Lekarz LPR: Przerwałem milczenie, bo mam dość obłudy

09.10.2012 10:13
Rodziny przy trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej

Rodziny przy trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

"Rzygać mi się chce, gdy pseudoludzie bez zasad, szacunku dla rozpaczy odprawiają upiorny taniec chochoła na grobach" - pisze Dymitr Książek, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który uczestniczył w identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej w Moskwie.
Książek w wywiadzie w ostatnim "Wprost" opowiadał o szczegółach identyfikacji - m.in. o tym, że polskich patomorfologów nie chciano dopuścić do ciał ofiar. Przeciwko tym wypowiedziom zaprotestowali lekarze LPR. - To złamanie tajemnicy zawodowej. Szacunek dla zmarłych i ich rodzin powinien wykluczać takie publikacje - napisali w oświadczeniu.

"Widziałem szczere łzy u p. Kopacz"

"Zgodziłem się na ten wywiad tylko i wyłącznie dlatego, że mogłem pogadać z Magdą, bo nie uprawia politykierki i w jej oczach widziałem szczerość i wiarę w swoją misję" - pisze Książek na facebookowym profilu Magdaleny Rigamonti, która przeprowadziła z nim wywiad.

"Zgodziłem się, bo mam dość tej obłudy jednych i drugich, ludzi, których tam nie było, a powinni być, żeby wspierać i przypilnować (myślę, że cała nasza piątka myśli podobnie); zgodziłem się, bo rzygać mi się chce, gdy pseudoludzie bez zasad, szacunku dla rozpaczy odprawiają upiorny taniec chochoła na grobach, z szacunku dla P. Kopacz - tej, która była tam dla tych ludzi, a została brutalnie wciągnięta w brudne rozgrywki, u której widziałem szczere łzy i słyszałem jej szloch..." - dodaje.

Książek zachęca autorkę wywiadu do "ciągnięcia tematu": "Może wreszcie otrzeźwieją i się zreflektują, i w końcu zmarli zaznają należnego im odpoczynku. Niech będzie - dostanę po dupie, ale powiedziałem to, co powinienem, żebym bez wstydu patrzył w lustro. Dumny z siebie jestem, że się odważyłem" - kończy.

Zobacz także
Komentarze (148)
Zaloguj się
 • usmiech_prezesa

  0

  Co tam Ksiazek. Show must go on z Wawelem wlacznie.

 • rita57

  Oceniono 1 raz -1

  To w świetle tego co mówi ten lekarz, kto kłamał i kto odprawia taniec chochoła? A Kopacz płakała? Możliwe. Ale PO co kłamała? I gdzie było Państwo, żeby wszyskiego dopilnować? Przecież Arabski to jeszcze dezinformował .

 • amur-49

  Oceniono 4 razy 0

  Brawo i szacunek Panie Doktorze. Obawiam się jednak, że pański wywiad nie dotrze do ciasnych móżdżków postsmoleńskich hien. A pani Kopacz mnie również serdecznie żal.

 • doktor104

  Oceniono 4 razy 2

  Od dawna wiadomo, że dla Półjajecznego Idioty nic poza WŁADZOM się nie liczy, a dla jej zdobycia gotowy jest na wszystko.
  Nawet na pojednanie z "Braćmi Moskalami"

 • baddrake

  Oceniono 5 razy 3

  No i co pan narobił. Jak teraz dalej uprawiać świętą politykę smoleńską. no jak?

 • andypedy

  Oceniono 6 razy -2

  Pan doktor stwierdza, ze
  "trzeba bedzie robic ekshumacje wszystkich ofiar".
  Tak jest w wywiadzie.

  Wiec to nie jest jakies wydumane zadanie rodzin jak probuja to przedstawic media prorzadowe tylko koniecznosc oczywista dla tych, ktorzy tam byli.

  Fakt, ze Tusk wyslal kobite - Kopacz (i to podobno jak sama mowila prywatnie?) to skandal.
  Gdzie bylo panstwo?

  Kto pozwolil zeby polscy lekarze siedzieli na korytarzu?

 • gela1

  Oceniono 4 razy 2

  to dość dyskusyjny temat, wodzirejem był chyba ten co wyjadał z lodówki w Belwederze zanim stwierdzono oficjalnie śmierć głowy Państwa, a później ruszył korowód z każdej strony

 • banujmniefaszystowskicenzorze

  Oceniono 3 razy 3

  może intencje miał dobre, ale wyszło jednoznacznie - woda na młyn tańczacych na trumanach własnie...

 • ubudubu4

  Oceniono 10 razy -8

  Pan doktor z LPR ma dość obłudy ....???
  No kogo?
  Zakłamania pismaków z GW i PO, takich Paradowskich i Michników którzy
  oficjalnie głoszą że to "rodziny domagają się ekshumacji"
  "że to rodziny i PIS żądają wyjaśnień" itd.
  SUPER PO prokuratura wywala trupy z grobów i jątrzy do spóły z GW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje