Kolenda-Zaleska: Tusk jak Obama, Kaczyński jak Romney. Platformo, pokaż, że wciąż o coś ci chodzi

Donald Tusk i Jacek Rostowski vs Jarosław Kaczyński

Donald Tusk i Jacek Rostowski vs Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

"Tusk i jego ekipa sprawiają wrażenie dokładnie takie jak Obama. Ekipy zmęczonej władzą, bez inicjatywy, bez świeżego zapału, przytłoczonej kryzysem, zaskoczonej brakiem zrozumienia i płynącą zewsząd krytyką. To już nawet nie defensywa, ale walkower. A PiS bryluje nie tylko w mediach, ale przede wszystkim w społecznej świadomości" - pisze w "Gazecie Wyborczej" Katarzyna Kolenda-Zaleska.
To kolejny komentarz po piątkowym, zwycięskim dla PiS-u sondażu TVP, który wzywa Platformę, by obudziła się i przejęła inicjatywę w debacie publicznej. Dziennikarka TVN24 porównuje Donalda Tuska do Baracka Obamy, a Jarosława Kaczyńskiego - do "energicznego, elokwentnego, narzucającego swoje pomysły" podczas środowej debaty Mitta Romneya. "Pomysły mądre, śmieszne, groteskowe - ale jakieś. Człowiek patrzy i widzi energię, zaangażowanie i chęć działania. Widzi emocje i im się poddaje" - pisze Kolenda-Zaleska o PiS-ie.

"Człowiek patrzy na Platformę i nie widzi nic. Żadnych nowych pomysłów, żadnego zaangażowania. Widzi za to niedotrzymane obietnice. Jak dziś pamiętam polityków PO dających słowo honoru, że ustawa o in vitro będzie gotowa 31 sierpnia" - czytamy.

"Teraz cała PO zawieszona na swoim liderze z napięciem czeka na wystąpienie Donalda Tuska. On ma popchnąć Platformę i rząd do przodu, on ma przywrócić nadzieję (...). Oczekiwania wobec wystąpienia Tuska są tak duże, jakby miał on ogłosić co najmniej nowy początek świata" - zauważa komentatorka i podkreśla, że to oczekiwania za duże, ale - jej zdaniem - wyborcy to rozumieją i nie oczekują cudów: "Ludzie zresztą nie są głupi, rozumieją, że na świecie nie jest dobrze i trzeba sobie radzić. (...) Ale przecież trzeba dyskutować ze społeczeństwem, wyjaśniać, tłumaczyć, pokazywać, że wciąż o coś nam chodzi. (...) Przygnębienie i posępność to nie są cechy, które Polacy chcieliby widzieć w swoim premierze. Zwłaszcza w czasach kryzysu".

Cały komentarz w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Kazimierz Marcinkiewicz Marcinkiewicz u Lisa: Tusk jest od Euro 2012 na urlopie
 • Jarosław Kaczyński przed debatą Prof. Rychard: Platforma poddała się nastrojowi, że wszystko jest źle. A PiS gra o wszystko
 • Marek Balicki "Premier musi wyjść z letargu". Inaczej czeka go los Leszka Millera
Komentarze (155)
Kolenda-Zaleska: Tusk jak Obama, Kaczyński jak Romney. Platformo, pokaż, że wciąż o coś ci chodzi
Zaloguj się
 • gall.anonim.pn

  Oceniono 163 razy 95

  "Ludzie zresztą nie są głupi, rozumieją, że na świecie nie jest dobrze i trzeba sobie radzić" - problem w tym, że to właśnie rząd Tuska jest często źródłem lokalnych problemów. Rozrost kliki urzędasów, podwyższenie VATu, dołująca służba zdrowia, zamach na podstawowe wolności obywatelskie (ACTA, podsłuchy telefoniczne w liczbie 2 milionów rocznie, poprawka Rockiego, ostatnie ograniczanie wolności zgromadzeń, etc.). Nikt inny nich nie wprowadzał jak rząd Tuska.
  I zgodzę się, że trzeba sobie radzić. Lepiej jednak likwidować przyczyny a nie leczyć skutki.

 • politiko1976

  Oceniono 150 razy 94

  Panika ''niezależnych'' pismaków pięknie to wygląda z rana aż chce się żyć!

 • matka_siedzi_ztylu

  Oceniono 147 razy 79

  "Tusku musisz", kolejny raz? Nic z tego, ludzie się budzą i widzą, że król jest nagi i na nic kolejne zaklęcia platfusiastych wyrobników od PR. :)))

 • gr_ub_y

  Oceniono 162 razy 78

  Jeżeli Katarzyna Kolenda-Zaleska mówi, że źle się dzieje dla Platformy to znaczy, że dobrze się dzieje dla Polski. To jest liniowa zależność.

 • zdanowicz

  Oceniono 128 razy 60

  Platformie ciągle chodzi o to samo, WŁADZA DLA SAMEJ WŁADZY i układy wynikające z tego. 7 lat temu pampersy przejęły władzę i o to mamy tego skutki :(

 • remo29

  Oceniono 68 razy 50

  Nie wiem co Kolenda brała, ale wzięła dwa razy za dużo.
  --
  parada karzełków

 • shago0

  Oceniono 51 razy 35

  a przede wszystkim obywatelom należy pozwolić żyć, żyć swobodnie, bez większych zmartwień, bez problemów z władzą bo wystarczą im własne problemy, bez powszechnej inwigilacji, kontroli i karania. obywatelom należy pomagać a nie ich wyręczać ale przede wszystkim należy zaniechać prób okradania ich w biały dzień w postaci mandatów za byle co bo dobrze widzą że afery nie są rozliczane. nastawia tusk radarów jak drzazg w d.pie i liczy na poparcie społeczne? raz cygan przez wieś idzie - tak mnie babcia wychowywała, szkoda że Polak musi domu pilnować a każdy nowy cygan jest gorszy od starego.

 • dacie

  Oceniono 49 razy 23

  Panika w obozie dziennikarzy prorządowych! Co robić?! Co robić?!
  Tusku zrób k...a coś!
  Pozwólcie odejść PO na smietnik historii i Wy również, lizusy władzy, prorzadowi dziennikarzyny, musicie odejść.
  To Wy jesteście winni temu, że w Polsce aż 5 lat rządzi partia, która doprowadziła do ruiny gospodarkę polską i raczej nas zbliżyła do Białorusi niż normalnego, europejskiego kraju.

 • calli

  Oceniono 65 razy 19

  A czy listę firm-trucicieli Polaków solą wypadową złodziejskie PO-PSL-PiSy już ujawniły czy czekają do kampanii wyborczej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje