Marcinkiewicz u Lisa: Tusk jest od Euro 2012 na urlopie

Kazimierz Marcinkiewicz

Kazimierz Marcinkiewicz (Fot. TVP)

- Premier Donald Tusk jest od Euro 2012 na urlopie. Nie wrócił jeszcze, choć nie wygląda, żeby wypoczął na tym urlopie. To jest odczuwalne w państwie (...), jeśli nie ma szefa, to myszy harcują - powiedział w programie Tomasza Lisa Kazimierz Marcinkiewicz.
Zdaniem Marcinkiewicza Tusk być może szykuje się do jakiejś nowej batalii o Polaków. - Tyle że słowa już dziś nie wystarczą. Nie czekam na exposé, tylko na to, co wydarzy się po nim. Premier stracił wiarygodność. To pokazują sondaże. Zniknął z życia, takiego nadawania tonu. Nie ma kierownictwa państwa - powiedział Marcinkiewicz.

Według byłego premiera, "jeśli Tusk nie pokaże terminów, kiedy nowe zadania będą realizowane, i jeśli nie powie "Polacy, jeśli kolejny raz mi uwierzycie, ja wam udowodnię, że wiemy, co w Polsce trzeba zrobić. Jeśli tego nie zrobię, to będzie po mnie". - Jeśli nie będzie to przekaz naprawdę ostry, to on nic nie da. Dalej będziemy mieli tendencję spadkową dla Platformy. Poparcie spadnie do 25 proc. - przewiduje polityk.

Według niego nowe wyniki sondaży, w których prowadzi PiS, "były nieuchronne". - Taka jest tendencja od półtora roku. To mogło się zdarzyć w ubiegłym tygodniu lub za dwa tygodnie. Platforma traci poparcie społeczne, zużywa się w rządzeniu, natomiast PiS dochodzi do tego swojego najwyższego poziomu.

Marcinkiewicz powiedział również, że "Polska nie jest od siedmiu lat demokratycznym państwem". - Nie tylko ze względu na partie polityczne, które są wodzowskie i nie potrafią się zmieniać, ale także z tego powodu, że wymiar sprawiedliwości jest niesprawny. Nie ma demokratycznego państwa, jeśli nie ma tego ostatecznego werdyktu albo czeka się na niego naście lat, albo czeka się na pisemne uzasadnienie wyroku sześć czy osiem miesięcy, to znaczy, że my nie mamy państwa demokratycznego - powiedział Marcinkiewicz.

Zobacz także
 • Donald Tusk, Jarosław Kaczyński Jak w ostatnich czterech latach zmieniało się poparcie dla PO i PiS? [INFOGRAFIKA]
 • Prof. Janusz Czapiński PiS wygrywa w sondażu z PO. Prof. Czapiński: "Nie przyjmujmy śmierci PiS-u jako pewnik"
Komentarze (75)
Marcinkiewicz u Lisa: Tusk jest od Euro 2012 na urlopie
Zaloguj się
 • radio79

  Oceniono 106 razy 78

  Mąż sławnej poetki emigracyjnej Isabelle wrócił z urlopu i przemówił! Jestem zachwycony jego światłością i przenikliwością.

  Kaziu zaczyna siodłać swojego białego rumaka by wrócić jako mąż opatrznościowy?

 • led2007

  Oceniono 89 razy 61

  Marcinkiewicz od czasu jak go prezes wykopał wczasuje w Londynie, zmienia żony i jeszcze mu za to dobrze płacą!

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 67 razy 47

  A mowia, ze z Ciebie Cienias, Kazmierz.
  A Ty wykonczyles odcinek autostrady z DSS, wykonczyles poezje Izabel, zaraz wykonczysz i Tuska i londynskie City.

  Maladziec.

 • swan_ganz

  Oceniono 78 razy 32

  Donald to teraz - po pięciu latach władzy - może sobie obiecywać co chce a i tak już nikt mu nie uwierzy...
  Zresztą.. co on takiego może Polakom obiecać czego jeszcze nie obiecywał w dwóch poprzednich expose oraz przy okazji wyborów prezydenckich... Pamiętacie jeszcze jego prośbę o 500 spokojnych dni wraz z Bronkiem by mogli sprawy Polski do przodu popchnąć? I co zrobił jak już dostał to co chciał? Jajco - wydymał Polaków na kasie dwukrotnie zwiększając nasze zadłużenie jakie generowaliśmy od 23 lat... Przy czym i to było za mało dla ferajny bo jeszcze dodatkowo zorganizowali sobie amber gold..

 • and_justice_for_all1980

  Oceniono 47 razy 29

  Jak już nawet Kaziu tak mówi, to niemal pewne, że Idy Marcowe w przypadku Donia się rozpoczęły. Pozostaje pytanie, kto będzie Brutusem.

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 37 razy 21

  Kaziu zgłasza akces na wakat po Tusku?

 • fedorczyk4

  Oceniono 53 razy 21

  "Polska od siedmiu lat nie jest panstwem demokratycznym" czyzby preziopis obiecal mu znowu jakas fuche?

 • franek-janek

  Oceniono 20 razy 18

  Premier zaniemowil, troszke przesadza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje