dla pana wielmoznego :-)

 • romsheff

  Oceniono 66 razy 44

  jakoś nie wierzę,

  ... no może będzie ustna reprymenda, ale raczej za to, że dał się opisać w gazetach, niż za, że wykorzystywał samochód niezgodnie z przeznaczeniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje