Marcinkiewicz u Lisa: Tusk jest od Euro 2012 na urlopie

08.10.2012 22:59
Kazimierz Marcinkiewicz

Kazimierz Marcinkiewicz (Fot. TVP)

- Premier Donald Tusk jest od Euro 2012 na urlopie. Nie wrócił jeszcze, choć nie wygląda, żeby wypoczął na tym urlopie. To jest odczuwalne w państwie (...), jeśli nie ma szefa, to myszy harcują - powiedział w programie Tomasza Lisa Kazimierz Marcinkiewicz.
Zdaniem Marcinkiewicza Tusk być może szykuje się do jakiejś nowej batalii o Polaków. - Tyle że słowa już dziś nie wystarczą. Nie czekam na exposé, tylko na to, co wydarzy się po nim. Premier stracił wiarygodność. To pokazują sondaże. Zniknął z życia, takiego nadawania tonu. Nie ma kierownictwa państwa - powiedział Marcinkiewicz.

Według byłego premiera, "jeśli Tusk nie pokaże terminów, kiedy nowe zadania będą realizowane, i jeśli nie powie "Polacy, jeśli kolejny raz mi uwierzycie, ja wam udowodnię, że wiemy, co w Polsce trzeba zrobić. Jeśli tego nie zrobię, to będzie po mnie". - Jeśli nie będzie to przekaz naprawdę ostry, to on nic nie da. Dalej będziemy mieli tendencję spadkową dla Platformy. Poparcie spadnie do 25 proc. - przewiduje polityk.

Według niego nowe wyniki sondaży, w których prowadzi PiS, "były nieuchronne". - Taka jest tendencja od półtora roku. To mogło się zdarzyć w ubiegłym tygodniu lub za dwa tygodnie. Platforma traci poparcie społeczne, zużywa się w rządzeniu, natomiast PiS dochodzi do tego swojego najwyższego poziomu.

Marcinkiewicz powiedział również, że "Polska nie jest od siedmiu lat demokratycznym państwem". - Nie tylko ze względu na partie polityczne, które są wodzowskie i nie potrafią się zmieniać, ale także z tego powodu, że wymiar sprawiedliwości jest niesprawny. Nie ma demokratycznego państwa, jeśli nie ma tego ostatecznego werdyktu albo czeka się na niego naście lat, albo czeka się na pisemne uzasadnienie wyroku sześć czy osiem miesięcy, to znaczy, że my nie mamy państwa demokratycznego - powiedział Marcinkiewicz.

Zobacz także
Komentarze (75)
Zaloguj się
 • jajcory

  0

  Kazio wróć, nadaj ton i ulep bałwana ! Polska czeka ! Zostało jeszcze troche sniegu. Izabel w nowych kozaczkach z metką bedzie lepic z tobą !

 • shootthemall

  Oceniono 2 razy 2

  kto i po co zaprosił tego debila marcinkiewicza do studia?

 • filmik2000

  Oceniono 2 razy 2

  Na szczęście dla nas Marcinkiewicz jest trochę dłużej na urlopie od Tuska ;)
  www.youtube.com/watch?v=gRA4feBBCeU&list=PLyfz7tY_aBSEIBm3KTqGrXd7cEiW4OVls&feature=plcp

 • cezbak

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Lis - już nie ma chętnych do rozmowy z Panem, że sięga Pan po Marcinkiewicza? Litości!

 • stenia47

  Oceniono 1 raz -1

  Ale pajac z tego Marcinkiewicza. Co on bredzi o partiach politycznych. Znalazl sie drugi Kalisz, ktory chce demokracji w partii. Tylko partie wodzowskie maja szanse siegnac po wladze, a przeciez o to chodzi kazdej partii. I to nie ma nic wspolnego z demokratycznym panstwem. Korupcja w wymiarze sprawiedliwosci i wsrod politykow to dowod na to, ze PO-PSL rzadzi przynajmniej o 1 kadencje za dlugo. Po prostu wladza sie wyrodzila, a przyczyn tego nalezy szukac w mediach (rowniez tych w ktorych pracuje Lis), ktore oglupily spoleczenstwo.
  Ciekawy jestem dlaczego ten docieklwy dziennikarzyna nie zapytal Marcinkiewicza jak to bylo z doradzaniem firmie, ktora wygrala przetarg na budowe autostrady i potem szybko zbankrutowala.

 • uutek

  Oceniono 1 raz 1

  Paranoja- wszyscy chcą medialnych fajerwerków a zapomnieli o pracy, przecież za chwilę budżet będzie w Sejmie, poza tym wiele spraw międzynarodowych jest "w obróbce".

  Praca rządu nie polega na medialnych wystąpieniach.

 • nanoreplikator

  Oceniono 2 razy 2

  Jak to możliwe, że były premier pracuje dla zagranicznych instytucji finansowych, przecież zna mechanizmy, metody, finanse kraju. Czyżby sprzedał te info? Bo jak nie to po co ktoś by go wziął.

 • elasp

  Oceniono 4 razy 4

  "Cienki Kazimierz".

  Pod takim pseudonimem mógłby występować.

 • m.arco

  Oceniono 2 razy 0

  Kaziu zakochaj się!
  Tusk jest na urlopie od 2005-go roku czyli od czasu kiedy objąłeś tekę premiera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje