Kolenda-Zaleska: Tusk jak Obama, Kaczyński jak Romney. Platformo, pokaż, że wciąż o coś ci chodzi

09.10.2012 06:40
Donald Tusk i Jacek Rostowski vs Jarosław Kaczyński

Donald Tusk i Jacek Rostowski vs Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

"Tusk i jego ekipa sprawiają wrażenie dokładnie takie jak Obama. Ekipy zmęczonej władzą, bez inicjatywy, bez świeżego zapału, przytłoczonej kryzysem, zaskoczonej brakiem zrozumienia i płynącą zewsząd krytyką. To już nawet nie defensywa, ale walkower. A PiS bryluje nie tylko w mediach, ale przede wszystkim w społecznej świadomości" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Katarzyna Kolenda-Zaleska.
To kolejny komentarz po piątkowym, zwycięskim dla PiS-u sondażu TVP, który wzywa Platformę, by obudziła się i przejęła inicjatywę w debacie publicznej. Dziennikarka TVN24 porównuje Donalda Tuska do Baracka Obamy, a Jarosława Kaczyńskiego - do "energicznego, elokwentnego, narzucającego swoje pomysły" podczas środowej debaty Mitta Romneya. "Pomysły mądre, śmieszne, groteskowe - ale jakieś. Człowiek patrzy i widzi energię, zaangażowanie i chęć działania. Widzi emocje i im się poddaje" - pisze Kolenda-Zaleska o PiS-ie.

"Człowiek patrzy na Platformę i nie widzi nic. Żadnych nowych pomysłów, żadnego zaangażowania. Widzi za to niedotrzymane obietnice. Jak dziś pamiętam polityków PO dających słowo honoru, że ustawa o in vitro będzie gotowa 31 sierpnia" - czytamy.

"Teraz cała PO zawieszona na swoim liderze z napięciem czeka na wystąpienie Donalda Tuska. On ma popchnąć Platformę i rząd do przodu, on ma przywrócić nadzieję (...). Oczekiwania wobec wystąpienia Tuska są tak duże, jakby miał on ogłosić co najmniej nowy początek świata" - zauważa komentatorka i podkreśla, że to oczekiwania za duże, ale - jej zdaniem - wyborcy to rozumieją i nie oczekują cudów: "Ludzie zresztą nie są głupi, rozumieją, że na świecie nie jest dobrze i trzeba sobie radzić. (...) Ale przecież trzeba dyskutować ze społeczeństwem, wyjaśniać, tłumaczyć, pokazywać, że wciąż o coś nam chodzi. (...) Przygnębienie i posępność to nie są cechy, które Polacy chcieliby widzieć w swoim premierze. Zwłaszcza w czasach kryzysu".

Cały komentarz w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (155)
Zaloguj się
 • gall.anonim.pn

  Oceniono 163 razy 95

  "Ludzie zresztą nie są głupi, rozumieją, że na świecie nie jest dobrze i trzeba sobie radzić" - problem w tym, że to właśnie rząd Tuska jest często źródłem lokalnych problemów. Rozrost kliki urzędasów, podwyższenie VATu, dołująca służba zdrowia, zamach na podstawowe wolności obywatelskie (ACTA, podsłuchy telefoniczne w liczbie 2 milionów rocznie, poprawka Rockiego, ostatnie ograniczanie wolności zgromadzeń, etc.). Nikt inny nich nie wprowadzał jak rząd Tuska.
  I zgodzę się, że trzeba sobie radzić. Lepiej jednak likwidować przyczyny a nie leczyć skutki.

 • seboc

  0

  A ten zacięty ryj i kłamanie ma mniejsze znaczenie niż wyreżyserowane wymachiwanie kończynami?
  S.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 0

  Jesli ktos mial jakies watpliwosci, to nie ma ich teraz: oto wyszla Kolenda z worka. Bowiem blaga POkracznych o odmiane.
  Ta kobieta nawet nie udaje, ze jest dziennikarka. To zwykla PrOpagandzistka i POlitruczka na uslugach POkracznej, i to od wieeelu lat.

 • jurekzoliwy

  0

  A jednak wciąż Polska to nie Grecja. Wielu jednak korci by popróbować znaleźć się w podobnej sytuacji. PiS może nam to skutecznie załatwić.

 • wieguz

  Oceniono 3 razy 3

  Kolendo-Zaleska pokaż, że jesteś dziennikarką a nie tendencyjną i głęboko zaangażowaną w "jedynie słuszną" partię i jej wodza martwiącą się o jich spadek notowań! Przerabialiśmy to w czasach komuny. Widać niejaki Tumanowicz, Barański, Jagielska czy Jakubowska są dla was obecnych sprzedajnych dziennikarzy wzorem do naśladowania! Cóż za obłuda. Psy wieszaliście na tych spolegliwych wobec ówczesnej władzy dziennikarzach a sami jesteście jeszcze gorsi w włażeniu obecnej władzy do d...!!!

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 5 razy 5

  Felieton Kasi "Miej Godność" K.-Z. ma być zachętą do kupienia papierowej GW? :D Widzę, że naprawdę pomysły się kończą. Proponuję kupony na salceson i papier toaletowy. :D

 • swan_ganz

  Oceniono 5 razy 5

  Oni już pokazali co jest dla nich najważniejsze choćby przy okazji organizowanych przez siebie samych szkoleń...
  Jakich ekspertów zapraszają na takie szkolenia? Od gospodarki, od obronności a może od energetyki?
  Nie, te dziedziny życia to oni mają w doopie i szkolą się w ryciu beretów zapraszając jakichś fakirów od Obamy bo pijar, wizerunek to dla nich priorytet a reszta moze sobie poczekać..

  A swoją drogą przy okazji tego fakira udowodnili jakimi są kretynami... Ktoś im kitu nawciskał, że ten zaproszony przez nich gostek jest twórcą internetowego sukcesu Baracka Obamy wiec za publiczne pieniądze zaprosili gostka by i ich wyszkolił bo oni też chcą mieć wiedzieć jak taki sukces się odnosi bo i oni by chcieli też takie mieć...
  Przyjechał, " wyszkolił ich", zapłacili mu czapkę złota i dopiero potem sie okazało, że ten ich fakir - cudotwórca to nawet koło Obamy nie leżał i nie miał nic kompletnie wspólnego z jego kampanią.. Zatrudnili jakiegoś ściemniacza-cwaniaczka z Indii i słuchali go jak Papieża a ten wziął i leszczy z PO wydymał na kasie.. Przedstawiciele narodu, kurna, bystrzy jak sam Bronek... :-)

 • notremak

  Oceniono 4 razy 0

  Jedyną - ale jakże istotną! - zasługą PO jest ta, że przez tyle udawało jej się utrzymać nawiedzonych kryptonazistów i katoli z dala od władzy. Mielibyśmy już w Polsce Grecję, Hiszpanię i Węgry naraz, czyli 3 w 1 po pisiemu.
  Może uda się jeszcze przez kolejne 3 lata, a do wyborów coś się zmieni. Np. Palikot przestanie się wygłupiać albo SLD zmądrzeje i raz na zawsze pozbędzie się Napieralskiego, który tylko patrzy, jakby tu Kaczorowi do kupra się wśliznąć i w koalicję wejść.

 • m33h0w

  Oceniono 2 razy 2

  Tusku daj wytyczne! Ministerstwo kłamstwa nie wie co nadawać. Piękna panika u rządowych dupolizów :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje