Kobieta w staniku reklamuje dachówki. "Prosty przekaz. Ma trafić do dekarzy"

Opalona kobieta w samym staniku i hasło "blachodachówka szwedzka". W taki sposób swój produkt reklamuje firma z Płocka. - Do dekarzy trafia "prosty przekaz" - tłumaczy dyrektorka ds. marketingu firmy, która promuje się na billboardzie. - Najłatwiej jest pokazać goły tyłek, żeby zwrócić na siebie uwagę - komentuje spec od reklam.
Agnieszka Korolczuk, dyrektor marketingu w firmie Bud Mat, tłumaczy, że "odbiorcami tej reklamy jest bardzo specyficzna grupa, dekarze". - Ich uwagę trzeba jakoś przykuć. Pani na plakacie nie dość, że jest piękna, to jeszcze opalona na brązowo, a przecież reklamuje brązową blachodachówkę - pani dyrektor dziwi się zainteresowaniu.

Ten billboard zwala z nóg

Reklama ma trafiać do dekarzy, ale trafia także do innych, a może raczej w innych. Jadący powoli motocyklista omal się nie przewrócił na widok reklamy. - Gdybym jechał szybciej, to chyba spadłbym z motocykla. Tak mi głowę w kasku wykręciło - mówi pan Krzysztof, którego zapytaliśmy o wrażenia. Dekarzem nie jest. Co na temat reklamy sądzą inni? - To, niestety, typowe w Polsce - oburza się kobieta w średnim wieku. - Zadaszenie ma ładne - ironizuje kobieta z dzieckiem. - Może to jest jakiś sposób. Ale niekoniecznie skłania mnie do tego, żeby zaraz tam polecieć i kupić tonę dachówki - dodaje jej mąż.

"To coś obniża rangę branży"

Specjalista ds. reklamy Zbigniew Skarul patrzy na ten billboard z zażenowaniem. - Nie jestem w stanie uwierzyć w ogóle, że ktoś wymyślił coś tak absurdalnego, bezsensownego, głupiego, seksistowskiego, a przede wszystkim nieskutecznego - denerwuje się Skarul.

Jego zdaniem tego typu reklamy obniżają rangę i wartość branży reklamowej. - Najłatwiej jest pokazać goły tyłek, żeby zwrócić na siebie uwagę. Ale to naprawdę nie jest metoda na budowanie własnego wizerunku i wiarygodności - podsumowuje wyraźnie zdegustowany.

Dyrektor ds. marketingu producenta blachodachówki szwedzkiej Agnieszka Korolczuk przekonuje, że w sprzedaży liczy się otwartość, a reklama nie jest niesmaczna, bo pani na billboardzie jest piękna. - Teraz eksponujemy piękne kobiety. Innym razem jakość i rodzinę - kwituje.

Jak Ci się podoba reklama dachówek?
Więcej o:
Komentarze (20)
Kobieta w staniku reklamuje dachówki. "Prosty przekaz. Ma trafić do dekarzy"
Zaloguj się
 • fedorczyk4

  Oceniono 7 razy 5

  No rzeczywiscie,bo innego przekazu polski facet, dekarz, mlynarz, czy kierownik to juz nie zrozumie. Z utesknieniem czekam na bilbord z facetem w stringach ktory reklmowal by podpaski.

 • his_dudeness

  Oceniono 3 razy 1

  Ogólnie w Polsce rynek reklamy jest niekontrolowany i po prostu śmieszny aż do bólu.
  Dziś rano kupiłem sobie chleb, wróciłem do domu i włożyłem do chlebaka. Jakiś czas potem chciałem sobie zrobić kromki i zauważyłem coś, co wcześniej nie rzuciło mi się w oczy - torba papierowa, w której mi sprzedali chleb miała jakieś nadruki. Przyjrzałem się bliżej i nie wierzyłem oczom, reklamy !
  Blacharka samochodowa, obróbka graficzna, fryzjer, obsługa muzyczna wesel, firma budowlana itp.
  Może z takiego papieru robili te torby i przypadkiem trafiło na jakiś arkusz z reklamami ?
  Otóż na samym dole był napis, pisownia oryginalna:
  "Twoja bezpłatna biodegradowalna torba na pieczywo.
  IDEALNE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ !!! (NAKŁAD 50 TYS.)"

  Cóż torba bezpłatna, ciekawe czy reklama też.
  Nie wiem jak jest za granicą, ale w Polsce gdzie nie spojrzysz rozklejone są reklamy, ulotki, różnorakie foldery a podróż autem czy autobusem jakąś ruchliwą drogą to kolejne tysiące bilbordów i tandetnych płacht rozłożonych na każdej płaskiej powierzchni. Kto nie widział blacharzy reklamujących się rozbitymi autami na słupach przy drodze ? A większość tych reklam w swej treści prymitywna.
  A jeszcze jest internet i tutaj też wszystkie chwyty dozwolone.

 • sluziniec

  Oceniono 5 razy 1

  Nie, ta pani nie jest piękna.

 • last.j23

  Oceniono 2 razy 0

  A co, mają pokazać dekarza w staniku?

 • ulebyk

  Oceniono 2 razy 0

  Żenujące wyszukiwanie problemów przez michnikowszczyznę, chyba tylko po to by kolejny powód do wypowiedzi i zarobiena kilku groszy miała jakaś ich kumpela Środa czy inna Szczuka (obie z kobietami nie mające wiele wspólnego)

 • 104i9

  Oceniono 2 razy 0

  Specjalista ds. reklamy Zbigniew Skarul -------żal ci dupę sciska!!!!!!!!!!!!!!!!

 • archimago7

  Oceniono 4 razy 0

  Może chodzi o to, że większość dekarzy chętnie by tę pannę pokryła ?
  Inaczej związek ładnych cycków z pokryciem blaszanym wydaje mi się nikły.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 6 razy 0

  Dobrze, że ta dyrektorka od marketingu cycków nie wywaliła, bo sprzedaż mogłaby siąść.

 • rawahecht

  Oceniono 4 razy 0

  Blachodachówka szwedzka, jednokomórkówka polska,
  no ta Isia z But Mat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX