Meksyk: jeden z najgroźniejszych gangsterów nie żyje. Władze oferowały za niego 7 mln dol.

Heriberto Lazcano

Heriberto Lazcano (Fot. Uncredited AP)

Heriberto Lazcano, przywódca jednego z najgroźniejszych meksykańskich gangów - Los Zetas - prawdopodobnie został zastrzelony. Gangster miał na koncie kilkaset brutalnych zabójstw, dzięki którym otrzymał przydomek "Egzekutor". Za informacje mogące pomóc w zatrzymaniu mężczyzny wyznaczono nagrodę w wysokości 7,3 mln dolarów - donosi The Huffington Post.
Heriberto Lazcano miał zostać zastrzelony przez meksykańskich żołnierzy w niedzielę w położonym na północnym wschodzie Meksyku stanie Coahuila.

Do zdarzenia doszło po tym, jak służby zostały poinformowane o uzbrojonych mężczyznach w miejscowości Progreso. Na miejsce wysłano patrol, w kierunku którego jeden z napastników rzucił granatem. Rozpoczęła się strzelanina, w trakcie której zginęło dwóch napastników, w tym prawdopodobnie Lazcano. Służby specjalne są prawie pewne, że ciało należy do przywódcy kartelu narkotykowego, ale ostatecznie ma to potwierdzić sekcja zwłok.

Jeden z mundurowych został niegroźnie ranny podczas eksplozji granatu.

"Egzekutor" kilkuset osób

Lazcano, znany także jako "El Verdugo" ("Egzekutor"), jest podejrzewany o setki brutalnych zabójstw. Jak informuje The Huffington Post, za pomoc w jego złapaniu Stany Zjednoczone zaoferowały 5 milionów dolarów, a Meksyk dodatkowe 2,3 miliona.

Los Zetas, którego przywódcą był Lazcano, jest uważany za jeden z najgroźniejszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie i wyrafinowanych gangów w Meksyku. Jego członkowie działają także w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Teksasie.

Gang niemal od początku swojego istnienia zatrudnia żołnierzy sił specjalnych, którzy służyli w oddziałach do walki z kartelami narkotykowymi. Oferując większe niż w państwowych oddziałach pieniądze, zachęca do przejścia na swoją stronę najlepiej wyszkolonych i najskuteczniejszych mundurowych. Dzięki temu grupa jest uważana za bardzo profesjonalną.

Zobacz także
 • 26-letnia Nevin Yildirim była przez wiele miesięcy gwałcona przez kuzyna swojego męża. W końcu zdecydowała się go zabić "Musiałam oczyścić swój honor" - Turczynka obcięła głowę swojemu gwałcicielowi
 • Nie wiadomo dokładnie, co się dzieje w Syrii. Zachód swoją wiedzę o skali konfliktu głównie z amatorskich filmów wrzucanych do interneta Masowe egzekucje cywilów w Damaszku. Reżim zabija ludzi w okrutny sposób
 • Ateny publikują zdjęcia prostytutek zakażonych HIV - panika wśród klientów
Komentarze (15)
Meksyk: jeden z najgroźniejszych gangsterów nie żyje. Władze oferowały za niego 7 mln dol.
Zaloguj się
 • komentatorobiektywny

  Oceniono 20 razy 20

  Uważam, że każdy przyłapany żołnierz sił specjalnych czy policjant czy też tzw zwykły żołnierz, który przejdzie na stronę gangu powinien obligatoryjnie dostawać karę śmierci/ u nas w Polsce też/. Nie po to społeczeństwo szkoli za ciężkie pieniądze specjalistów do walki z bandytami by potem występowali oni przeciw temu społeczeństwu. Przesłanie powinno być czytelne i jednoznaczne przeszedłeś na ciemną stronę to gdy wpadniesz nie ma dla ciebie ratunku.

 • jamj

  Oceniono 30 razy 20

  "Władze oferowały za niego 7 milionów dolarów"
  ===================================
  Czyżby informacja nie dotarła do naddetektywa Krzysia Rutkowskiego, że nie ruszył pojmać Heriberto Lazcano? A może to żadna oferta dla tego herosa?

 • kozaczek3

  Oceniono 57 razy 15

  Los Watykanos ma się dobrze bo stosuje metody bardziej wyrafinowane!

 • blue911

  Oceniono 5 razy 3

  Meksyk: czyzby kuzyn Romney'a polegl?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 10 razy 2

  a w Polsce będziemy mieli mafię Los Pisos Kaczoros.

 • ulebyk

  Oceniono 3 razy 1

  Żadna mafia nie równa się "polskiej" mafii okragłostołowej.

 • frank1947

  0

  Prawdopodobnie .. to juz hamulec dla mnie ...

 • synanki

  Oceniono 4 razy 0

  tu ;www.bestgore.com/category/latin-american-wars/ można zobaczyć co robią ci gangsterzy z ofiarami
  ale nie radzę tego oglądać !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje