Tusk: Nie wykluczam konsekwencji wobec szefa ITD. Za superszybki samochód

09.10.2012 16:53
Tomasz Połeć, Główny Inspektor Transportu Drogowego, jeździł autem kupionym do ścigania piratów drogowych

Tomasz Połeć, Główny Inspektor Transportu Drogowego, jeździł autem kupionym do ścigania piratów drogowych (Fot. gitd.gov.pl/Wikipedia)

- Nie wykluczam wyciągnięcia konsekwencji personalnych - powiedział Donald Tusk. To reakcja na informację, że szef Inspekcji Transportu Drogowego na co dzień jeździł samochodem kupionym do ścigania piratów drogowych.
- Jeszcze dziś minister transportu Sławomir Nowak przedstawi informację w sprawie szefa Inspekcji Transportu Drogowego - zapowiedział Donald Tusk.Samochody nawet nie rozpoczęły służby

"Inspekcja Transportu Drogowego kupiła sześć superszybkich samochodów do ścigania piratów drogowych. Jednym z nich, wartym 200 tys. zł oplem insignia OPC jeździ szef inspekcji", ujawniło wczoraj RMF FM.

Szef inspekcji gen. Tomasz Połeć parkuje przed swoim domem, jeździ oplem do pracy i na szkolenia poza Warszawę, a także na spotkania, np. w Sejmie. Zawsze prowadzi sam.

Do tej pory w samochodach nie zamontowano jednak fotoradarów i nie rozpoczęły służby. Co więcej, jak podała rozgłośnia, nie ogłoszono nawet przetargu na zakup fotoradarów do tych aut.

"Zrobiliśmy wszystko, by w jak najkrótszym czasie..."

Informacje komentował w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzecznik GITD Alvin Gajadhur: - 4 września skierowaliśmy zapytanie o cenę do trzech firm, które oferują sprzedaż wideorejestratorów. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Zurad i wideorejestratory tej firmy są właśnie montowane w tych trzech oplach insignia. Jeden już jeździ i nagrywa wykroczenia popełniane przez piratów drogowych na drogach ekspresowych, w drugim zostanie zamontowany wideorejestrator w tym tygodniu, w trzecim - w przyszłym tygodniu. Samochody zostały dostarczone pod koniec sierpnia, zrobiliśmy wszystko, aby w jak najkrótszym czasie wyłonić najkorzystniejszą ofertę firmy, która miała zamontować wideorejestratory - tłumaczył Gajadhur.

Zobacz także
Komentarze (186)
Zaloguj się
 • kriskret100

  0

  poloczki, poloczki , p i e rd olo ne poloczki!!! gnoje poalczkowe !!!

 • zelenyles

  0

  Trzeba szybko wykopać go z tego stanowiska bo on nie ma pojęcia po co on tam jest, on już ma się za Pana Boga.

 • mortimer22

  Oceniono 2 razy 2

  Prosta recepta - YANOSIK w komórce i żegnajcie mandaty

 • domektomek

  Oceniono 3 razy 3

  To Inspekcja Transportu Drogowego ściga piratów, czy policja?
  Przekręt już przy przetargu, ten samochód nie powinien tam trafić.

 • makux15

  Oceniono 2 razy 2

  Slonce Peru jak zwykle nie wie lub nie chce podjac dzialania.Panowie umowia sie pograc w pilke ,Slonce Peru dostanie kilka podan od szefa ITD i sprawa zostanie zapomniana. POPSuLe to taka sama pirada jak Amber Gold. to folwar zwierzecy w 100%.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 1 raz 1

  "Nie wykluczam wyciągnięcia konsekwencji personalnych" - swietne... Az sie poplakalem ze smiechu. To sie nazywa meska decyzja! Nie wykluczam! Szef ITD juz ma pelno w portkach i ze strachu juz do auta nigdy nie wsiadzie. Od teraz bedzie zatrudnial kierowce.

 • antekguma1

  Oceniono 2 razy 2

  Jak by kto nie znał ryżego oszusta to by może uwierzył. Kolejne kłamstwo tego nałogowego kłamcy. Sprawa ucichnie. Połeć zacznie dupę wozić czymś mniej rzucającym się w oczy i po sprawie.

 • von_seydlitz

  Oceniono 1 raz 1

  'Odważny" Tusk >> nie wykluczam konsekwencji <<

  Pedofilów też chciał kastrować i co z tego wyszło?

  Amnestia i pusty ośrodek.....

  ....

 • von_seydlitz

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk ma dłuugi nos i siada plecami do drzwi......

  Może jeszcze boi się szybkiej jazdy?

  .....
  Teraz stara się przypodobać plebsowi rzucając się na niz nie znaczącego urzędasa ze swojej partii

  I co to ma być? Powalcz z jakimś poważnym krętaczem a nie z płotką.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje